Palikot w nowym wydaniu, czyli lepperyzm inteligencki. "PiS i PO mówią, że mamy 6-7 proc."

Redakcja
- Sondaże są niedoszacowane. Słyszałem kuluarowo od ludzi ze sztabów PiS i Platformy, że w ich rozbudowanych badaniach mamy 6, 7 proc. - mówi "Polsce" Janusz Palikot pytany, czym tłumaczy ostatni skok sondażowy jego Ruchu Poparcia. Partia byłego polityka Platformy według badania przeprowadzonego na zlecenie radia RMF FM uzyskała 3 proc. poparcia. Taki wynik zaskoczył wszystkich, a szczególnie komentatorów, na twarzach których wymalowało się zdziwienie. Co wyjątkowo ucieszyło Janusza Palikota.

- Tym się różnimy od PJN - największych tchórzy, że my zbudowaliśmy struktury w terenie. Gdyby nie jeżdżenie po Polsce, zbieranie kandydatów na listy, nigdy mimo całej sympatii nie zyskałbym wiarygodności, że mój projekt stanie się realną partią - twierdzi. I dodaje, że teraz doszedł jeszcze do tego fakt, że występuję w mediach. - To cholernie pomaga, bo dziennikarze zobaczyli, że cała praca się z tym połączyła i daje efekt - mówi, nie kryjąc entuzjazmu Palikot. Ale nie tylko to mogło wpłynąć na wahnięcie sondaży. Bo pomógł też brak aktywności reszty polityków.

Pierwszy spot wyborczy Palikota. ''Jestem w polityce nie dla pieniędzy"

- Od dwóch tygodni kampania się zacięła. Debatowanie o debatach dla społeczeństwa jest nużące. To mało konstruktywny spór - mówi "Polsce" doktor Norbert Maliszewski. Nieco prościej bezbarwność kampanii tłumaczy sam Janusz Palikot.

- Platforma jest przekonana, że wygra. PiS nie ma ambicji wygrać. A SLD i PSL też nie wierzą w jakiś rewelacyjny wynik, tylko chcą się prześlizgnąć na następną kadencję - mówi. I właśnie na tym zniechęceniu ma skorzystać Janusz Palikot. Jak twierdzi, największa grupą wyborców, jakich gromadzi, to niezdecydowani i ludzie, którzy zwyczajowo nie chodzą do wyborów. A mówiąc o nich ma na myśli ludzi ze środowisk intelektualnych, którzy kontestują obecną politykę. - Gdyby okazało się, że dobry wynik dla Ruchu Palikota powtórzy się, to Janusz Palikot mógłby stać się swoistym Andrzejem Lepperem. Na takiej zasadzie, że jest część wyborców, która jest niezadowolona z obecnej sceny politycznej i wybrałaby taką postać, która jest buntownikiem. Może przyciągnąć do siebie środowiska skrajnie liberalne. To będzie taki liberalny lepperyzm - twierdzi Norbert Maliszewski.

Środowa debata bez PiS? Hofman: Siadać z Palikotem, żeby przyniósł świńską głowę, to ciężko

Ale według swoich badań Janusz Palikot gromadzi nie tylko intelektualistów zniesmaczonych obecną polityką, a również "czystych lepperowców". W małych miastach, podobnie jak przed kilku laty, gromadzi się partia protestu, taka miejska Samoobrona. I właśnie do nich przede wszystkim skierowane jest hasło wyborcze Janusza Palikota: "Nie jestem w polityce dla pieniędzy". - To jest bardzo populistyczne hasło. To jest dokładnie ta sama piosenka co w przypadku Leppera, tylko trochę bardziej zintelektualizowana - mówi Norbert Maliszewski. A szef Ruchu dorzuca: - Uważam, że politycy są w polityce dla władzy i pieniędzy. Ja nie - mówi.

Kolejną grupą, która sprzyja Palikotowi, mają być młodzi, zwolennicy wolnych konopii, studenci i osoby po liceach. Trzecią grupą, jak deklaruje polityk, są antyklerykałowie i ludzie twardego elektoratu SLD, z biografią PZPR, którzy się zniechęcili do Napieralskiego. A aby podeprzeć swoje badania, podaje przykłady zbliżenia z ludźmi lewicy.

Sondaż: Komorowski z rekordowym zaufaniem, Palikot prawie jak Kaczyński

- Jolanta Kwaśniewska poprała naszą kandydatkę z Krakowa. A Aleksander Kwaśniewski parę dni temu powiedział, że życzy Ruchowi Palikota wejścia do Sejmu. Oni się zorientowali, że w tym twardym elektoracie lewicowym coś pękło - mówi Palikot.

Teraz zapowiada, że chce zmienić swój wizerunek w mediach:
"Pamiętam siebie jako człowieka bardzo nieśmiałego. Wróciłem do szkoły po którychś wakacjach i po prostu byłem najlepszym uczniem w klasie" - chwali się w swoim spocie Palikot. Opowiada o tym, jak w wieku 27 lat założył fabrykę zatrudniającą setki ludzi, a także o pobycie w więzieniu w Zamościu w czasie stanu wojennego. Tłumaczy, że dzisiaj jest szczęśliwym mężem, ojcem, byłym przedsiębiorcą i politykiem. "Część mojej energii i przedsiębiorczości chciałbym dać innym ludziom" - deklaruje na koniec spotu.
A od najbliższego piątku będzie prezentował swoje kolejne spoty wyborcze, które mają być antyplatformerskie. A w nich mają zostać zawarte trzy punkty odniesienia do tego, co Platforma zamierza wygłosić podczas konwencji w tę sobotę. Mimo huraoptymizmu ze strony Janusza Palikota wśród politologów nadal nie zyskuje na uznaniu.

Pierwszy spot wyborczy Palikota. ''Jestem w polityce nie dla pieniędzy"

- Nie mówiłbym o jakiejś rewolucji, jeśli chodzi o Ruch. Może się zdarzyć, że Palikot w tym optymizmie sondażowym podzieli los partii emerytów i rencistów, gdzie w sezonie ogórkowym uzyskiwała ona znaczne poparcie, a przy urnach okazywało się, że owo poparcie jest śladowe - mówi "Polsce" doktor Wojciech Jabłoński. I przekonuje, że Palikot powinien dbać nie o to, by wejść do Sejmu, ale by przekroczyć 3 procent i załapać się na dotacje z budżetu.

Środowa debata bez PiS? Hofman: Siadać z Palikotem, żeby przyniósł świńską głowę, to ciężko

- Tylko że musiałby zaprezentować coś więcej niż tylko to, że jest zniechęcony polityką. Bo zniechęconych polityką jest 50 proc. Polaków. Trudno mi sobie wyobrazić, że to Janusz Palikot zgarnąłby aż taką pulę. Walka Palikota z Platformą przynosiła dokładnie taki efekt, jak walka PJN z Jarosławem Kaczyńskim i PiS - mówi Jabłoński. A przecież ludzie, którzy są niezadowolenie ze swoich dotychczasowych towarzyszy broni, nie budzą zaufania.

Joanna Miziołek

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
stach

Ruch Palikota -Lepperyzm Inteligencki, Neolepperyzm itd ,itd

A była i jest jeszcze Samoobrona Leppera !!!! .

A więc coś nie jest tak , w tym naszym Saloonie politycznym ,że stale pojawiają się na naszym firmamencie politycznym takie jak wyżej wymienione " Tworki "polityczne !!!

A może to nie są Tworki polityczne , tylko coś poważniejszego ?
Czy to może kiedyś się połączyć i zrobić kipisz w wspomnianym SALOONIE .?

JAK NA RAZIE JEDEN " TWOREK "POLITYCZNY , zwany Samoobroną Leppera prawdopodobnie umarł śmiercią naturalną , wraz z zagadkową śmiercią jego lidera .

Ale pamiętamy ,że ileś to lat temu , ten"Tworek ", pogardzany i niszczony przez nasz Saloon wywoływał prawie zawsze w wspomnianym Saloonie i zbałamuconym społeczeństwie , obrzydzenie , przerazenie i popłoch .
Samoobrona , a szczególnie osoba jego lidera była tematem robionych filmów , sztuk teatralnych , kabaretowych skeczów itd.

Porównywano lidera tego "Tworku" do Dyzmy , Bigdy , Szeli i Bóg tam wie kogo jeszcze !!!

Wiadomo w jakim celu !!!!

Przecież wspomniany śp. A. Lepper sam o tym otwarcie mówił , także kilka dni przed zagadkową śmiercią !!!!

I to się poniekąd Saloonowi doskonale udało .W tym mają niestety wielką wprawę , przecież to jest tradycja .
A dlaczego , to także wiadomo.

Ale obecnie pojawił się na scenie politycznej wspomniany Ruch Palikota , który zgromadził pod swoimi sztandarami inny element naszego społeczeństwa .

Nie obrażając członków i sympatyków Samoobrony , a także i śp. Leppera , Ruch Palikota ma niestety dość dużą przewagę intelektualną itd . nad niedawnymi "burzycielami " błogiego i sielskiego życia naszego Saloonu.

I może im się także udać , to co onegdaj udało się Lepperowi tj. wywołać niezły popłoch i przerażenie wśród naszych Elit politycznych i wśród naszego Saloonu towarzyskiego .

Czy potem to uda się przekuć na konkretne czyny , to czas pokaże !!!

Ale Ruch Palikota wie doskonale ,że nasz Kraj wymaga przewietrzenia skostniałych struktur i to w stopniu dość znacznym .

Przynajmniej na razie to otwarcie głosi !!!

Czy będzie to trzęsienie ziemi , to się okaże jak Palikot wejdzie do Sejmu.

Ale nie sądzę ,ze w obecnym czasie wspomniany Ruch sam może coś znaczącego dokonać .

A w współpracy z innymi uczestnikami obecnego Saloonu , dużo prawdopodobnie nie zdziała !!!

Po prostu Saloon mu na to nie pozwoli !!!!Przecież to normalne !!!!

A i jego ludzie może pójdą w ślady i tory przedstawicieli Samoobrony. i to niestety Ruch Palikota w krótkim okresie czasu unicestwi.

W przeciwieństwie do członków Samoobrony , zasiadających tak niedawno w ławkach sejmowych i innych fotelach /dość niestety mizernych i mało znaczących /, przedstawiciele Ruchu Palikota krzywdy nie zaznają !!!

Oni są już odpowiednio w życiu ustawieni i coś w swoich główkach mają .

O zapleczu materialnym nie wspominając .

A to niestety jest najważniejsze niestety w życiu jednostki !!!!

Dla nich przygoda z Ruchem może być niekiedy zabawą , odskocznią od codziennego marazmu itd.

Przecież w tym Ruchu znajdują się przedstawiciele od Sasa do Lasa !!!!

Ale może faktycznie większość z nich reprezentuje coś nowego , twórczego .

Może są Oni faktycznie nowymi drożdzami naszego życia polityczno-społecznego ?

To się może wkrótce okazać rzeczywistością .!!!!

Z Andrzejem Lepperem spora ilość Polaków wiązało także pewne nadzieje ,marzenia itd.

Andrzej Lepper przez wiele lat dochodził do tego , do czego doszedł w początkowych latach XXI wieku .

Była to Kariera godna podziwu i zastanowienia . !!!!

W tym czasie Lepper przekonał się ,że musi coś poważnego zmienić w swoim środowisku , doszedł do wniosku ,ze musi otoczyć się innymi ludżmi i doszedł do wniosku ,ze musi pozyskać odpowiednie i nowe środowiska polityczne i ekonomiczno-społeczne , które pozwolą mu w pewien sposób realizować jego Program polityczny.

I w tym kierunku już działał , ale wybuchły aferki , dość podejrzane i było po wielkich planach Andrzeja Leppera.

Może i udałoby mu się powrócić na scenę polityczną , ale tajemne siły zadziałały i po Andrzeju . Pozostały plotki , rewelacje ,. domysły , sensacje itd .

Co z tego wyniknie , czas pokażę !!!!

A Programem działania , programem Partii , niestety dysponował i wart on jest nadal pewnej wnikliwej uwagi !!!!

To co się wokół nas dzieje , było przez Leppera wówczas akcentowane i wykrzykiwane z różnych trybun !!!!
Niestety , stało się to co się stało. !!!!

Jakie były przyczyny takiego obrotu sprawy , to dowiemy się za pewnie po latach ,tak jak po latach dowiemy się o niejasnych do dnia dzisiejszego wielu ważnych wydarzeń z naszej współczesnej Historii. A jest ich niestety dość sporo !!!!!!

Takie jest niestety życie !!!

Pewne sprawy , pewne zjawiska , pewne procesy nie są do końca wyjaśniane !!!

Komuś prawdopodobnie na tym zależy ,żeby tak się działo .

Jeżeli jednak Ruchowi Palikota faktycznie zależy na dokonaniu czegoś znaczącego w naszym życiu , w życiu naszego kraju , to niech pamięta ,ze samemu to można wiadomo co zrobić . !!!!!

Współpraca z istniejącymi obecnie siłami , strukturami , niczego znaczącego nie dokona !!!

A więc istnieje konieczność poszukania w społeczeństwie polskim kogoś " podobnego ", który także od wielu lat nie jest zadowolony z rzeczywistości . Który widzi paradoksy i paranoje rzeczywistości.

Takim realnym 'Koalicjantem " są także " pogrobowcy " po Lepperze .

Są także i inni , którzy stoją w tzw. głębokim uśpieniu

.Ich trzeba poszukać , ich trzeba uaktywnić .

Ale do tego muszą być odpowiedni ludzie !!!

A tacy wśród nas są obecni i jest ich dość duża ilość.

Do nich trzeba w odpowiedni sposób dotrzeć !!!!

Jak na razie nikomu się to nie udało !!!

Dlaczego ?

A to jest jak wszystkim wiadomo, dość znacząca siła , która może wiele zdziałać .

Przynajmniej mogą na początku rozwalić ten nasz skamieniały porządek świata polskiej rzeczywistości !!!!

A to byłoby i tak już dużo !!!

Jak potem to by się potoczyło , to nie wiadomo !!!
Może po iluś tam latach okazałoby się ,ze nastąpiła znowu powtórka z rozrywki .!!!!

Ale coś na pewno by się w naszej rzeczywistości zmieniło .

I o to chodzi w każdym okresie dziejowym .

Marazm , trwanie w okopach, nic nie zmienia , konieczne są niestety gwałtowne zmiany .
Dobrze by było , ażeby te zmiany nie miały ludzkich ofiar !!!

Gdyby nie daj Boże były ofiary , to mielibyśmy coś w rodzaju rewolucji, a tam nie ma niestety parolu.

Tam są zawsze kaci i tam są zawsze ofiary i to dość liczne.!!!!!

Dla zwolenników Ruchu Palikota , także dla niego samego , warto przypomnieć losy buntów , strajków itd z tak niedalekiej przeszłości .

Szczególną uwagę niech zwrócą na to , jak zachowywały się wówczas główne środowiska , będące aktorami tamtejszych wydarzeń.

Rok 1956 -Poznań , bunt " roboli " z Cegielskiego , wiadomo jak to się skończyło. Ale coś w naszej rzeczywistości zapoczątkowało.

Rok 1968 - bunt studencki , pałowanie , prześladowanie Inteligencji itd i bierna postaw klasy robotniczej ./studenci do nauki , syjoniści do Syjamu ?

Rok 1970 - strajki robotnicze na Wybrzeżu i potem w kraju ,ofiary , strzelanie z ostrej amunicji , przewrót pałacowy Gierka , i bierna postawa Inteligencji

Rok 1976 - Radom , KOR , coś drgnęło w temacie wspólnego działania

Rok 1980 - Solidarność , współpraca "roboli" chłopów i Inteligencji , efekty tego były i to znaczące

Rok 1988-89 - odrodzenie ruchu Solidarności i okrągły stół z Magdalenki

Ale było to wszystko możliwe ,ponieważ "robole " pokumali się z Inteligentami . !!!!!!!!

Jak to potem się skończyło , to już inna sprawa.

Ale jedynie w ten sposób udało się coś ważnego w naszej rzeczywistości w sposób pokojowy , zmienić .

Nie zapomnijmy o innych elementach ówczesnych przemian.

Ale to był szczególny okres dziejowy .

Teraz mamy inną rzeczywistość . takie zmiany nie są na razie u nas konieczne .

U nas musi po prostu nastąpić całkowite przewentylowanie wszystkich struktur władzy . !!!!!

Obecnie mamy inne warunki , są inne okoliczności , inny jest także otaczający nas świat , ale warunkiem powodzenia dokonania poważnych zmian w naszej rzeczywistości , na drodze pokojowej , jest niestety współpraca przedstawicieli różnych środowisk społecznych , niezadowolonych z otaczającej ich skostniałej i zmurszałej rzeczywistości .

Ruch Palikota i wspomniani powyżej jak się dogadają , to może coś zrobią ciekawego !!!!

Czy Palikot jest zdolny do tego , aby tych wszystkich "niezadowolonych " zcalić w jeden byt polityczny , tego nie wiem .

Ale On ma pewne zdolności i może o tym pomyśli !!!!.

A może i nawet już o tym myśli , zwłaszcza ,ze wokół niego porusza się specjalista od PR roboty , Piotr Tymochowicz !!!!

Gdyby w tym kierunku udało się coś zrealizować , to realne byłaby szansę na realizację tego , co ma w swoim zamiarze Janusz Palikot .

Nie zapomnijmy o tym ,ze sp. A. Lepper także o tym marzył i w tym kierunku działał.A jak działał to wszystkim wiadomo . Ale czy mógł inaczej ?

Czy na drodze Ruchu Palikota staną w zwartym ordynku wiadome siły , tego nie wiemy.

Ale Oni bez salwy , nawet z byle jakiej pukawki , swojego Imperium nie oddadzą

Może być to ciekawy okres w naszej współczesnej historii XXI wieku .

I może w ten sposób coś się u nas zmieni ?

A co będzie za 20 lat , to niech martwią się następne pokolenia .

Prawdopodobnie i oni dojdą do wniosku ,ze trzeba w ich rzeczywistości coś poważnie zmienić .

I zrobią to , co robiono u nas onegdaj i co może być zrobione u nas w niedługim czasie !!!!

Pożyjemy , zobaczymy !!!!

Ale zmiany muszą być wreszcie u nas i w u naszych sąsiadów dokonane , bo może być jeszcze gorzej .

Czas na ostateczne zmiany od A do Z !!!!!

q
qaz

Wielu moich znajomych chce głosować na niego.

Z
Zbynio

Nieważne KTO, byle nie PO. Takich idiotów za swiecą szukać. Przykład z życia, autentyczny, bo z mojego życia, przepraszam, że przynudzam. Robię czasem badania USG. Dotychczas tuż po badaniu dostawałem wynik do ręki, kopia szła do lekarza kierującego. Na ogół wszystko było OK, to mnie uspokajało. Ostatnio nie chciano mi wydać wyników, bo w lipcu wyszło rozporzązenie idiotów, a może idiotek z PO, że nie wolno mi dawać kopii wyników, istnieje jeden egzemplarz, który idzie do lekarza kierującego. To byłoby śmieszne, ale nie jest, bo lekarka powiedziała mi półgębkiem, że są zmiany w nerce. Wizyta u specjalisty za ponad 3 miesiące i wtedy zapoznam się z wynikami. A jeśli to są zmiany nowotworowe?. A nawet jeśli nie są, to przecież biorę leki, które może należy odstawić. No dobrze, moja sytuacja pozwala na wizytę prywatną, ale co mają zrobić ludzie dla których wydatek 200-300 zł to problem?. Pisałem wiele ostrych, krytycznych komentarzy o Palikocie, ale na tle tego, co wyprawia PO, to chyba będę musiał Palikota przeprosić.

Y
Yustus

Uslugowi dyzurni politolodzy reaguja na sukcesy Ruchu Palikota z latwym do przewidzenia sceptycyzmem oraz zlosliwoscia. Nie zmienia to jednak faktu, ze Palikot w przyszlych wyborach jest jedynym wiarygodnym gwarantem wprowadzenia realnych zmian w kraju. Kazdy kto zapoznal sie z programem jego partii wie, ze w obecnych okolicznosciach tylko Paliot zdolny jest poprowadzic Polske ku wiekszej wolnosci i dobrobytowi. Niemrawy i zasiedzialy w sejmowych fotelach, calkowicie zgnusnialy partyjny establishment (PO, PiS, PSL i SLD) ma obywatelom do zaoferowania zwykle frazesy i puste obietnice. Nauczmy sie wreszcie oceniac partie po ich czynach i osiagnieciach, a nie po pieknych slowkach, ktore zawsze przed wyborami serwuja nam z wielka ochota.

A
Administrator

To jest wątek dotyczący artykułu Palikot w nowym wydaniu, czyli lepperyzm inteligencki. "PiS i PO mówią, że mamy 6-7 proc."

S
SER$

Palikot, ty wiesz co ma za skórą PO (byłeś tam).
Ty wiesz dlaczego nic nie robią. Dokop im w same jaja.
Niech ich zaboli tak, że dłużej nie wytrzymają. Wtedy pogryzą się jak wściekłe psy.
Już raz to zrobili - Tusk wygryzł wszystkich konkurentów.
Jak teraz przegra, to jego zagryzą. Ha, ha
Tego złodzieja składek emerytalnych do OFE.

P
Paligłup

Jerzy Urban w rozmowie z Piotrem Najsztubem we "Wproście" doszedł do wniosku, że Polskę należałoby... zamknąć. - Wyrastamy z tego narodowego państewka, które zawsze było nieudane - wyznaje Urban.

Redaktor naczelny "NIE" cieszy się, że młodzi ludzie korzystają z procesów globalizacji, co osłabia Polskę pod znaku "dziadków radiomaryjno-pisowskich".

G
GrzegorzZ

I to jest w tym wszystkim najgorsze.

P
PIS

mamy 6, 7 proc. - mówi "Polsce" Janusz Palikot ...i ciągle spada, a dzięki najeżdżaniu na PO - PiS ma lepsze notowania. Jak wygra PIS w lubelskim, to m.in. dzięki J.Palikotowi

Dodaj ogłoszenie