Papież Franciszek tweetuje. Najnowszy tweet z 5.08.2020 - o czym napisał papież Franciszek?

Diana Tobor
Diana Tobor
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku.
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku. Marko Vombergar/Aleteia Image Department | CC
Tweet papieża Franciszka z 3.08.2020: „Popatrzmy na „świętych z sąsiedztwa”, którzy z prostotą odpowiadają na zło dobrem, mają odwagę kochać nieprzyjaciół i modlić się za nich. ”

Papież Franciszek regularnie postuje na Twitterze. Tweety duchownego pojawiają się właściwie codziennie. Dotyczą zazwyczaj aktualnych spraw, z którymi borykają się wierni. Na Twitterze papieża Franciszka można znaleźć również wpisy mające wesprzeć wiernych lub pomóc im w codziennym życiu.

Papież Franciszek na Twitterze

https://t.co/T80YidBWxw


Popatrzmy na „świętych z sąsiedztwa”, którzy z prostotą odpowiadają na zło dobrem, mają odwagę kochać nieprzyjaciół i modlić się za nich.


Jakże to ważne, by umieścić przebaczenie Boże w centrum, które „rodzi raj” w nas i wokół nas! #OdpustPorcjunkuli


Poprzez cud rozmnożenia chlebów (Mt 14,13-21) Jezus chce wychować swoich przyjaciół dnia wczorajszego i dzisiejszego do logiki Boga: logiki brania odpowiedzialności za drugiego. #Ewangelianadziś


#ŚwiętyIgnacy uczy nas pokory: pokory, która uświadamia nam, że nie do nas należy budowanie Królestwa Bożego, ale zawsze jest to łaska Pana, która w nas działa, kruchych glinianych naczyniach, ale w których znajduje się niezmierny skarb, który nosimy i dzielimy się nim.


#Przyjaźń jest darem życia i darem Boga. Wierni przyjaciele, którzy są u naszego boku w chwilach trudnych, są odbiciem miłości Pana, Jego pocieszenia i Jego miłującej obecności.


Handel ludźmi wciąż jest otwartą raną na ciele współczesnej ludzkości. Dziękuję wszystkim, którzy pracują na rzecz niewinnych ofiar komercjalizacji osoby ludzkiej. Wciąż tyle pozostaje do zrobienia! #EndHumanTrafficking


Modlący się mężczyźni i kobiety wiedzą, że nadzieja jest silniejsza niż zniechęcenie. Wierzą, że miłość jest potężniejsza od śmierci i że na pewno kiedyś zatriumfuje, nawet jeśli teraz nie wiemy kiedy i w jaki sposób się to stanie. #Modlitwa


Kiedy ktoś proponuje nam pomoc, nie powinniśmy myśleć, że to się nam należy. Podziękowanie, wdzięczność są przede wszystkim oznakami dobrego wychowania, ale także czymś, co wyróżnia chrześcijanina. Jest to prosty, ale autentyczny znak królestwa Bożego.


We wspomnienie świętych Joachima i Anny, „dziadków” Jezusa, chciałbym zachęcić młodzież do okazania gestów czułości ludziom starszym, szczególnie tym najbardziej osamotnionym w swych domach i mieszkaniach. Drodzy młodzi każda z tych starszych osób jest waszym dziadkiem!


Królestwo niebieskie jest przeciwieństwem zbędnych rzeczy, które oferuje świat, jest przeciwieństwem życia banalnego: jest skarbem, który codziennie odnawia życie i otwiera je ku szerszym horyzontom. #Ewangelianadziś


Prawdziwy pielgrzym potrafi iść w tempie najwolniejszego z pielgrzymów. Jezus też to potrafi. Towarzyszy naszej pielgrzymce. Nie przyspiesza tempa, ale szanuje naszą sytuację. Jest Panem cierpliwości.


Proroctwo rodzi się wówczas, gdy pozwalamy, aby Bóg nas sprowokował: nie wtedy, gdy zawiadujemy swoim spokojem i utrzymujemy wszystko pod kontrolą.


Kiedy miłość do rodziców i dzieci jest ożywiana i oczyszczana miłością Pana, wtedy osiąga pełnię swej płodności i przynosi owoce dobra w samej rodzinie i daleko poza nią.


W przypowieści o kąkolu z dzisiejszej Ewangelii (Mt 13, 24-43) Jezus pozwala nam poznać cierpliwość Boga, otwierając nasze serca na nadzieję.


#MatkaBożazGóryKarmel, nasza Matka, niech pomoże nam, byśmy mieli ręce niewinne i serce czyste, nie kłamali i nie mówili nic przeciw bliźniemu. W ten sposób będziemy mogli wejść na górę Pana i otrzymać Jego błogosławieństwo, sprawiedliwość i zbawienie.


W dniu sądu nie będziemy sądzeni za nasze idee, ale za współczucie, które mieliśmy.


W tę #NiedzielaMorza powierzamy Maryi, Gwieździe Morza, marynarzy, rybaków i ich rodziny, którzy z poświęceniem, także w czasie lockdownu, pracowali, aby dostarczyć nam to, czego potrzebujemy.


#EwangelianaDziś (Mt 13, 1-23) mówi, że Słowo Boże jest ziarnem owocnym i skutecznym, a Bóg szczodrze je rozsiewa. Jeśli chcemy, możemy stać się żyzną glebą, troskliwie uprawianą i pielęgnowaną, aby doprowadzić ziarno Słowa do dojrzałości. To, czy przyniesie owoc zależy od nas.


Św. Benedykcie, patronie Europy, pokaż nam współczesnym chrześcijanom, że z wiary zawsze wypływa radosna nadzieja, zdolna przemienić świat.


Może Cię zainteresować

Szczepionka na COVID-19 odkryta przez Rosjan?

Wideo

Materiał oryginalny: Papież Franciszek tweetuje. Najnowszy tweet z 5.08.2020 - o czym napisał papież Franciszek? - Nowa Trybuna Opolska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie