Paweł Kukiz u Olejnik: Ja nie muszę wchodzić do tego...

  Paweł Kukiz u Olejnik: Ja nie muszę wchodzić do tego parlamentu. Nie mam ciśnienia na władzę [VIDEO]

  mm, TVN24/x-news

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Paweł Kukiz u Olejnik

  Paweł Kukiz u Olejnik ©Fot. TVN24/x-news

  Kukiz u Olejnik | - JOW-y dają wyborcom realny wpływ na kształt państwa. Przede wszystkim przywracają obywatelowi bierne prawo wyborcze, którego obecnie Polacy nie posiadają - przekonuje Paweł Kukiz. Lider ruchu na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych był w poniedziałek gościem Moniki Olejnik w TVN24.
  Paweł Kukiz u Olejnik

  Paweł Kukiz u Olejnik ©Fot. TVN24/x-news

  Paweł Kukiz u Olejnik w TVN24

  Źródło: TVN24/x-news

  Paweł Kukiz dodał, że jeśli naród opowie się za zmianą ordynacji wyborczej, a referendum przekroczy próg frekwencji, to wynik będzie wiążący dla władz i będzie wówczas można doprowadzić do przedterminowych wyborów w nowej ordynacji.

  PAWEŁ KUKIZ: JEŚLI NIE PÓJDZIECIE NA REFERENDUM, WASZE WNUKI BĘDĄ PLUĆ NA WASZE GROBY [VIDEO]


  Muzyk przyznał, że nie ma programu i podkreślił, że nie wierzy w żadne programy, bo żadna partia polityczna się z nich nie wywiązała. - Program to lep na wyborców, to kłamstwo, oszustwo wyborcze. Nie mam programu, ale mam strategię rozwiązywania problemów - tak Paweł Kukiz tłumaczy swoje słowa o odrzuceniu koncepcji programu partii politycznej.

  Paweł Kukiz zaznaczył, że stanowczo sprzeciwia się finansowaniu partii politycznych z budżetu państwa. - Ja nigdy ani złotówki nie wezmę pod przymusem od obywatela. Liczę na dobrowolne wpłaty od obywateli. Dopóki się obywatele tego nie nauczą, to ja nie muszę wchodzić do tego parlamentu. Nie mam ciśnienia na władzę. Ja prowadzę działalność edukacyjną - podkreśla Kukiz. 

  Paweł Kukiz stwierdził, że nie jest przeciwny metodzie in vitro, tylko sprzeciwia się finansowaniu jej z budżetu państwa. Przekonywał, że priorytetem dla obywateli jest praca za godną płacę. - Wtedy ludzi będzie stać na in vitro, na stomatologa, na cudawianki, na lekarzy i to nie będzie dla wybranych - mówił.

  Muzyk dodał, że nie ma nic przeciwko związkom partnerskim, natomiast jest przeciwnikiem instytucji małżeństwa osób homoseksualnych.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo