Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 21godz.
  • 20min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Papież Franciszek tweetuje. Najnowszy tweet z 9.07.2020 - o czym napisał papież Franciszek?

Diana Tobor
Diana Tobor
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku.
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku. Marko Vombergar/Aleteia Image Department | CC
Papież Franciszek napisał 9.07.2020 na Tweeterze: „Wiara, która nie jest misyjna, nie jest wiarą. Wiara zawsze prowadzi do wyjścia z siebie. Wiarę trzeba przekazywać, nie po to, by kogoś przekonać, lecz by przekazać skarb. Prośmy Pana, aby nam pomógł żyć w ten sposób naszą wiara: wiarą o drzwiach otwartych, wiarą przejrzystą. ”

Papież Franciszek regularnie postuje na Twitterze. Tweety duchownego pojawiają się właściwie codziennie. Dotyczą zazwyczaj aktualnych spraw, z którymi borykają się wierni. Na Twitterze papieża Franciszka można znaleźć również wpisy mające wesprzeć wiernych lub pomóc im w codziennym życiu.

Papież Franciszek na Twitterze

Wiara, która nie jest misyjna, nie jest wiarą. Wiara zawsze prowadzi do wyjścia z siebie. Wiarę trzeba przekazywać, nie po to, by kogoś przekonać, lecz by przekazać skarb. Prośmy Pana, aby nam pomógł żyć w ten sposób naszą wiara: wiarą o drzwiach otwartych, wiarą przejrzystą.


W rocznicę mojej wizyty na #Lampedusa módlmy się, abyśmy odkryli oblicze Jezusa w tych, którzy są zmuszeni do ucieczki ze swojej ziemi z powodu tak wielu niesprawiedliwości, którymi wciąż dotknięty jest świat. @M_RSection


Wiara pozwala nam iść z Jezusem po drogach świata w pewności, że moc Jego Ducha pokona moce zła, poddając je panowaniu Bożej miłości.


ONZ wezwała do natychmiastowego i całkowitego zawieszenia broni w celu zapewnienia pomocy humanitarnej wobec pandemii Covid-19. Mam nadzieję, że ta rezolucja zostanie jak najszybciej wdrożona dla dobra cierpiących i stanie się pierwszym krokiem w kierunku pokojowej przyszłości.


W #DzisiejszejEwangelii (Mt 11, 25-30) Jezus wychwala Ojca, ponieważ ukrył tajemnice swego Królestwa „przed mądrymi i roztropnymi”, a objawił je „prostaczkom”, to znaczy tym, którzy czują, że go potrzebują i oczekują od Niego wszystkiego.


W niektórych miejscach, rozwijają się #inicjatywy służące wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, które zaspokajają potrzeby lokalne. Mogą mieć wpływ na walkę ze zmianami klimatycznymi, dzięki silnemu zmysłowi wpólnotowemu i miłości do swojej ziemi.


Radość chrześcijanina płynie ze słuchania i przyjęcia Dobrej Nowiny o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa. Kto wierzy w to orędzie wie, że nasze życie wypływa z miłości Boga Ojca.


https://t.co/9FGihYYpnP


Zło nigdy nie daje pokoju, najpierw przynosi rozgorączkowanie, a później pozostawia zgorzknienie. Głos Boga nie obiecuje nigdy radości tanim kosztem: zaprasza do wyjścia poza własne „ja”, aby znaleźć prawdziwe dobro, pokój.


Dziś wspominamy pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego. Przekazują nam oni dziedzictwo, które musimy pielęgnować i naśladować: Ewangelię miłości i miłosierdzia. Chrześcijańscy męczennicy wszystkich czasów są mężczyznami i kobietami pokoju, pomimo prześladowań.


Dziś odbywa się czwarta konferencja Unii Europejskiej i ONZ, której celem jest „wspieranie przyszłości Syrii i regionu”. Módlmy się w intencji tego spotkania, aby na pierwszym miejscu znalazło się dobro ludzi, którzy potrzebują żywności, opieki medycznej, szkół i pracy.


Dzisiaj jenoczymy się szczególnie z Patriarchatem ekumenicznym w Konstantynopolu. Piotr i Andrzej byli braćmi i my, kiedy to możliwe, wymieniamy wizyty braterskie z okazji ich świąt, aby podążać wspólnie do celu, który wskazuje Pan: pełnej jedności.


Wyniosły Szaweł stał się Pawłem, co oznacza “małym”. Pan wstrząsnął nim: obalił w nim przekonanie o byciu człowiekiem religijnym i dobrym, aby uczynić go swoim narzędziem. https://t.co/VvhlC4qA91


Jak Pan przemienił Szymona w Piotra, podobnie wzywa każdego z nas, byśmy stali się żywymi kamieniami, z których zbuduje Kościół i odnowioną ludzkość.


W uroczystość Apostołów Piotra i Pawła chcę podzielić się z wami dwoma słowami: jedność i proroctwo. Pan pyta każdego z nas: „Chcesz być budowniczym jedności? Czy chcesz być prorokiem mojego nieba na ziemi? Znajdźmy odwagę, aby powiedzieć mu: „Tak, chcę tego”.


Zachęcam do modlitwy za mieszkańców Jemenu, zwłaszcza za dzieci, które cierpią z powodu niezwykle poważnego kryzysu humanitarnego. Jak również za tych, którzy ucierpieli w wyniku silnych powodzi na zachodniej Ukrainie.


Hojna wdzięczność Boga Ojca bierze pod uwagę nawet najmniejszy gest miłości i służby dla naszych braci i sióstr. Jezus uczy nas tego w #EwangeliaDnia (Mt 10:42).


Jezus mówi: „Kto nie bierze swojego krzyża i nie idzie za Mną, nie jest Mnie godzien” (Mt 10, 38). Nie ma prawdziwej miłości bez krzyża, bez tej ceny, którą trzeba osobiście zapłacić. Niesiony z Jezusem, krzyż nie jest jednak przerażający, ponieważ On jest zawsze u naszego boku.


Jeśli szukasz sensu życia i nie znajdując go, rzucasz się w „miłość zastępczą”, taką jak bogactwo, kariera, przyjemność, jakieś uzależnienie, pozwól, by spojrzał na ciebie Jezus, a odkryjesz, że jesteś od zawsze kochany.


Tylko ktoś, kto patrzy sercem, widzi dobrze, gdyż potrafi “zobaczyć wnętrze”: osobę ponad jej błędami, brata ponad jego słabościami, nadzieję w trudnościach, Boga we wszystkim.


Może Cię zainteresować

Jak zapobiec odwodnieniu organizmu?

Wideo

Materiał oryginalny: Papież Franciszek tweetuje. Najnowszy tweet z 9.07.2020 - o czym napisał papież Franciszek? - Nowa Trybuna Opolska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie