Problemy Pawła Dawidowicza
Problemy Pawła Dawidowicza Eleven Sports
Liga włoska. Paweł Dawidowicz rozciął głowę podczas ostatniego meczu w 2023 roku. Kapitan Hellas Werona zmuszony był na chwilę opuścić boisko. Grę z zamykającą tabelę Salernitaną zakończył z opatrunkiem. Przed przerwą widowisku z ławki rezerwowych gości przyglądał się Mateusz Łęgowski. Tuż przed upływem godziny też wszedł na boisko, gdy jego drużyna broniła już jednobramkowej przewagi.

Serie A. Hellas Werona - Salernitana 0:1

Do feralnego zderzenia doszło w 39 minucie. Dawidowicz pobiegł za rywalem aż na połowę boiska. Tam trafił czołem w tył głowy Simy'ego, po czym dał radę jeszcze odegrać do swojego bramkarza.

Dawidowicz błyskawicznie spostrzegł, że leci mu krew, dlatego poprosił sędziego o przerwę. Polak z rozciętą głową zszedł do linii bocznej, gdzie sztab medyczny założył mu opatrunek.

W przerwie Dawidowicz został jeszcze raz, tyle że lepiej obandażowany. Dlatego mógł dokończyć mecz. W 4 minucie padł za to na murawę Lorenzo Pirola, stoper Salernitany, i z powodu kontuzji mięśniowej został zmieniony.

Moment feralnego zderzenia głowami
Moment feralnego zderzenia głowami Eleven Sports

Kontuzje niestety "polubiły" też wspomnianego Dawidowicza. Od 2019 roku, gdy przeszedł do Hellasu Werona złapał aż dwanaście urazów. W listopadzie przez problemy mięśniowe nie był w stanie dokończyć nawet połowy z Fiorentiną.

Zaraz po przerwie Hellas stracił bramkę na 0:1 z Salernitaną. Ładny strzał zza pola karnego oddał Loum Tchaouna. Dawidowicz wracał wtedy z szesnastki gości, gdzie próbował oddać strzał, a potem wymusić jedenastkę po rzekomym faulu bramkarza.

Dawidowicz był skoncentrowany na akcjach z udziałem Simy'ego. - Przykleił się do niego jak plaster - stwierdzili w pewnym momencie komentatorzy Eleven Sports. I te pojedynki Polakowi rzeczywiście dobrze wyszły.