Państwo teoretyczne pogłębia się - Paweł Kukiz o obchodach...

  Państwo teoretyczne pogłębia się - Paweł Kukiz o obchodach święta niepodległości

  q

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  ©Wojciech Wojtkielewicz

  - Jestem rozżalony nie tylko jako polityk, ale przede wszystkim jako obywatel. Jest mi wstyd jako Polakowi, że tak wygląda organizacja tak ważnego dla naszego narodu święta - mówi lider Kukiz'15 w rozmowie z portalem Onet komentując zamieszanie wokół obchodów 100-lecia niepodległości Polski.

  ©Wojciech Wojtkielewicz

  - Państwo teoretyczne pogłębia się. To był zarzut partii rządzącej do poprzedniej ekipy, ale sytuacja, która się toczy, gdzie mieliśmy kilka lat na przygotowanie tak ważnej uroczystości, mówi sama za siebie - mówi Kukiz.

  Zdaniem polityka, potrzeba jest głęboka reforma na wielu poziomach. - Tu nie chodzi tylko o policję, o której mówię od wielu lat, ale cały ten system wymaga zmiany - mówi w rozmowie z Onetem. Dodaje jednak, że dramatyczna sytuacja w polskiej policji jest jednym z czynników, który doprowadził do zamieszania wokół marszów.

  - Wygląda na to, że będziemy mieli dwa marsze - zaznacza Kukiz i przyznaje, że pójdzie w inicjatywie prezydenta, choć od początku planował wzięcie udziału w jakimś neutralnej inicjatywie, która godnie upamiętni tak ważne dla Polski święto. - Pójdę, ale gdzieś z tyłu, nie w pierwszym szeregu - deklaruje.

  - Jednocześnie chcę zaznaczyć, że nie deprecjonuję drugiej inicjatywy, Marszu Niepodległości. Ale zgadzam się, że należy z niego wyeliminować szkodliwe czynniki, jak hasła rasistowskie i inne slogany, które sugerują, by nie traktować równo ludzi - zaznacza polityk.

  Zarówno prezydent jak i premier zachęcali wczoraj wszystkich do udziału w marszu. "'Biało-Czerwony Marsz 100 lecia Odzyskania Niepodległości' to uroczystość państwowa organizowana przez władze Rzeczypospolitej. Zaproszeni są Wszyscy. Przyjdźmy tylko z biało-czerwonymi flagami! Bądźmy razem! Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna! #PL100" - napisał Andrzej Duda na Twitterze.
  Źródło: Onet

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo