Pasjonaci, którzy ożywiają ginące zawody [GALERIA, WIDEO]

Marcin Banasik
Marcin Banasik
Andrzej Żwawa z miejscowości Zator pod Oświęcimiem od dziecka zgłębia tajniki wikliniarstwa. Wyrabiane przez niego wyroby z wikliny i szuwaru pałkowego mają zarówno charakter użytkowy, jak i czysto dekoracyjny – nawiązują stylem do kultury ludowej. W gospodarstwie można wziąć udział w warsztatach, podczas których można się nauczyć podstaw wikliniarstwa, pod fachowym okiem Pana Andrzeja.
Andrzej Żwawa z miejscowości Zator pod Oświęcimiem od dziecka zgłębia tajniki wikliniarstwa. Wyrabiane przez niego wyroby z wikliny i szuwaru pałkowego mają zarówno charakter użytkowy, jak i czysto dekoracyjny – nawiązują stylem do kultury ludowej. W gospodarstwie można wziąć udział w warsztatach, podczas których można się nauczyć podstaw wikliniarstwa, pod fachowym okiem Pana Andrzeja. Marcin Banasik
Wiele zawodów znika z rynku. Przede wszystkim dlatego, że spada zainteresowanie wykonywanymi przez ich przedstawicieli pracami. Aktualnie kiedy rozklei nam się but, najpewniej pójdziemy do sklepu i kupimy nową parę, a szukanie szewca wydaje się stratą czasu. Podobnie jest z zegarkiem, parasolką, czapką. W naszej galerii znajdziecie pasjonatów, którzy nie pozwalają wymrzeć starym, pięknym zawodom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Pasjonaci, którzy ożywiają ginące zawody [GALERIA, WIDEO] - Dziennik Polski

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Szewca się szuka ze świeczką a niejeden rozklejony but byłby do naprawy (szkoda wyrzucać), gdyby szewcy byli. Na moim osiedlu szewc zniknął. Podobnie nie ma magla elektrycznego (a przez 50 lat był i by się przydał). Natomiast różne pseudousługi to "kwitną", zwłaszcza praca biurowa, którą idioci zaliczają do usług, chociaż ona nikomu nie służy. Niestety, większość ludzi chce pracować za biurkiem.
Wróć na i.pl Portal i.pl