Paweł D. usłyszy najwyższy wyrok w historii za skatowanie...

  Paweł D. usłyszy najwyższy wyrok w historii za skatowanie psa?

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Paweł D. zostanie skazany na 4,5 roku więzienia?

  Paweł D. zostanie skazany na 4,5 roku więzienia? ©Archiwum Polska Press Grupy

  Do września trzeba będzie poczekać na ostateczny wyrok w sprawie Pawła D., który w marcu tego roku został skazany na 2,5 roku więzienia za skatowanie psa.
  Paweł D. zostanie skazany na 4,5 roku więzienia?

  Paweł D. zostanie skazany na 4,5 roku więzienia? ©Archiwum Polska Press Grupy

  – Zmiany w kodeksie karnym, które weszły w życie 1 lipca tego roku, przyniosły za sobą nowe uprawnienia dla stron postępowania. Oskarżyciel posiłkowy złożył wniosek o doprowadzenie oskarżonego na rozprawę – wyjaśniał sędzia Dariusz Śliwiński.

  I dodawał: – Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego ten wniosek musi zostać rozpatrzony pozytywnie a oskarżony zostanie doprowadzony.

  Przypomnijmy, że w marcu tego roku Paweł D. został skazany na 2,5 roku więzienia za skatowanie psa. Otrzymał też 10-letni zakaz posiadania zwierząt i miał wpłacić 1000 zł na rzecz fundacji Lex Nova, która zajmuje się ochroną zwierząt.

  Na rozprawie, która odbyła się w tym tygodniu, Paweł D. się nie pojawił. Był tylko jego obrońca. Za to ze strony oskarżyciela zjawił się Rafał Maciejewski, wiceprezes fundacji Lex Nova, która żąda zaostrzenia kary oraz adwokat Agnieszka Rybak-Starczak, pełnomocnik fundacji.

  – Uważamy, że są spełnione wszelkie przesłanki, by sąd wymierzył wyższą karę – przekonuje Rafał Maciejewski.

  Wyższą, czyli dokładnie 4,5 roku więzienia. Już marcowy wyrok był najwyższym w historii spraw dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Ewentualne zaostrzenie kary, którego domaga się fundacja, byłaby wydarzeniem bez precedensu.

  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Za okrucienstwo wobec zwierzat

  Ona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  nalezy go oddac firmom farmaceutycznym na testy. zamiast niczemu niwinnych zwierzakow niech testu cierpi zwyrodnialec. od zawsze tak uwazam.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zycie człowieka i zwierzaka na równi

  gosia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 5

  Za człowieka i za zwierzaka powinna byc taka sama kara. Czy zycie zwierzaka mniej warte? I to i to zycie. Niech drżą mordercy


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy zycie zwierzaka mniej warte?

  A ŚWINIE W RZEŻNI TO POLACKIE LUDOBUJSTFO ELIT 777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  BO SABAKA lePSSIA OD PO LAKA.JAKie JELITA TAKI SYF A JAKie PR afo TAKI BURTEL.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Paranoja

  nk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 22

  Niedługo za zwierzaczka będzie wyższa kara niż za człowieka. Jednej patologii (sprawcy) towarzyszy inna (tzw. wymiaru sprawiedliwości).


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kara za znęcanie nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

  Alicja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Nie rozumiem oburzenia.Zwierzę, w tym przypadku pies, tak samo jak człowiek kocha, czuje ból, odczuwa smutek,strach...ponadto jest najwierniejszym przyjacielem.Nigdy nie zdradzi w przeciwieństwie...rozwiń całość

  Nie rozumiem oburzenia.Zwierzę, w tym przypadku pies, tak samo jak człowiek kocha, czuje ból, odczuwa smutek,strach...ponadto jest najwierniejszym przyjacielem.Nigdy nie zdradzi w przeciwieństwie do człowieka.Gdyby poczytał Pan portale i wydarzenia pro zwierzęce...na FB zmieniłoby Pan zdanie o ludziach.Ludzie to bestie.Ten podsadny o którym mowa...uderzał psem o ścianę ze zaniewidział na jedno oko, a drugie mu wydłubał...a właściwe wcisnął do wewnątrz czaszki! TO PAN AKCEPTUJE I BRONI TEGO ZWYRODNIALCA.? CZY ZA TAKI CZYN NIE NALEŻY SIĘ NAJWYŻSZY WYMIAR KARY?Zwierzę człowiekowi tego by nigdy nie zrobiło.Proszę poczytać... a znienawidził Pan ludzi.Ja jestem już na prostej drodze...bo wole towarzystwo czworonogów.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  andrzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Czy za zabicie dwóch osób na ul. Nad Wierzbakiem sprawca nie dostał 4 lat?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyrok....

  to ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 2

  co to za nierzychodzenie na rozprawę.... policja nie umie sobie z takimi poradzić.... dodatkowe lata za takie coś - a wyrok w sprawie głównej powinien być bezwzględnie wykonany i to najlepiej w...rozwiń całość

  co to za nierzychodzenie na rozprawę.... policja nie umie sobie z takimi poradzić.... dodatkowe lata za takie coś - a wyrok w sprawie głównej powinien być bezwzględnie wykonany i to najlepiej w formie ciężkich robót a nie tylko POBYTU w więzieniuzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo