Paweł Kukiz ogłasza listy wyborcze. "Jest prawica, lewica,...

  Paweł Kukiz ogłasza listy wyborcze. "Jest prawica, lewica, katolicy i prawosławni"

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Paweł Kukiz

  Paweł Kukiz ©Paweł Łacheta

  Na konferencji prasowej w Katowicach Paweł Kukiz zaprezentował ostateczny kształt list wyborczych ruchu Kukiz'15. – Na moich listach są i prawicowcy, i lewicowcy, i centrum. Są katolicy i są wyznawcy prawosławia – powiedział Kukiz odnosząc się do zarzutów, że osoby, które się znalazły na listach, to w większości przedstawiciele skrajnej prawicy.
  Paweł Kukiz

  Paweł Kukiz ©Paweł Łacheta

  – Partie polityczne mają łatwo, bo wybierają się od niemal 30 lat spośród siebie samych. Od czasu do czasu zmieniają się tylko nazwy – przekonywał Paweł Kukiz, tłumacząc problemy, jakie targają jego ugrupowaniem. Mimo tego muzyk zapewniał, że dzień ogłoszenia list jest „najwspanialszym w jego życiu” i stanowi ukoronowanie trudnej drogi, jaką obrał pół roku temu.

  Po zeszłotygodniowym ogłoszeniu trzech pierwszych nazwisk komitetu Kukiz'15 w poszczególnych okręgach, pojawiło się mnóstwo oznak niezadowolenia osób związanych z Kukizem.
  Publiczną rezygnację z udziału w wyborach ogłosił Janusz Sanocki, jeden z jego najbliższych współpracowników, który napisał w liście otwartym do Kukiza: "Rozwiąż Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15” i odwołaj start w wyborach". Jak przekonywał, rezygnacja „uprości wiele spraw, wygasi wszystkie konflikty", a Kukiz uniknie w ten sposób błędów jako lider. Natomiast Sanocki – jak pisał – uniknie obelg i wyzwisk, które są powodem jego wycofania się z wyborów.

  Rezygnację ogłosił też Miłosz Lodowski, rzecznik ruchu, który swój ruch tłumaczy w ten sposób: – Od trzech miesięcy wszystkie tragiczne i niefortunne decyzje idą na moje konto. Tak odbierają to ludzie, gdy tymczasem kompletnie ograniczono wszelkie moje kompetencje w innych materiach poza faktycznym rzecznikowaniem - czyli dawaniu twarzy i stwarzaniu przykrywki dla tego wszystkiego co było jednym, wielkim chaosem – napisał Lodowski w liście do Kukiza.

  Miłosz Lodowski tłumaczy, że projekt, w który wierzył, miał być stworzony przez najwartościowszych młodych antysystemowców, a przerodził się w groteskę „ze sporami na podobnym poziomie patologii co w najgorszych partiach politycznych”. – Przez wiele miesięcy prosiłem, błagałem, znosiłem to jak nazywaliście wszystkie moje fachowe uwagi histeryzowaniem – żalił się Lodowski.
  – Miłosz był, jest i będzie moim przyjacielem – zapewnił wczoraj Paweł Kukiz.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyznawcy???

  Prawosławny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nie ma "wyznawców prawosławia". Są prawosławni chrześcijanie. Nie słyszałem, aby używano sformułowania "wyznawcy katolicyzmu".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ostro walczą

  ostro (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Ostro walczą z Kukizem. Te osoby które były na listach i zrezygnowały albo już ich wywalono to ludzie od rozwalania od wewnątrz. Nie chcą dopuścić do tego by partie przestały rządzić Polską. Nie...rozwiń całość

  Ostro walczą z Kukizem. Te osoby które były na listach i zrezygnowały albo już ich wywalono to ludzie od rozwalania od wewnątrz. Nie chcą dopuścić do tego by partie przestały rządzić Polską. Nie dopuszczą do rozbicia starych układów i konieczności budowania nowych bo ani nie ma czego sprzedawać "kolegom" ani nie stać innych państw na rozdawnictwo gdyż dużo jest zepsute(Grecja, USA) na już swoim podwórku. Walczą o utrzymanie dennego status quo. Nie może się to udać bo oznacza to wyzysk do końca z niewolnictwem włącznie jak w Grecji... zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ....Paweł Kukiz ogłasza listy wyborcze. "Jest prawica, lewica, katolicy i prawosławni".....

  bo wszystko to bo ciebie kocham.... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jednym słowem są apolityczni karierowicze, którym zamarzyła się kariera polityczna.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo