"Palikot to człowiek bezwzględny. Przypomina postacie działające w Niemczech po I wojnie"

Redakcja
Jan Olszewski
Jan Olszewski Fot. Polskapresse
- Palikot wygląda mi na bardzo niebezpieczne zjawisko. To człowiek bezwzględny, przypominający mi postacie, które działały w Niemczech po I wojnie światowej. Mogę się założyć, że jego kolejnym ruchem będą rewindykacje społeczne. Będzie promował grupę społecznie pokrzywdzonych - mówi b. premier Jan Olszewski w rozmowie z Wp.pl.

Jan Olszewski mówił, że nie jest zaskoczony pojawieniem się Ruchu Palikota w Sejmie. . - Zarówno przed wojną, jak i w PRL istniało marginalne środowisko fanatycznie antyklerykalne, które było cały czas aktywne - wyjaśniał były premier - Nie była to jednak sformalizowana grupa z programem politycznym. Dopiero Palikot stworzył im wspólną platformę działania.

Czytaj także: "Nie chcą chodzić ze mną na wódkę. Uśmiecham się do Fotygi i Suskiego"

Zaznaczył, że Palikot pełni podobną rolę jak Andrzej Lepper i Stanisław Tymiński, którzy udawali osoby "spoza układu". - Trzeba przyznać, że jest z nich najinteligentniejszy, najwięcej potrafi, jest bardziej elastyczny niż jego poprzednicy, trudno jednak przewidzieć, w którym kierunku pójdzie, czy znajdzie inne hasła niż walka z krzyżem i promowanie marihuany - uważa Olszewski.

Czytaj także: "Policji nie było w Sejmie od 1926 roku. Dopiero Kopacz ją wprowadziła"

- Palikot wygląda mi na bardzo niebezpieczne zjawisko. To człowiek bezwzględny, przypominający mi postacie, które działały w Niemczech po I wojnie światowej - ocenił Olszewski - Mogę się założyć, że jego kolejnym ruchem będą rewindykacje społeczne. Będzie promował grupę społecznie pokrzywdzonych.

WR Źródło: wp.pl

Wideo

Komentarze 22

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

I
IiruDlwxGgNtinUdZDu
Slawkas pisze:@wt: tak tez i ja mysle. Tum baeizdrj mi go szkoda, gdy go ciamciaramciawiejacy na nowo Tusk zmusza do przeprosin, a w tym samym momencie Kaczynski na Radzie Gabinetowej udowadnia, jak bardzo Palikot mial racje.
j
ja
"- Palikot wygląda mi na bardzo niebezpieczne zjawisko. To człowiek bezwzględny, przypominający mi postacie, które działały w Niemczech po I wojnie światowej. Mogę się założyć, że jego kolejnym ruchem będą rewindykacje społeczne."

To jest o Palikocie? ...Bo ja myślałem, że o Kaczyńskim i w ogóle chyba całej tak zwanej "patriotycznej prawicy"!
Ś
Śledź
Aby rozwikłać zagadkę trzeba sięgnąć głęboko najpierw do "Białej księgi" (Akta śledztwa prowadzonego przez Prokurature Warszawskiego Okręgu Wojskowego sygn. PoŚl 1/96) str. 49 przedostatni akapit, oraz strona 41 pierwszy akapit, a także strona 197 ostatni akapit i następna strona. To się da powiązać w jedną spójną całość. Następnie prześledzić sprawę wywozu akt WSI do pałacu prezydencjkiego i do dalej z nimi było i kto w nich grzebał. Warto też zapoznac się z modus operandi kilku facetów np. Kima Philbego, Anthonego Blunta, Guy Burgessa czy Aldricha Amesa. Poczytać także o agentach wpływu, mających za swoją "ofiarę" prowadzenie ednego "rzutkiego polityka" kręcącego się cały czas dookoła służb specjalnych. To wszystko. Wnioski wypłyną same.
i
internautka50+
Palikot to taka polityczna hiena.
m
mzak
Były problemy z placówce dla bezdomnych rodzin przy ul. Przyce 17 w warszawie. Najpierw pojawił się "obrońca pokrzywdzonych" czyli Piotr Ikonowicz, z nim Palikot i spółka. Oczywiście w otoczeniu telewizyjnych kamer. Pan P. wiele krzyczał o tragicznych warunkach w jakich żyją ci ludzie. Że rezygnuje w wynagrodzenia poselskiego na rzecz ubogich. Itp. bzdety. Telewizje wyjechały, dziennikarze zajęli się innymi sprawami. Bezdomni zostali ze swoimi problemami bo cała akcja była li tylko szumem medialnym, dla oszołomów.
Palikotowi jest obojętne, na czyich plecach i krzywdzie robi sobie PR.
On będzie jechał jeszcze długo na ogólnonarodowym bajzlu u rządzących. Zawsze znajdą się z czegoś niezadowoleni, którzy poprą krzykacza. Ale nie jest on w stanie niczego reformatorskiego dla Polski zrobić.
Takie picu-picu dla gawiedzi! Zresztą niewiele różni się od pozostałych partii u koryta władzy lub w jego okolicach. PO z przystawką szerokimi garściami korzystają z faktu bycia u żłoba. Normalne-po to bierze się władzę. Tzw. opozycja kombinuje, jak dorwać się do tej śmietanki. Ot- cała polska polityka. Proste do bólu,
dobrze pomyślane dla elit i ich satelitów. Obecność w UE, międzynarodowy kapitał robiący w Polsce biznes,
nie dopuszczą do tąpnięcia tego całego cyrku. Władza zapewniła sobie trwałość rządów. Do wygrania wyborów potrzeba ok. 40 proc głosujących. Taki elektorat zawsze można kupić (patrz:PO,PSL). A Palikot?
Poszumi, pobrzęczy, wcześniej-później wypadnie z gry.
N
Nowak
Mówi, że jego zabiegi o zdjęcie krzyża w sali obrad Sejmu (który notabene został podarowany przez matkę księdza Popiełuszki) to konsekwencja decyzji prezydenta Komorowskiego, który kazał usunąć krzyż "smoleński" z Krakowskiego Przedmieścia.

Tusk przed 2005 r. zażądał od Zyty Gilowskiej (która była lokomotywą PO) ustapienia jedynki na liście lubelskiej dla Palikota. Nie zgodziła się, więc znalazł pretekst, upokorzył ją i zmusił do odejścia.

Ruch Palikota został celowo wykreowany przez media i towarzyszące im układy. Wszystko po to, aby stworzyć blokująco-kontrolującą mniejszość na wzór dawnej Samoobrony. Palikot już zapowiedział, że poprze rząd PO-PSL, nie stawiając żadnych warunków Donaldowi Tuskowi.

Przed wyborami mózgi PO kombinowały, jak uderzyć w opozycję, by zmniejszyć jej szanse na zwycięstwo. Najłatwiej obniżyć poparcie dla opozycji przez rozproszenie głosów, czyli przez stworzenie wiarygodnych alternatyw.

Najpierw wypuszczono wabik na wyborców Prawa i Sprawiedliwości przez stworzenie partii PJN. Wiadomo, że rozłam w PiS dokonał się po konsultacjach przyszłych rozłamowców z politykami PO, w tym z Palikotem.

Gdy sondaże nie pozostawiały złudzeń, że PJN poniesie totalną katastrofę, i ta prowokacja polityczna się nie powiodła, wypuszczono kolejny wabik -- tym razem na wyborców lewicy.

Socjotechnicy Platformy zdają sobie sprawę, że tzw. ordynacja proporcjonalna jest mechanizmem, który preferuje podział, a więc, że często się opłaca podzielić na dwa ugrupowania -- pozornie konkurujące -- bo w efekcie można zdobyć więcej mandatów.

Palikot ma za zadanie kanalizować frustrację wyborców, by nie obróciła się ani przeciw Komorowskiemu, ani przeciw Platformie. Ma wywołać wojnę religijną w Polsce, by np. poprzez konflikt o krzyż w Sejmie przykryć prace nad budżetem i działania rządu w sferze finansowej. Media będą wolały zająć się walką o krzyż w Sejmie, niż pracami nad budżetem i narastającym kryzysem w państwie.

Wyjątkowość polskiej sytuacji polega na tym, że mamy najbardziej zmonopolizowany rynek mediów elektronicznych i próbuje się przy ich pomocy zdelegalizować faktycznie jedyną rzeczywistą, patrzącą władzy na ręce, opozycję.

W podziękowaniach dla wspierających go znanych osób Palikot wymienił Jerzego Urbana, Lecha Wałęsę, Andrzeja Olechowskiego, Władysława Frasyniuka, Jolantę Kwaśniewską, Kazimierza Kutza, Magdalenę Środę i Piotra Tymochowicza.

TAK, ten starszy pan stojący nieopodal lidera formacji Palikota, to Jerzy Urban, były rzecznik rządu PRL, który zajmował się w latach 80. gnojeniem ludzi, w tym błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. W powszechnej pamięci pozostał jako ten, którego artykuły -- jak zeznawał Grzegorz Piotrowski -- motywowały funkcjonariuszy SB do działania, czyli do zamordowania kapłana. Przestępcy -- jak mówili w czasie procesu toruńskiego -- nie mogli znieść mieszania się ludzi Kościoła w sprawy polityczne.

W latach 90. Urban kontynuował swą pracę na rzecz ośmieszenia Kościoła i jego ludzi -- w tygodniku "Nie". Tuż obok Palikota i Urbana kolejna postać z przeszłością: Roman Kotliński, redaktor antychrześcijańskich "Faktów i Mitów", w którym pisywał morderca ks. Jerzego, Grzegorz Piotrowski.

Dotychczasowy zastępca Urbana, Andrzej Rozenek dostał się z listy Ruchu Poparcia Palikota do parlamentu i został rzecznikiem klubu. Andrzej Rozenek jako jeden z trzech Polaków (obok Adama Michnika i Leszka Millera) został zaproszony na cykliczne spotkanie Klubu Wałdajskiego organizowane pod patronatem Władimira Putina. Po oficjalnych obradach w Sankt Petersburgu, panowie byli gośćmi prezydenta Rosji w Soczi.

Kolejne postulaty Palikota to łatwiejsze uśmiercanie poczętych dzieci w imię uproszczenia życia kobietom, refundacja in vitro, usunięcie religii ze szkół, dołożenie księżom, legalizacja marihuany i przywileje dla homoseksualistów. W skrócie -- nowoczesne państwo z marzeń Jerzego Urbana.

Jerzy Urban w rozmowie z Piotrem Najsztubem we "Wproście" doszedł do wniosku, że Polskę należałoby... zamknąć. "Wyrastamy z tego narodowego państewka, które zawsze było nieudane" wyznaje Urban.

Redaktor naczelny "NIE" cieszy się, że młodzi ludzie korzystają z procesów globalizacji, co osłabia Polskę pod znaku "dziadków radiomaryjno-pisowskich".

To, co lewica (tzn. masoneria) chce przeprowadzić od dziesięcioleci, jest realizowane przez obecny rząd, który dąży, by całkowicie zmienić polskie rozumienie ludzkiej wolności na socjalistyczne uprawnienie nadane przez Centralny Komitet Planowania w Brukseli.

Innymi słowy, budujemy "Nową Komunę" wychowującą Nowego Człowieka (czyli moralnie wykrzywionego mutanta). Główna przeszkoda to chreścijaństwo, czyli Kościół Katolicki. Stąd wojna z krzyżami i otwarty już atak na Kościół.

Nowy Człowiek to człowiek oskalpowany, wymóżdżany, pozbawiony zdolności do samodzielnego myślenia -- człowiek, który coraz mniej posługuje się rozumem, coraz mniejszy użytek robi z wolności ku dobru, ku prawdzie, ku życiu.

Chodzi o to, żeby człowiek w ogóle nie szukał prawdy czy dobra -- żeby człowiek myślał emocjami, czyli nie myślał wcale.

Dla lewicy odwiecznym wrogiem jest chrześcijaństwo. Każdy pretekst jest dobry. Najpierw więc starają się rozhuśtać społeczne nastroje tak, by tłum stracił nad sobą panowanie, a następnie ich liderzy dokonują ideologicznej manipulacji, by realne powody (kryzys ekonomiczny) zastąpić powodami ideologicznymi (zwalczyć Kościół).

Usiłuje się walkę z kryzysem przekształcić w walkę z Kościołem i z narodem, czyli z krzyżem i patriotyzmem. 11 listopada 2011r widzieliśmy, jak niemieccy pałkarze sprowadzeni przez polskich działaczy lewicowych zaatakowali marsz niepodległości, bijąc na oślep ludzi noszących dziewiętnastowieczne mundury z czasów Powstania styczniowego.

Wojna religijna w Polsce stanowi element unijnej strategii narzucania europejskim narodom ideologii marksizmu kulturowego, w której nie ma miejsca na publiczną obecność etyki chrześcijańskiej jako podstawy systemu prawnego.

Wielkie media nie działają spontanicznie mocą zatroskanych o losy ludzkości dziennikarzy -- ktoś daje przyzwolenie, a może i nakazuje, aby coś nagłośnić. Do antychrześcijańskiej krucjaty chętnych nie brakuje i po stronie mediów, i po stronie polityków. Szczucie "na proboszcza" może zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy przez ostatnie 30 lat Polskę rozkradali.

"Ja i moje pismo ["NIE"] od 20 lat pracujemy na rzecz realizacji tych haseł, pod którymi Janusz Palikot uzyskał wyborczy sukces. [...] Ktoś musiał upomnieć się o tych, którzy chcą żyć bez ślubu, o prawa homoseksualistów, wolność aborcji, dostęp do środków antykoncepcyjnych" (Jerzy Urban)
a
al
Ale w Polsce nie takich jak Palikot poniesli jak tego przyslowiowego wilka. Byly haki na prawie wszystkich a na Palikota nie ma? Troche tylko dziwne,ze Kaczynscy jak byli u wladzy,nic takiego nie znalezli - to tylko swiadczy o slabych zdolnosciach tego ugrupowania a nie, ze Palikot jest czysty. Giertych probowal, ale to nie jest robota dla adwokata. Ja mysle,ze sprawa nabierze tempa jak sondaze zaczna mocniej wariowac.
t
todd
tak podejrzewam,.... conDonoPOdobne "wynalazki" tak mają PO antypolskiej genetyce pieczołowicie POdsycanej przez różne... GWna i WSI24
K
Krasi
Zdaje się, że tylko Macierewicz jest w stanie postawić trafną diagnozę i zbadać kto kieruje Palikotem ... Totalna paranoja!
p
polo
On i tak niczego nie poczuje.
o
olin
Jeden Baran przprawia drugiemu rogi,tylko temu pierwszem rogi juz odpadly,a w tej walce o idee polityczne ,gina i bladza ludzie.Kazdy nowy polityk ma swoja filozofie i religie,ktora wodzi nas niczym po pustyni w ktorej nie widac tej wlasciwej drogi.I tak bedzie dalej,gdy beda nami rzadzili rozni politycy nieudacznicy.
s
starszy
Jesli Premiera Olszewskiego nazywasz klerykalem, to znaczy, że jesteś małym debilkiem, powtarzającym uliczne opinie. Nawet Gwno Wyborcze nazywa Olszewskiego masonem a on sam ma sie za socjalistę (ale prawdziwego).
J
JO
HWDPiS!
t
todd
śledź, ty musisz być taki głupi czy tak masz z UBeckiego - PZPRowskiego POchodzenia ??? Przecież tylko tresowany matoł sPOd ruskich koszar nie widzi tej "dobroci" jaka Polskę sPOtkała, gdy resortowe śmiecie przePOczwarzyły się w conDonoPOdobne stado zrzeszone w Platformie Opóźnionych ...bo kiedyś TW.Bolek zafundował im "drugą Japonię" puściwszy przedtem Polaków ... w skarpetkach.
p
prawnik
Niestety z żalem muszę przyznać,że Olszewski ma rację uważajac Palikota za człowieka bezwzglednego i niebezpiecznego.Potwierdza to jego droga dochodzenia z pozycji gołodupca do milionera,kiedy to niszczył swoich wspólników i współpracowników po wczesniejszym wycisnieciu z nich ostatnich soków.To działanie nie miało nic wspólnego z menadżerstwem,trafionym biznesem ale z bardzo wyrafinowanym złodziejstwem.Palikot mógł działać pod parasolem ochronnym swego protektora Henryka Wujca i wsparciu wpływowych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwośći w Zamościu i Lublinie.
Dodaj ogłoszenie