Papież Franciszek tweetuje. Najnowszy tweet z 3.07.2020 - o czym napisał papież Franciszek?

Diana Tobor
Diana Tobor
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku.
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku. Marko Vombergar/Aleteia Image Department | CC
3.07.2020 papież Franciszek napisał do wiernych na Tweeterze: „Radość chrześcijanina płynie ze słuchania i przyjęcia Dobrej Nowiny o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa. Kto wierzy w to orędzie wie, że nasze życie wypływa z miłości Boga Ojca. ”

Papież Franciszek regularnie postuje na Twitterze. Tweety duchownego pojawiają się właściwie codziennie. Dotyczą zazwyczaj aktualnych spraw, z którymi borykają się wierni. Na Twitterze papieża Franciszka można znaleźć również wpisy mające wesprzeć wiernych lub pomóc im w codziennym życiu.

Papież Franciszek na Twitterze

Radość chrześcijanina płynie ze słuchania i przyjęcia Dobrej Nowiny o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa. Kto wierzy w to orędzie wie, że nasze życie wypływa z miłości Boga Ojca.


https://t.co/9FGihYYpnP


Zło nigdy nie daje pokoju, najpierw przynosi rozgorączkowanie, a później pozostawia zgorzknienie. Głos Boga nie obiecuje nigdy radości tanim kosztem: zaprasza do wyjścia poza własne „ja”, aby znaleźć prawdziwe dobro, pokój.


Dziś wspominamy pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego. Przekazują nam oni dziedzictwo, które musimy pielęgnować i naśladować: Ewangelię miłości i miłosierdzia. Chrześcijańscy męczennicy wszystkich czasów są mężczyznami i kobietami pokoju, pomimo prześladowań.


Dziś odbywa się czwarta konferencja Unii Europejskiej i ONZ, której celem jest „wspieranie przyszłości Syrii i regionu”. Módlmy się w intencji tego spotkania, aby na pierwszym miejscu znalazło się dobro ludzi, którzy potrzebują żywności, opieki medycznej, szkół i pracy.


Dzisiaj jenoczymy się szczególnie z Patriarchatem ekumenicznym w Konstantynopolu. Piotr i Andrzej byli braćmi i my, kiedy to możliwe, wymieniamy wizyty braterskie z okazji ich świąt, aby podążać wspólnie do celu, który wskazuje Pan: pełnej jedności.


Wyniosły Szaweł stał się Pawłem, co oznacza “małym”. Pan wstrząsnął nim: obalił w nim przekonanie o byciu człowiekiem religijnym i dobrym, aby uczynić go swoim narzędziem. https://t.co/VvhlC4qA91


Jak Pan przemienił Szymona w Piotra, podobnie wzywa każdego z nas, byśmy stali się żywymi kamieniami, z których zbuduje Kościół i odnowioną ludzkość.


W uroczystość Apostołów Piotra i Pawła chcę podzielić się z wami dwoma słowami: jedność i proroctwo. Pan pyta każdego z nas: „Chcesz być budowniczym jedności? Czy chcesz być prorokiem mojego nieba na ziemi? Znajdźmy odwagę, aby powiedzieć mu: „Tak, chcę tego”.


Zachęcam do modlitwy za mieszkańców Jemenu, zwłaszcza za dzieci, które cierpią z powodu niezwykle poważnego kryzysu humanitarnego. Jak również za tych, którzy ucierpieli w wyniku silnych powodzi na zachodniej Ukrainie.


Hojna wdzięczność Boga Ojca bierze pod uwagę nawet najmniejszy gest miłości i służby dla naszych braci i sióstr. Jezus uczy nas tego w #EwangeliaDnia (Mt 10:42).


Jezus mówi: „Kto nie bierze swojego krzyża i nie idzie za Mną, nie jest Mnie godzien” (Mt 10, 38). Nie ma prawdziwej miłości bez krzyża, bez tej ceny, którą trzeba osobiście zapłacić. Niesiony z Jezusem, krzyż nie jest jednak przerażający, ponieważ On jest zawsze u naszego boku.


Jeśli szukasz sensu życia i nie znajdując go, rzucasz się w „miłość zastępczą”, taką jak bogactwo, kariera, przyjemność, jakieś uzależnienie, pozwól, by spojrzał na ciebie Jezus, a odkryjesz, że jesteś od zawsze kochany.


Tylko ktoś, kto patrzy sercem, widzi dobrze, gdyż potrafi “zobaczyć wnętrze”: osobę ponad jej błędami, brata ponad jego słabościami, nadzieję w trudnościach, Boga we wszystkim.


Rozpocznijmy od nowa, bazując na wielu świadectwach bezinteresownej miłości, które w tych miesiącach nauczyły nas, jak bardzo potrzebujemy bliskości, opieki, poświęcenia, by ożywiać braterstwo i poczucie wspólnoty obywatelskiej. W ten sposób wyjdziemy z tego kryzysu umocnieni.


#Modlitwa rodzi się z przekonania, że życie nie jest czymś co spływa po nas, jak woda po kaczce, ale jest zdumiewającą tajemnicą, która rozbudza w nas poezję, muzykę, wdzięczność, uwielbienie, lub też lamentację, błaganie. #AudiencjaOgólna


Narodzenie świętego #JanaChrzciciela ze starszych już rodziców uczy nas, że Bóg nie jest zależny od naszych kalkulacji ani od naszych ograniczonych ludzkich zdolności. Trzeba nauczyć się zaufania i milczenia wobec tajemnicy Boga oraz kontemplacji w pokorze i ciszy jego dzieła.


Bóg stworzył nas, byśmy trwali w jedności, w braterstwie. Dziś w sposób szczególny widzimy, jak złudne jest koncentrowanie się na sobie samym, budowanie społeczeństwa na indywidualizmie. Bądźmy jednak ostrożni. Kiedy skończy się kryzys, ponownie możemy ulec temu złudzeniu.


Otrzymaliśmy Słowo Boże jako Słowo życia, które przemienia, odnawia, nie osądza by potępić, lecz uzdrawia. Jego celem jest przebaczenie. Słowo, które jest światłem na naszej drodze!


W Ewangelii tej niedzieli (Mt 10, 26-33) Jezus zaprasza nas do wyzbycia się strachu, do bycia mocnymi i ufnymi wobec życiowych wyzwań, ponieważ, także pokonując przeszkody, nasze życie pozostaje niewzruszenie w rękach Boga, który kocha nas i czuwa nad nami.


Może Cię zainteresować

Ogródki działkowe znów na topie

Wideo

Materiał oryginalny: Papież Franciszek tweetuje. Najnowszy tweet z 3.07.2020 - o czym napisał papież Franciszek? - Nowa Trybuna Opolska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie