Papież Franciszek na Twitterze. O czym napisał 27.11.2021? Jaki był ostatni tweet papieża Franciszka?

Newsroom 360
Newsroom 360
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku.
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku. Marko Vombergar/Aleteia Image Department | CC
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Papież Franciszek napisał 27.11.2021 na Tweeterze: „Nie bójmy się złożonych scenariuszy, w których bierzemy udział, ponieważ w nich, pośród nas, jest Pan; Bóg zawsze czynił cud, aby wzbudzić dobre owoce (J 15, 5). Radość chrześcijańska rodzi się właśnie z tej pewności. ”

Papież Franciszek regularnie postuje na Twitterze. Tweety duchownego pojawiają się właściwie codziennie. Dotyczą zazwyczaj aktualnych spraw, z którymi borykają się wierni. Na Twitterze papieża Franciszka można znaleźć również wpisy mające wesprzeć wiernych lub pomóc im w codziennym życiu.

Papież Franciszek na Twitterze

Nie bójmy się złożonych scenariuszy, w których bierzemy udział, ponieważ w nich, pośród nas, jest Pan; Bóg zawsze czynił cud, aby wzbudzić dobre owoce (J 15, 5). Radość chrześcijańska rodzi się właśnie z tej pewności.


Adoracja jest modlitwą, która pozwala rozpoznać Boga jako początek i koniec całej historii. Jest żywym ogniem Ducha Świętego, który udziela siły świadectwu i misji.


Nie zaniedbujmy dziękczynienia Bogu: jeśli jesteśmy nosicielami wdzięczności, również świat staje się lepszy, nawet jeśli jedynie niewiele, to wystarczy, żeby przekazać mu trochę nadziei. Wszystko jest złączone i powiązane, i każdy może wnieść swój wkład tam, gdzie się znajduje.


Różne formy złego traktowania, których doświadczają kobiety, są tchórzostwem i degradacją mężczyzn i całej ludzkości. Nie możemy przyglądać się temu stojąc z boku. Kobiety będące ofiarami przemocy muszą być chronione przez społeczeństwo.


Radość Ewangelii napełnia serce oraz życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. #EvangeliiGaudium https://t.co/G96uJOHX3g


Pan postawił na naszej drodze osoby, które cierpią, które czują się samotne lub które straciły siły i odwagę. Musimy umieć je rozpoznać i z pomocą św. Józefa stać się ich przyjaciółmi i wsparciem na drodze życia. #AudiencjaOgólna


Miłosierdzie raduje się widząc wzrastanie drugiego i cierpi, kiedy drugi jest udręczony: samotny, chory, bezdomny, pogardzany, czy w potrzebie… Miłosierdzie jest porywem serca, który pozwala wyjść z siebie i który prowadzi do dzielenia się i budowania wspólnoty.


Jeśli postawimy #Ewangelię w centrum i damy o niej świadectwo poprzez miłość braterską, możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość, nawet jeśli dziś przeżywamy małe i wielkie burze.


Życzę wam, aby każdy z was mógł odczuć radość mówienia: „Z Jezusem ja także jestem królem”. Jestem królem: jestem żywym znakiem Bożej miłości, Jego współczucia i czułości. #ChrystusKról


Drodzy młodzi! Bądźcie wolni, bądźcie krytycznym sumieniem społeczeństwa. Miejcie w sobie pasję prawdy, abyście waszymi marzeniami mogli powiedzieć: moje życie nie jest zniewolone logikami tego świata, ponieważ króluję wraz z Jezusem dla sprawiedliwości, miłości i pokoju!


Królowanie Jezusa bardzo różni się od królowania tego świata: On nie przychodzi, aby dominować, ale by służyć. Nie przychodzi ze znakami mocy, ale z mocą znaków. Nie jest królem jak inni, ale jest królem dla innych. #ChrystusKról


Zaproszenie Chrystusa skierowane do Pawła, jest skierowane dziś także do każdego i każdej z was, drodzy młodzi: powstań! Nie możesz pozostać na ziemi, „użalając się nad sobą”, czeka na ciebie misja! Także ty możesz być świadkiem dzieł, które Jezus zaczął w tobie wypełniać.


Sposób, w jaki odnosimy się do dzieci, to, czy szanujemy ich wrodzoną godność i podstawowe prawa, wyraża jakimi dorosłymi jesteśmy, jakimi chcemy być oraz jakie społeczeństwo pragniemy budować. #ŚwiatowyDzieńDziecka


Praca dzieci jest równoznaczna z ich wykorzystywaniem. To odmawianie im prawa do zdrowia, do edukacji, do harmonijnego rozwoju, do zabawy i do marzeń. To okradanie dzieci z ich przyszłości, a tym samym z ich człowieczeństwa.


Drodzy młodzi, świat, aby stanąć na nogi, potrzebuje waszej siły, waszego entuzjazmu i waszej pasji! https://t.co/has6cPXdRU


Niech św. Józef, który pochodził z peryferii, pomoże nam nawrócić nasze spojrzenie i zatroszczyć się o tych, którzy są odrzuceni i znajdują się na marginesie społeczeństwa. #AudiencjaOgólna


Jestem wdzięczny za tak wiele inicjatyw solidarności z okazji Światowego Dnia Ubogich. Zachęcam was, abyście powracali do tych ważnych chwil świadectwa i modlitwy, które przeżyliśmy w ubiegły piątek w Asyżu. #ŚwiatowyDzieńUbogich https://t.co/L1gr85MEwf


Oto słowo, które sprawia, że w świecie rodzi się nadzieja i uśmierza cierpienie ubogich: czułość. Naszym zadaniem jest przezwyciężenie zamknięcia, pokusy zajmowania się tylko własnymi problemami, aby stać się wrażliwym na tragedie świata, by współczuć w cierpieniu.


Osoba hojna i uczynna, cicha, cierpliwa, która nie zazdrości, nie plotkuje, nie przechwala się, nie lekceważy innych (1 Kor 13, 4-7), buduje niebo na ziemi. To dobro może nie być widoczne, ale nie zostanie zmarnowane, ponieważ dobro pozostaje na zawsze.


Co daje życiu fundament i jest wieczne? Św. Paweł mówi: „Miłość nigdy nie ustanie” (1 Kor 13, 8). Kto czyni dobro, inwestuje w wieczność.


ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie