Paweł Zalewski: Michał Kamiński obciąża listę PO. Spycha nas...

  Paweł Zalewski: Michał Kamiński obciąża listę PO. Spycha nas w stronę populizmu i złego PR-u

  Anita Czupryn

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Pani premier zrobiła bardzo dobry krok, tylko jednak niewystarczający - polityk PO Paweł Zalewski mówi o listach wyborczych Platformy i kandydaturze Michała Kamińskiego.
  Paweł Zalewski w 2007 r. zrezygnował z członkostwa w PiS, gdzie był wiceprezesem. W 2009 r. został kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach do

  Paweł Zalewski w 2007 r. zrezygnował z członkostwa w PiS, gdzie był wiceprezesem. W 2009 r. został kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego i został członkiem partii PO. Zdobył mandat europosła, ale już w wyborach w 2014 r. nie udało mu się zdobyć mandatu do PE. Jest kandydatem PO w nadchodzących wyborach parlamentarnych, otrzymał trzecie miejsce na liście okręgu podwarszawskiego ©Fot. Wojciech Barczyński

  Nieobywatelskie listy wyborcze PO?  Źródło: AIP/x-news


  ***

  Panie Pośle, czy czuje się Pan jeszcze politykiem Platformy Obywatelskiej?
  Oczywiście. Uważam, że Platforma ma olbrzymi potencjał, możliwość zwycięstwa w wyborach, i na tym mi zależy.

  Pana posty na Twitterze wywołały burzę. Mocno krytykuje Pan kolegę z partii Michała Kamińskiego.
  Nie jestem pewien, czy pan Michał Kamiński jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Nie znam koła, w którym byłby członkiem Platformy. Miał wejść do Platformy Obywatelskiej, ale nie wiem, czy jest jej członkiem. Może jest, ale ja w każdym razie o tym nie słyszałem.

  Startował z list Platformy Obywatelskiej w 2014 r. do Parlamentu Europejskiego, w tej chwili jest ministrem w kancelarii pani premier Ewy Kopacz, to chyba oznacza, że jest związany z partią rządzącą?
  Na pewno w ten sposób, jak pani to wymieniła, jest związany z partią, natomiast nie wiem nic, aby był jej członkiem.

  Uważa Pan, że PO z Michałem Kamińskim na liście wyborczej nie odzyska zaufania, a idąc dalej - przegra wybory parlamentarne.
  Platforma przegrała wybory prezydenckie, mając świetnego kandydata i świetny punkt startu. Ale ponieważ nie wyciągnęła konsekwencji z problemów, które miały miejsce w ubiegłym roku, w tym afery taśmowej, była niewystarczająco wiarygodna podczas prezydenckiej kampanii wyborczej. Mnie chodzi o to, aby wyciągnąć wnioski z tamtego błędu i aby ta drużyna, która pójdzie do wyborów, była wiarygodna. Byłem pierwszą osobą, która po wyborach prezydenckich stwierdziła, że musimy przeprosić Polaków za ośmiorniczki i że osoby skompromitowane nie mogą być liderami list.

  No i teraz nie są liderami list.
  Niestety jest tak, że pan Michał Kamiński, osoba, która jest przede wszystkim złym piarowcem i spycha nas w stronę pustego, bezpłodnego PR-u, odciągają od rzeczywistych problemów. Jest także osobą, która budzi wiele pytań prawnych i Centralne Biuro Antykorupcyjne do września będzie analizować jego oświadczenie majątkowe. Wszyscy znamy jego kilka wersji tłumaczeń dotyczących zegarka. Myślę, że szalenie trudno jest Platformie wiarygodnie walczyć z ubóstwem w Polsce, gdy jej główny spin doktor nosi zegarek na ręce za 37 tys. zł. No, to są rzeczy, które podważają naszą wiarygodność i przed wyborami musimy je po prostu rozwiązać.

  Wzywał Pan, aby osoby skompromitowane, bohaterowie afery podsłuchowej nie znaleźli się na pierwszych miejscach list wyborczych, no i tak się przecież stało.
  Bardzo się z tego cieszę, ale właśnie dlatego się odezwałem, ponieważ uważam, że pani premier zrobiła bardzo dobry krok, tylko jednak niewystarczający. Widzę, jak pani premier jeździ po kraju, widzę determinację, która w niej jest, widzę siłę, którą ona posiada, aby przekonywać do siebie. No, co z tego? Z Michałem Kamińskim w tle jest to całkowicie niewiarygodne.

  Czy protestował Pan również wtedy, gdy Michał Kamiński był kandydatem Platformy w okręgu lubelskim do Parlamentu Europejskiego?
  Mówiłem moim kolegom, którzy mieli wpływ na podejmowanie decyzji, co ja o tym sądzę. Ta opinia zresztą powszechnie jest znana w partii i nie tylko w partii, mój krytyczny sąd dotyczący pana Michała Kamińskiego, który po prostu zamiast poważnej polityki proponuje nam kuglowanie polityką.

  CZYTAJ TEŻ: POSEŁ PO: WYPIŁEM WHISKY, GDY DOWIEDZIAŁEM SIĘ, ŻE MŁOCIARZ JEST NASZĄ "JEDYNKĄ". REZYGNUJĘ ZE STARTU W WYBORACH


  Pan Michał Kamiński ma wielu przeciwników w PO, wielu pamięta mu to, że był w Prawie i Sprawiedliwości. Pan też przecież w PiS był. Czy między panami są jakieś osobiste emocje, zwyczajnie się nie lubicie?
  Wie pani, pan Michał Kamiński osobiście jest bardzo sympatycznym człowiekiem. Problemy związane z tym, że mnie zniesławił, rozwiązałem w sądzie, i on mnie przeprosił w sądzie. Nie mam z nim żadnych problemów osobistych. Jestem człowiekiem, który w sposób żelazny potrafi kontrolować swoje emocje. Natomiast w tym przypadku w ogóle nie chodzi o emocje. Istotą problemu nie są nasze relacje osobiste, ale obciążające wątpliwości prawne wobec pana Kamińskiego oraz jałowa polityka, którą nam sufluje. Pan Michał Kamiński jako główny spin doktor Platformy i rządu spycha Platformę w stronę populizmu i złego PR-u, ale jest również obciążeniem, dlatego, że ma nierozwiązany problem prawny z zegarkiem. Nie potrafił wyjaśnić, w jaki sposób stał się jego właścicielem. A zatem to jest w oczywisty sposób obciążenie listy. Ludzie, którzy mieli podobne problemy, jak pan Andrzej Biernat, nie kandydują. I dobrze. Natomiast dziwię się w związku z tym, dlaczego ma kandydować i obciążać naszą listę pan Michał Kamiński?
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (14)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polska w ruinie!!!!!!!

  koalicja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Polska wyłącza prąd,znowu jesteśmy na pierwszym miejscu w Europie od końca,dziękujemy wam sitwo peło,psl

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ta cała sitwa peło jest po jednych pieniądzach

  psl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  wyje.ać wszystkich i pod sąd!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o protasiewiczu

  olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Pan zapomniał?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kret Zalewski pokazał prawdziwą twarz.

  Z głęboką troską pochyla się (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  nad nieszczęściem jakie przynosi tłusty Misiek o szczwanym rozumku.
  A może Misiek to jednak tajna broń Jarosława?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Popularna posłanka już poza PO. Walczyła z lokalnymi sitwami. Platforma nie lubi takich"

  nizaleznapl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  "Wieloletnia posłanka Platformy Obywatelskiej złożyła rezygnację z członkostwa w PO. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej nie chciała zdradzić czy będzie kandydować w najbliższych wyborach...rozwiń całość

  "Wieloletnia posłanka Platformy Obywatelskiej złożyła rezygnację z członkostwa w PO. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej nie chciała zdradzić czy będzie kandydować w najbliższych wyborach parlamentarnych. Olsztyńska posłanka argumentowała, że powodem rezygnacji jest m.in. blokowanie przez polityków Platformy zmian w prawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Taką decyzję podjęłam już wówczas, gdy Polacy usłyszeli z ust przewodniczącej PO, że parlamentarzyści mają sumienia ”zostawiać za drzwiami” … - pisze w oświadczeniu Staroń."

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wg stanowiska posła Zalewskiego: „Oczywiście. Uważam, że Platforma ma olbrzymi potencjał,

  logical man (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  możliwość zwycięstwa w wyborach, i na tym mi zależy”... koniec cytatu. Natomiast wg notowań z dn. 3-8 sierpnia 2015 jest tylko tak:

  45,1 proc - PiS
  24,0 proc - Platforma
  10,5 proc - Zjednoczona...rozwiń całość

  możliwość zwycięstwa w wyborach, i na tym mi zależy”... koniec cytatu. Natomiast wg notowań z dn. 3-8 sierpnia 2015 jest tylko tak:

  45,1 proc - PiS
  24,0 proc - Platforma
  10,5 proc - Zjednoczona Lewica
  5,5 proc - Ruch Pawła Kukiza.
  4,4 proc - PSL
  3,2 proc - KORWiN
  3,1 proc - Stonoga Partia Polska
  1,8 proc - NowoczesnaPL
  1,2 proc - Ruch Narodowy

  A zatem, PiS wykazuje poziom przewagi nad Platformą o 87,91666667%. I która jedynie z takim potencjałem do opozycji, i co na kolejne 8 lat. Wyliczenie oparto o narzędzie Excel. Więc skargi na ewentualną niezgodność wyliczeń należałoby składać do producenta narzędzia.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO to DNO , z kamińskim czy bez kamińskiego

  PO to DNO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16

  z zalewskim czy bez zalewskiego

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  urwa zadałem pytanie co nie ma tu nikgo z warszawy???

  pisdziec z zalewskim (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Czy kazcor sam skladł wience pod palem czy jędrkiem ?
  hallo hallo jest kto?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  próbowałeś już leczenia ?

  życzliwy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  jeśli nie to spróbuj :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pan Zalewski ma rację

  Gabriel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Pan Poseł Zalewski ma rację zarówno w odniesieniu do Pana Giertycha , a w szczególności w odniesieniu do Kamińskiego. Pan Kamiński to typowy gracz pokerowy.
  Pani Premier powinna tą sprawę...rozwiń całość

  Pan Poseł Zalewski ma rację zarówno w odniesieniu do Pana Giertycha , a w szczególności w odniesieniu do Kamińskiego. Pan Kamiński to typowy gracz pokerowy.
  Pani Premier powinna tą sprawę ponownie przemyśleć.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To była męda PISdzielców kolega giertycha kamińskiego dziś olewa ich moczem a dlaczego?

  Lata po wszystkich telewizjach i prasach udziela wywiadu ma cel !!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 11

  Wrócić do PIS bo skonczyło się opierdalanie w uroparlamęcie i brak widoków kandydowania z PO.
  To stary cwaniak przyjaciel waszczykowskiego z PIS teraz wszystko robi aby go zauważył kaczynski...rozwiń całość

  Wrócić do PIS bo skonczyło się opierdalanie w uroparlamęcie i brak widoków kandydowania z PO.
  To stary cwaniak przyjaciel waszczykowskiego z PIS teraz wszystko robi aby go zauważył kaczynski .Typowa męda PISdzielcow !!!
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo