Paczka z poczty to oszustwo. Mail z poczty jest pułapką. Jak...

  Paczka z poczty to oszustwo. Mail z poczty jest pułapką. Jak uniknąć niebezpieczeństwa?

  BP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jeśli w ostatnich dniach otrzymaliście podejrzanie wyglądającego maila, którego nadawca podawał się za Pocztę Polską i informował o rzekomo nieodebranej
  1/4
  przejdź do galerii

  Jeśli w ostatnich dniach otrzymaliście podejrzanie wyglądającego maila, którego nadawca podawał się za Pocztę Polską i informował o rzekomo nieodebranej przesyłce, to najprawdopodobniej padliście ofiarami internetowych oszustów. Kliknięcie w wysłany przez nich link może mieć poważne konsekwencje dla Waszego komputera. Eksperci z firmy ESET mają kilka porad. ©mat. prasowe

  Paczka z poczty to oszustwo! Jeśli w ostatnich dniach otrzymaliście podejrzanie wyglądającego maila, którego nadawca podawał się za Pocztę Polską i informował o rzekomo nieodebranej przesyłce, to najprawdopodobniej padliście ofiarami internetowych oszustów. Kliknięcie w wysłany przez nich link może mieć poważne konsekwencje dla Waszego komputera. Eksperci z firmy ESET mają kilka porad.
  Paczka z poczty to oszustwo

  Mejl z Poczty Polskiej informujący o nieodebranej przesyłce jest pułapką!

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  UWAGA NA FAŁSZYWE MAILE. KTO PODSZYWA SIĘ POD POCZTĘ POLSKĄ? CZYTAJCIE


  Coraz więcej osób w ostatnich dniach otrzymało wiadomości wysłane rzekomo przez Pocztę Polską. Informują one o nieodebranej przesyłce lub innym problemie, który rozwiązać możemy klikając w link wysłany w wiadomości. Uważajcie, to pułapka!

  W linku kryje się CryptoLocker, czyli złośliwe oprogramowanie typu ransomware. Po ściągnięciu go na komputer program szyfruje wszystkie nasze pliki, a za ich odszyfrowanie musimy zapłacić.

  Eksperci z firmy ESET zajmującej się zabezpieczaniem komputerów i oprogramowania, ostrzegają przed tego typu zagrożeniami. Bartłomiej Stryczek, Team Leader ESET przygotował kilka rad, które pozwolą uchronić się przed infekcją:

  1. Stwórz kopię zapasową swoich plików – zaszyfrowanych plików nie da się rozszyfrować bez znajomości sekretnego klucza, dlatego tak ważne jest robienie kopii swoich plików.

  2. Aktualizuj oprogramowanie – dzięki systematycznym aktualizacjom możesz mieć pewność, że wszystkie znane luki zostały załatane, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo.
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo