Palikot: Kaczyński marzy o tym, by zginąć z rąk fanatyka

Redakcja
Janusz Palikot
Janusz Palikot Tomasz Hołod/Polskapresse
- Myślę, że wielkim marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest to, żeby teraz on zginął. I w skutek jakichś zamieszek fanatyk czy szaleniec go zabił. Wtedy cała ta rodzina, formacja przechodzi na pozycję taką jak Chrystus, czyli że ofiara jest tak duża, że nikt już o tym nie dyskutuje - mówi Janusz Palikot w rozmowie z Joanną Miziołek.

Jeździ Pan po kraju, organizuje struktury partii, ale cała pracowitość idzie na marne. Słupki poparcia ani drgną. A Pan podobno żali się, że to wina mediów, bo przestały się Panem interesować.
Nie zauważam niczego takiego. Żaden lider partii pozaparlamentarnej nie jest zapraszany tak często do mediów. Nie narzekam. Kiedyś swoją obecność powodowałem skandalami, a teraz moja sytuacja jest inna jako lidera formacji. Ale nie wykluczam, że w ciągu najbliższych kilku tygodni czy miesięcy zorganizujemy kilka spektakularnych akcji. Natomiast jeśli chodzi o poparcie, to jest ono różne. Czasami rzeczywiście bardzo niskie, a czasami w granicach 2-4 proc. Wielokrotnie publicznie powtarzałem, że o wiele bardziej ufam własnym badaniom opinii niż tym powszechnie znanym. A z naszych wynika, że poparcie mamy na poziomie 8-11 proc. I tego się trzymam. Aczkolwiek niepokoi mnie, że w badaniach pracowni sondażowych wypadamy słabo, bo ma to wpływ niekorzystny na przyszłe decyzje wyborców. Ale tłumaczę sobie to tym, że jestem antyestablishmentowy, przeciwko klasie politycznej, ostro krytykuję pozycję i rolę Kościoła i być może to wszystko powoduje, że nie jest tak łatwo się przyznać, iż będzie się głosowało na Palikota.

Wałęsa: Pomnik dla Kaczyńskiego? Za kłótnie i destabilizację?

A Janusz Palikot stanie się drugim...?
Myślę, że powtórzę przykład Aleksandra Kwaśniewskiego w pierwszej kampanii prezydenckiej czy Andrzeja Leppera w kampanii parlamentarnej, gdzie deklarowane poparcie było niższe niż to realne po wyborach. Mam takie poczucie, jeżdżąc po Polsce, że nawet w małych miejscowościach na spotkania ze mną przychodzi bardzo dużo ludzi.

No chyba nie do końca. 9 kwietnia zorganizował Pan happening, gdzie ustawił Pan krzyż z puszek po piwie Lech. A na spotkanie przyszli nieliczni. Może to wcale nie jest tak, że nie budzi Pan zainteresowanie mediów, ale przestali się Panem interesować ludzie?
To miało być małe spotkanie, nie zabiegaliśmy o frekwencję. Ale tak się okazało, że w przeddzień tego happeningu prokuratura złożyła wniosek o wszczęcie postępowania wobec trójki młodych osób, które krzyż obity puszkami po piwie Lech złożyły zeszłego roku. A jednocześnie było to dwa dni po umorzeniu postępowania wobec twórców afery hazardowej. To było szokujące, że prokuratura w jednej sprawie nie dopatruje się znamion przestępstwa, jeśli chodzi o polityków i osoby wpływowe, a kiedy sprawa dotyczy mniej ważnych osób, to dochodzi do postawienia zarzutów. I w związku z tym, że doszła do nas informacja o sytuacji młodych ludzi, to postanowiliśmy postawić kopię tego krzyża w Ostrołęce. Wszystko po to, by zaprotestować przeciwko takim zachowaniom prokuratury i domagać się, aby sąd zajął się sprawą afery hazardowej. Zresztą niewiarygodne jest dla mnie, że prokuratura w sprawie afery hazardowej umorzyła postępowanie, a od czterech lat ciągnie się moje postępowanie w sprawie rzekomych "słupów".

Czuje się Pan gnębiony przez rząd Donalda Tuska?
Nie. Chociaż miałem trzydzieści kilka postępowań w zeszłym roku, ale one były w dużym stopniu z inicjatywy PiS, a szczególnie Jarosława Kaczyńskiego, i różnych osób związanych ze środowiskiem "Gazety Polskiej" i Radia Maryja. Wydaje mi się, że prokuratura w Polsce ma już tak złamany kręgosłup, iż nie zajmuje się sprawami najistotniejszymi, a skupia się na błahostkach. Jeżeli Jarosław Kaczyński oskarża Tuska i Putina o zamordowanie Lecha Kaczyńskiego, to prokuratura nie rozpoczyna postępowania z urzędu. To jest skandaliczne. Kiedy ja nazwę Kaczyńskiego kurduplem, to mam postępowanie prokuratorskie. Poseł Mularczyk oskarżył mnie o obrazę Ducha Świętego i też prokuratura wszczęła postępowanie. To wszystko dochodzi do absurdu. Prokuratura jest już tak uzależniona od polityków, że stara się zgadywać ich oczekiwania.

Palikot: Nie wybieram się do SLD!
Nie ma Pan takiego poczucia, że katastrofa pod Smoleńskiem zmiotła Pana ze sceny politycznej? W rok po niej coraz ciszej o Panu. Może ludzie wyczuli w Panu pewną niekonsekwencję. Bo z jednej strony na plakatach widnieje hasło "Gospodarka", a Pan w mediach mówi o Kościele albo określa demonstrantów na Krakowskim Przedmieściu mianem podjudzonych zwierząt.
Ja cały czas mówię o gospodarce, ale temat się nie przebija. W końcu będę musiał zrobić jakiś skandal. Nie ma klimatu do dyskutowania o sprawach gospodarczych. Chociaż ludzie na otwartych spotkaniach chcą o tym rozmawiać, to temat nie jest poruszany w telewizji. Mamy taką wojnę dwóch światów. Z jednej strony świata medialnego elit, z drugiej - społeczeństwa.

I świat medialny nieustannie chce poruszać temat tragedii z 10 kwietnia. Co Pana zdaniem po katastrofie pod Smoleńskiem stało się z Jarosławem Kaczyńskim? W jakim jest stanie psychicznym?
Zaskakująco dobrym. Widać jego siłę i determinację. Te wszystkie wymyślone przez niego rzeczy, jak wejście do sklepu, czy historia ze Ślązakami, czy te wypowiedzi o 10 kwietnia powodują, że ludzie się mobilizują. O tym się rozmawia. Jarosław Kaczyński wyznacza pole do dyskusji. Sprawia wrażenie jakby premierem nie był Tusk tylko on, bo to on narzuca tematy, o których rozmawiamy. I to wszystko przenosi się na miarę skuteczności i sprawności politycznej prezesa PiS. Z drugiej strony te wszystkie wydarzenia mogą się obrócić przeciwko niemu. Bo mam takie poczucie, że jest coś sztucznego w tym sporze, że nie jest on głęboko przeżywany przez większość społeczeństwa. Ci którzy w tym uczestniczą, robią to bardziej w przekonaniu, że jest to teatr, a nie coś prawdziwego. Oni nie przeżywają tych emocji

Pana zdaniem realnie przeżywa je tylko Jarosław Kaczyński?
Ja go na tyle osobiście nie znam, żeby oceniać co on czuje. Jarosław Kaczyński jest przede wszystkim odpowiedzialny za tę całą katastrofę w sensie moralnym i politycznym. Przecież wiemy, jak Jarosław Kaczyński sterował piórem Lecha Kaczyńskiego, choćby w trakcie negocjacji nad traktatem lizbońskim. To było szokujące, że premier prezydentowi dyktował, co ma zrobić. I ta relacja przełożyła się na katastrofę 10 kwietnia, kiedy to być może na skutek nacisku ze strony Jarosława Kaczyńskiego Lech Kaczyński zdecydował się wywierać presję na pilotach. I dlatego nie ma żadnego powodu, aby odrzucić jego odpowiedzialność polityczną za śmierć tych ludzi. W mojej osobistej ocenie są dla mnie ludźmi skompromitowanymi i powinni być raczej przedmiotem wstydu niż uwielbienia.

Lech Kaczyński zasługuje na pomnik?
Na pewno nie powinno się stawić pomników ani jednemu, ani drugiemu. Żadnego z nich nie należy też traktować jako poważnego przywódcę politycznego. Jarosław Kaczyński przeżywa katastrofę, bo ma poczucie odpowiedzialność za wszystko, co się wydarzyło. Ma też poczucie, że gra o swoje życie, że jeśli teraz przegra, to zwycięży pogląd, że to była głupia, niepotrzebna, wynikająca z braku przestrzegania procedur śmierć, bez żadnej warstwy symbolicznej, bez ogłoszenia pamięci historycznej. Jeśli ta wersja wygra, to życie polityczne Jarosława Kaczyńskiego - w mojej opinii - będzie takim, jakim było, czyli wyrabiactwem politycznym bez prawdziwego pomysłu na państwo. Zaś jeśliby mimo tych wszystkich wątpliwości udało się przebić taką interpretację, że jednak jest to jakaś koncepcja polityczna, to ich życie polityczne nabiera szczególnego znaczenia. Jarosław Kaczyński zdaje sobie z tego sprawę, że jest to walka na śmierć i życie. Widać jego zaangażowanie oraz to, że wątki osobiste są dla niego tylko narzędziem dla zbudowania bastionu politycznego.
Uważa Pan, że jest cynikiem, który czyni zimne polityczne kalkulacje?
Co do tego nie mam wątpliwości. Żałoba w Polsce skończyła się wtedy, kiedy Jarosław Kaczyński w kilka tygodni po zakończeniu kampanii prezydenckiej wypowiedział się w tym duchu, że Rosjanie, Putin i Tusk są odpowiedzialni za tę katastrofę. Wtedy prezes PiS zakończył żałobę, a my mieliśmy jej sztuczne podtrzymywanie. Na przestrzeni tych wszystkich miesięcy mieliśmy takie bezwzględne rozpamiętywanie każdego faktu. I tak dowiadywaliśmy się, że mama Kaczyńskiego się źle czuje, a to, że zięć z bratanicą coś tam. To są wszystko na zimno kalkulowane polityczne zagrania. Część ludzi traktuje to jako prawdziwe stany emocjonalne, a część z nich uwierzyła, że jest to prawdziwa droga polityczna. I szef PiS wierzy, że w końcu jego strategia go dokądś doprowadzi. Myślę, że wielkim marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest to, żeby teraz on zginął. I w skutek jakichś zamieszek fanatyk czy szaleniec go zabił. Wtedy cała ta rodzina, formacja przechodzi na pozycję taką jak Chrystus, czyli że ofiara jest tak duża, że nikt już o tym nie dyskutuje. I te zaczepki, te prowokacje w końcu doprowadzą do tego, ze ktoś rzuci się na Kaczyńskiego.

A gdzie w tym wszystkim jest premier Donald Tusk? Opozycja zarzuca mu, że podczas obchodów rocznicy katastrofy się schował.
Teraz bez wątpienia mamy jeden z najgorszych okresów w karierze Donalda Tuska. On się po prostu szamocze, skacze z tematu na temat, zmienia punkty odniesienia. Nie mam u niego poczucia jakiegoś ciągłego planu, jasnej wizji. Jest za to chaos w poczynaniach i duża nerwowość. Zaraz po katastrofie 10 kwietnia w najmniejszym nawet stopniu nie podjął się przewodzenia narodowi. Nie pokazał, jak trzeba katastrofę przeżywać, jak o niej mówić, co o niej myśleć. Tylko zostawił to, żeby się samo działo. Trafił do martwego punktu.

Donald Tusk nie wykorzystał swojego czasu?
Był moment, kiedy mógł przejść do historii. Wszyscy wielcy przywódcy potrafią zatrzymać taki moment, kiedy opinia jest zdziwiona, że ktoś tak postąpił, przygląda się. A potem przekonuje się i idzie za tym człowiekiem. Tusk ma w ostatnim czasie w każdym przypadku taki sam model postępowania. Wygląda to tak, że kiedy dzieje się coś ważnego, np. umorzenie postępowania w sprawie afery hazardowej czy wizyta Kaczyńskiego w sklepie, to premier odczekuje dwa czy trzy dni. Nie komentuje tego na bieżąco. Robi jakieś badania i patrzy, jak się ukształtowała opinia większości komentatorów, ludzi, i dopiero potem zajmuje jakieś stanowisko, które jest tak naprawdę stanowiskiem większości opinii publicznej. Decyduje tu opinia, a dokładniej okładka "Faktu" czy "Super Expressu". Nie interesuje go stanowisko dzienników czy tygodników, bo to są za wąskie narracje dla Tuska, żeby się nimi kierować. To oczywiście jest strategia, jaką premier zachowuje, by utrzymać społeczne poparcie dla Platformy. Ale jest ona dla niego samego niszcząca, bo pokazuje, że przez długie miesiące nie ma lidera. To jest taki lider malowany. A jego bezczynność doprowadziła do decyzji o pochowaniu Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, co jest - moim zdaniem - absurdalne. Wtedy powinien był powiedzieć "nie". A nie miał na to odwagi.

Rozmawiała Joanna Miziołek

Wideo

Komentarze 24

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

x
xea

przygłup to cię zrobił przygłupie

Z
Zbynio

Jest to chory człowiek, nie wypada się nad nim pastwić. Należy dać mu święty spokój i żółte papiery.

k
kleszcz

w drukowaniu wypowiedzi tego chamskiego, przypuszczam, ze chorego psychicznie przyglupa. On sie nie zajmuje od dluzszego czasu niczym innym, tylko zapowiedzia smierci drugiego Kaczynskiego. Chcecie sprowokowac jakiegos innego paranoika?

e
ena

zobacz

:niezalezna.pl

P
POpieramPO

[cyt]że wszystkich fanatyków Jarosław zgromadził przy sobie[/cyt]
Platforma Obywatelska wraz z odejściem Palikota straciła swojego jedynego męża stanu i prawdziwego polityka. Zostali tam ludzie typu Niesiołowskiego czy Tuska. Smiech i żenada. Nikogo z Po nie ma przy Palikocie bo fanatycy Tuska stoją przy rychowych automatach, bo uwierzyli, że Rycho nie zarabia tylko dokłada.

l
lubelak

Mnóstwo wrzutek w wywiadzie w celu "ciemny lud to kupi". Choćby ta. Nie wierzę, że Palikot nie wie o tym iż decyzja w sprawie Wawelu była w gestii abp Dziwisza

G
Gość

CAŁY ŁAŃCUCH SKAZAŁ NAS NA ŚMIERĆ GŁODOWA PONIEWAŻ MYŚLĄ ZE TAK
UKRYJĄ
DYSKRYMINACJE RASIZM PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE I TO KTÓRE POWINNY BYĆ
ŚCIGANE
Z OFFICE...MYŚLĄ ZE W TEN SPOSÓB WYGONIĄ NAS Z FRANCJI I UDA SIĘ IM UKRYĆ

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE I.T.P...POMYLILI SIĘ I TO MOCNO....

OD 1 LIPCA 2010 ZOSTALIŚMY BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA....
NARUSZAJĄ KONSTYTUCJE R.FRANCE NIE PRZESTRZEGAJĄ PRAW CZŁOWIEKA
DYSKRYMINACJA
RASIZM TORTURY WYKAŃCZANIE Z PREMEDYTACJA STRASZLIWYM OKRUCIEŃSTWEM
ROBIĄ TO NIEKTÓRE ADMINISTRACJE FRANCUSKIE I WSPÓŁPRACUJĄCY Z NIMI
PRZESTĘPCY....NA INWALIDACH +95% KOBIETACH DZIECIACH...JEST TO NIE
LUDZKIE.... ZONA JEST JUŻ OD PONAD 5 LAT BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA NIE
PŁACA I NIE PŁACILI JEJ CHOROBOWE(ZWOLNIENIE LEKARSKIE) CHOROBY
ZAWODOWEJ
I OD PONAD 3 LAT ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO OD PSYCHIATRY ...ROBIĄ TO ŻEBY
ZABIĆ.... NIE MOŻNE SIĘ LECZYĆ ROBIĄ TO ŻEBY ZABIĆ ZADAJĄC
STRASZNE
TORTURY CIERPIENIE.... jesteśmy WYKOŃCZENI TORTUROWANI STRACILIŚMY
ZDROWIE BAWIĄ SIĘ NASZYM ŻYCIEM JEST TO DYSKRYMINACJA RASIZM TORTURY
ZADAWANIE CIERPIENIA ZABAWA ŻYCIEM NASZYM A ROBI TO CIĄGLE ŁAŃCUCH
NIEKTÓRYCH ADMINISTRACJI I WSPÓŁPRACUJĄCY Z NIMI PRZESTĘPCY...
PRZESTĘPSTWA PRZESTĘPCY SA UKRYWANI LICZĄ NA PRZEDAWNIENIE SIĘ
PRZESTĘPSTW.... BIORĘ CAŁY ŁAŃCUCH ODPOWIEDZIALNY ZA WSZYSTKO A
ROBIĄ
TO Z PREMEDYTACJA I STRASZLIWYM OKRUCIEŃSTWEM JEST TO DYSKRYMINACJA
RASIZM
TORTURY NIE PRZESTRZEGANIE PRAW CZŁOWIEKA PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE TO
JEST
NIE LUDZKIE ROBIĄ TO ŻEBY ZABIĆ I MAFIA MA WIĘCEJ RESPEKTU DLA LUDZI
CHORYCH KOBIET DZIECI..... ZA WSZYSTKIE CIERPIENIA TORTURY ZABIJANIE
PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE DYSKRYMINACJE RASIZM NIE PRZESTRZEGANIE PRAW
CZŁOWIEKA BIORĘ CAŁY ŁAŃCUCH KRYMINALISTÓW LOKALNYCH I
WSPÓŁPRACUJĄCY Z NIMI INNI PRZESTĘPCY KRYMINALIŚCI ODPOWIEDZIALNY ZA
TO NIECH NIE MYŚLĄ ZE MAJA PRAWO CHOCIAŻ NIEKTÓRYCH CHRONI
IMMUNITET.... WSZYSCY JESTEŚMY WYKOŃCZENI A JA MAM PONAD 95% INWALIDZTWA
I NIE TYLKO JA MOGĘ SKOŃCZYĆ TRAGICZNIE ZGONEM ALE CZŁONKOWIE MOJEJ
RODZINY...... dlaczego blokujecie prawdę...tu może w każdej chwili
dojść do tragedii............ przez to ze niektóre administracje
francuskie i współpracujący z nią przestępcy bawią się naszym
ZDROWIEM ŻYCIEM................ czy popieracie RASIZM DYSKRYMINACJE
TORTURY WYKAŃCZANIE ZABIJANIE I TO Z PREMEDYTACJA I STRASZLIWYM
OKRUCIEŃSTWEM INWALIDÓW KOBIETY DZIECI..... TO JEST UKRYWANIE BLOKOWANIE
PRAWDĘ RASIZM TORTURY DYSKRYMINACJE WYKAŃCZANIE LUDZI.... ŻYJE-MY W
CIĄGŁYM LEKU O SIEBIE I RODZINĘ.... BYLEM I JESTEM ZASTRASZANY I
POWIEDZIELI ZE JAK SIĘ NIE ZAMKNĘ TO MNIE I MOJA RODZINĘ WYKOŃCZA....
TO TYLKO MAŁY PROMIL WYCINEK PRZESTĘPSTW RASISTÓW KRYMINALISTÓW
KTÓRZY
TO ZE STRASZNYM OKRUCIEŃSTWEM I PREMEDYTACJA ZADAJĄC STRASZNE CIERPIENIE
DYSKRYMINUJĄ WYKAŃCZAJĄ ZABIJAJĄ I.T.P. ZA TO ZE SIĘ JEST POLAKIEM
KATOLIKIEM INWALIDA KOBIETA DZIECKIEM...... JEST ICH CAŁY ŁAŃCUCH I
JEDEN Z POSŁÓW DO SEJMU FRANCUSKIEGO (PS) KTÓRY JUŻ PONAD 4 LATA
UKRYWA
PRZESTĘPSTWA PRZEKRĘTY I ZABIJAJĄ NAS I NIE TYLKO W BIAŁYCH
RĘKAWICZKACH PONIEWAŻ NIE UDAŁO IM SIĘ NAS NASTRASZYĆ TO SA TERAZ W
STANIE ZABIĆ I ZABIJAJĄ MYŚLĄC ZE MAJA DO TEGO PRAWO.. TO JEST GORSZE
OD EUTANAZJI..... JESTEŚMY NA SKRAJU WYTRZYMAŁOŚCI ZE WZGLĘDU NA
CHOROBĘ I CIERPIENIE KTÓRE MUSIMY JUŻ OD WIELU LAT ZNOSIĆ PONIEWAŻ
CAŁY ŁAŃCUCH CHCE UKRYĆ SPRAWY KRYMINALNE.... POSEŁ DO SEJMU
FRANCUSKIEGO I MAIRE W MIEJSCOWOŚCI W KTÓREJ MIESZKAM I KAŻDY INNY MA
OBOWIĄZEK ŚCIGANIA RASIZM DYSKRYMINACJE KRYMINALISTÓW I OTRZYMAŁ TAKI
LIST Z ZAWIADOMIENIEM I BYŁ TO LIST POLECONY Z POTWIERDZENIEM ODBIORU
KTÓRY OTRZYMAŁ...... MOŻNA DŁUGO PISAĆ ALE STRASZNE CIERPIENIE NIE
POZWALA JUŻ MI PISAĆ I PISZE NIESKŁADNIE PONIEWAŻ JEST TAKI OGROMNY
BÓL I NAWET MORFINA NIE STĘPIA GO NIERAZ NIE ŁAGODZI A JAK TAK TO
NIEDŁUGO DZIAŁA..... OTO MAŁY PROMIL WYCINEK ZA CO NAS WYKAŃCZAJĄ
ZADAJĄ CIERPIENIE I W KAŻDEJ CHWILI MOŻNE NASTĄPIĆ ZGON.....ZA CO SA
TE ADMINISTRACJE I WSPÓŁPRACUJĄCY PRZESTĘPCY ODPOWIEDZIALNI........
RASIZM TORTURY ZABIJANIE POLAKÓW INWALIDÓW KOBIETY DZIECI ZE STRASZLIWYM
OKRUCIEŃSTWEM I PREMEDYTACJA PRZEZ NIEKTÓRE ADMINISTRACJE
FRANCUSKIE......
BRAK DEMOKRACJI I NIE PRZESTRZEGANE PRAWA CZŁOWIEKA WE FRANCJI......

RATUNKU RATUNKU RATUNKU .... TORTURY RASIZM....WE FRANCJI MIESZKAMY JUZ
OKOŁO 25 LAT JA JESTEM INWALIDA PLUS 95%>> UTRATY
ZDROWI>> > ZDROWIE UTRACIŁEM ZA TO ZE JESTEM POLAKIEM> ZONA PRACOWAŁA W
SZPITALU JAKO OPIEKUNKA DO CHORYCH A Z> >> ZAWODU JEST KINEZYKO TERAPEUTA
TO DYREKCJA ZMUSZAŁA JA TEZ DO TEJ PRACY>> MUSIAŁA PRACOWAĆ
JEDNOCZEŚNIE JESZCZE JAKO SPRZĄTACZKĄ I.T.P. NIE>> PŁACILI JEJ
NADGODZIN WARUNKI BYŁY TAKIE BASEN BYŁ W PIWNICY OKNA>> POZABIJANE
MUSIAŁA NOSIĆ PACJENTÓW 80-90 kg MARTWEJ WAGI(bezwładnych)>>
WENTYLACJA ZŁA I NIESPRAWNA PO PRAWIE 12 LATACH STRACIŁA ZDROWIE I
ZŁOŻYŁA DEKLARACJE>> CHOROBY ZAWODOWEJ I OD TEJ PORY DYREKCJA ZE
SWOIMI
PRZYDUPASAMI RÓWNIEŻ>> Z POLSKI Z KASAMI -CPAM- -CAF- I.T.D...ZACZĘŁA
WSZYSTKO ROBIĆ ŻEBY SIĘ SAMA ZWOLNIŁA I CORAZ WIĘCEJ>> DOKUCZAŁA
ALE
NIE UDAŁO IM SIĘ ZASTRASZYĆ WYMUSIĆ NICZEGO I DOPROWADZILI>> JA DO
TAKIEGO STANU ZDROWIA ZE MOGLA UMRZEĆ NA STANOWISKU PRACY WIDZĄC>> ZE
NIE UDA IM SIĘ POZBYĆ JEJ A STALO SIĘ TO GROŹNE DLA NICH
POSTANOWILI>>
ZWOLNIC JA DYSCYPLINARNIE ZA OPUSZCZENIE NIBY STANOWISKA PRACY DUŻO>>
MOŻNA BY BYŁO PISAĆ O TYM.. JAK PRACOWAŁA TO OSTATNIO NIE PŁACILI
JEJ>> CHOROBOWEGO JAK DO TEGO CZASU A CHORUJE JUŻ PRAWIE TRZY LATA
KASA>>
CHORYCH-CPAM- A KASA RODZINNA- CAF - PRZESTALI PŁACIĆ NAM POMOCY NA>>
MIESZKANIE-APL- ŻEBY NAS NASTRASZYĆ WYSYŁALI POLICE- BEZ ŻADNYCH
POWODÓW>> TORA BEZ ŻADNEGO POWODU NAKAZU WŁAMAŁA SIĘ DO MOJEGO DOMU
POWYKRĘCALI>> MI RĘCE ZAŁOŻYLI KAJDANKI DO TYLU ŻEBY MNIE JESZCZE
WIĘCEJ BOLAŁO(jestem>> inwalida PLUS 95% utraty zdrowia )JESTEM PO
OPERACJI NA SERCE MUSZE BRAĆ MORFINĘ BÓL JEST NIE DO WYTRZYMANIA ALE
TO
JUŻ INNA CHOROBA LUDZIE DZIWIĄ SIĘ ZE JESZCZE ŻYJE PO TYM WSZYSTKIM
CO
CI PRZESTĘPCY WYPRAWIAJĄ NIE POZWOLILI>> WZJAZC MI LEKARSTWA NA SERCE Z
NIKIM SIĘ SKONTAKTOWAĆ ZACHOWALI SIĘ JAK>> BYM BYŁ TERRORYSTA A
JESTEM
BARDZO CHORYM CZŁOWIEKIEM TO ONI ZROBILI>> GORZEJ OD TERORYSTOW
ASYSTENTKI SOCJALNE NIE INTERWENIUJĄ A JESZCZE DEZINFORMUJĄC... MAIRE
GDZIE MIESZKAM TEZ UDAJE ZE O NICZYM NIE WIE ADMINISTRACJE PAŃSTWOWE NIE
WYPŁACAJĄ NALEŻNYCH PRESTACJI I BLOKUJĄ SPECJALNIE ...ŻEBY ZABIĆ
CZŁOWIEKA NIE TRZEBA STRZELIĆ KULKI W GŁOWĘ ANI>> WŁOŻYĆ NÓŻ W
PLECY A MOŻNA ZABIĆ TORTURAMI MORALNYMI PSYCHICZNYMI>> FIZYCZNYMI.... A
ROBIĄ TO Z PREMEDYTACJA KOMORNIKA WYSŁALI PRÓBOWALI WYRZUCIĆ>> NAS Z
MIESZKANIA ZA TO ZE KASA -(CAF) NIE PŁACIŁA MI NALEŻNEGO DODATKU-APL-
DO BATIGER A>> TEN SFAŁSZOWAŁ KONTRAKT ..TAK SOBIE WSZYSTKO CAŁY
ŁAŃCUCH USTALIŁ PONIEWAŻ NAROBIŁ PRZEKRĘTÓW I>> MYŚLELI ZE NAS
NASTRASZĄ A POROSTU STRACILIŚMY ZDROWIE STAN ZDROWIA>> POWAŻNIE SIĘ
POGORSZYŁ Z MOŻLIWOŚCIĄ ZGONU W KAŻDEJ CHWILI.... JEST TO>> RASIZM
NIE PRZESTRZEGANIE PRAW CZŁOWIEKA SPRAWY KRYMINALNE NADAJĄCE SIĘ>> DO
PROKURATURY ALE OSOBY KTÓRE POWINNY TO ZROBIĆ OKRYWAJĄ WSZYSTKO CZYM>>
STAJA SIĘ TAK SAMO PRZESTĘPCAMI...ROBIĄ TO ŻEBY ZABIĆ..MOŻNA DŁUGO
PISAĆ TAKA JEST CZEŚĆ>> FRANCUZÓW TAKIE TU JEST LIBERTE EGALITE
FRATERNITE.........>> TAK PRZESTRZEGAJĄ PRAWA CZŁOWIEKA W UNII
EUROPEJSKIEJ W TYM WYPADKU>> CHODZI O FRANCJE....

BRAK DEMOKRACJI WE FRANCJI SA NIE PRZESTRZEGANE PRAWA CZŁOWIEKA PRZEZ
NIEKTÓRE ADMINISTRACJE FRANCUSKIE TO GORZEJ NIŻ MAFIA... TORTURUJĄ I
ZABIJAJĄ ZA TO ZE SIĘ JEST POLAKIEM INWALIDA TORTURUJĄ KOBIETY DZIECI
I.T.PO. ŻEBY OKRYĆ SWOJE PRZEKRĘTY I SPRAWY KRYMINALNE ŻEBY NIE
WYSZŁY
NA JAW WYMYŚLAJĄ SPRAWY SADOWE O KTÓRYCH NIE POWIADAMIAJĄ I PÓŹNIEJ
WYDAJA WYROKI BEZ PRAWA OBRONY I W JEDNYM WYROKU SA DWA SKAZANIA 1 ZA NIE
STAWIENIE SIE NA SPRAWIE I 2 KARA WYROK WYSSANY Z PALCA ... TEN NIBY WYROK
NIE PRZYSYŁAJĄ DO NIBY SKAZANEGO CO JEST NIE PRZESTRZEGANE PRAWO DO
OBRONY... NASTĘPNY PRZYKŁAD SAD PRACY POWINIEN PRZESALAĆ WSZYSTKIE
DOWODY DO PROKURATURY PONIEWAŻ ZOSTAŁO POPEŁNIONE PRZESTĘPSTWO ALE
KOMBINUJA Z DYREKCJA SZPITALA KTÓRY POPEŁNIŁ PRZESTĘPSTWO ZE SWOJA
ŚWITA KTÓRA ZASIADA W DYREKCJI A DYREKTORKA JEST ZWYKŁA PIELĘGNIARKĄ
DYREKTOREM NORMALNY PRZESTĘPCA WYSZKOLONY W SPECJALNEJ SZKOLE
M......KTÓRZY RAZEM Z SADEM PRACY I OBROŃCAMI POSZKODOWANEGO KRĘCĄ I
TO
JUŻ PONAD 2 LATA A WYDANIE WYROKÓW JUŻ BYŁO WIELE RAZY DO KTÓRYCH
NIGDY NIE DOSZŁO NIE PRZESYŁALI POWIADOMIENIA ZE WYDANIE WYROKU NIE
ODBĘDZIE SIĘ I NIE PODAWALI POWODU..... DZISIAJ MIAŁ SAD PRACY MIAŁ
KOLEJNY RAZ WYDAĆ WYROK I PO STAWIENIU SIĘ W SADZIE SPRAWY NIE BYŁO
NAWET NA WOKANDZIE A POINFORMOWALI ZE WYROK BĘDZIE WYSTAWIONY ZAOCZNIE I
PRZESŁANY DO DOMU.... WYROKU SADÓW SA WYDAWANE W PAŃSTWACH
DEMOKRATYCZNYCH PUBLICZNIE I W IMIENIU REPUBLIKI FRANCUSKIEJ ....JEST TO
NIE PRZESTRZEGANIE PROCEDURY BRAK DEMOKRACJI I METODY MAFIJNE KRYMINALNE
ŁAMANE JEST PRAWO CZŁOWIEKA I.T.P........... MAJA SIĘ CZEGO BAC
PONIEWAŻ NAROBILI TYLE PRZESTĘPSTW SJEST W TYM DUŻO SPRAW KRYMINALNYCH
TORTURUJĄ ZABIJAJĄ ZE STRASZLIWYM OKRUCIEŃSTWEM I PREMEDYTACJA POLAKÓW
INWALIDÓW KOBIET DZIECI ZWYKLI ZBRODNIARZE KTÓRZY POWILI BYĆ ŚCIGANIE
PRZEZ PROKURATURĘ I TO Z URZĘDU .... W TYM TEZ SA UMACZANE SADY
SĘDZIOWIE URZĘDNICY PAŃSTWOWI NIERAZ NA WYSOKIM STANOWISKU I MYŚLĄ ZE
IM WOLNO TORTUROWAĆ FIZYCZNIE PSYCHICZNIE MORALNIE....POMYLILI SIĘ A TO
POROSTU NAZYWA SIĘ MAFIA..... OTO LIBERTE EGALITE FRATERNITE NIEKTÓRYCH
ADMINISTRACJI FRANCUSKICH I ICH PRACOWNIKÓW..... ŚWIAT SIĘ MUSI
DOWIEDZIEĆ O TYM CI LUDZIE I ADMINISTRACJE PRZYNOSZĄ WSTYD FRANCJI
............. JESZCZE JEDEN MAŁY WYCINEK... JAK SIĘ DOMAGA SWOJEGO PRAWA
TO ADMINISTRACJE I ICH PRACOWNICY WYSYŁAJĄ POLICJE KTÓRA BEZ NAKAZU
WYŁAMUJE DRZWI WYKRĘCĄ RĘCE ZAKŁADA KAJDANKI I TO INWALIDZIE Z UTRATA
PLUS 95% ZDROWIA ZADAJĄC TORTURY Z MIESZKANIA ZNIKA PIEC TYSIĘCY EURO 2
BUTELKI WÓDKI DOKUMENTY POLSKIE KTÓRE PO KILKU MIESIĄCACH PODRZUCAJĄ
DO
SKRZYNKI NA LISTY ....POLICJANT W CYWILU JEST PIJANY ZE LEDWO STOI NA
NOGACH BYLI NASŁANI ŻEBY ZABIĆ I TE NIEKTÓRE ADMINISTRACJE ROBIĄ
ŻEBY
ZABIĆ PONIEWAŻ MYŚLĄ ZE UDA IM SIĘ UKRYĆ SPRAWY KRYMINALNE
PRZEKRĘTY
RASIZM.... JESTEŚMY MORALNIE FIZYCZNIE PSYCHICZNIE WYKOŃCZENI Z
MOŻLIWOŚCIĄ NAGŁEGO I W KAŻDEJ CHWILI ZGONU....

m
mz

Jest pan jednym z najlepszych polityków. To zdanie Elizy Michalik o Januszu Palikocie - Superstacja 14.04.

s
smilling

Jak zwykle, kiedy ktoś prawdę prosto w ich wredne gęby wali. A swoją drogą jeżeli Tusk wiedział, ze Dziwisz chowa mordercę na Wawelu i go nie powstrzymał, to też przeszedł do historii jako szmatławy premer bez charakteru.

p
polo

Tobie czerwone świnie szczać prowadzać, a nie politykować.

G
GAMA

Palikot to trupek polityczny. Już śmierdzi trupkiem!

p
pishejter

Głosuję na Ciebie.

z
zorro

liście pompować i odwal się od nas "podjudzonych zwierząt" . Prostaku idź swoją drogą i pomódl się o zdrowie, bo na rozum za późno!

Z
Zbynio

Nie docenia pan Tuska. Tusk pokazał cząstkę tego, na co go stać. Pan pewnie powtórzy przykład też Aleksanra, ale Aleksandra Wielkiego, podobno kilku takich jest w pewnym miejscu w Polsce, jeszcze jeden nie zaszkodzi. O gospodarce może pan sobie podyskutować-podobno istnieje gra komputerowa "Program gospodarczy rządu Tuska", podobna do wcześniej istniejącej gry o nazwie bodajże "Monopol".

O
Obywatel

Znów usłyszymy, że media tylko relacjonują ... to co zrobiła dziennik Polska jest obrzydliwe. Po tym co się wydarzyło w Łodzi, zabawy tego typu są nieodpowiedzialnością. Słysze cały czas jakich to zbrodni słownych dopuścili się przedstawiciele PiS-u i jakie to straszne/okropne/przerażające ... a kiedy pojawiają się sformułowania wprost mówiące o zabijaniu ... och to tylko wyrażanie opinii.

PS. Jak trzeba być psychicznie ograniczonym, aby jednocześnie twierdzić, że ktoś obsesyjnie pożąda władzy (i jest gotowy do niej iść po trupach), a z drugiej strony twierdzić, że marzy o męczeńskiej śmierci.

Słowa które czytamy powyżej wypowiada bliski przyjaciel Pana Prezydenta, osoba która odegrała dużą rolę w zwycięstwie Bronisława Komorowskiego. Po prostu przerażające.

Dodaj ogłoszenie