Oświęcim. Na terenie Muzeum Auschwitz trwają uroczystości 78. rocznicy męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Marii Kolbego [ZDJĘCIA]

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Na terenie Muzeum Auschwitz odbywają się uroczystości 78.rocznicy męczeńskiej śmierci, którym przewodniczy metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. Bierze w nich udział kilka tysięcy wiernych, w tym uczestnicy Marszu Życia Polonii i Polaków.

Kilka tysięcy wiernych bierze udział w głównej części uroczystości religijnych 78.rocznicy męczeńskiej śmierci świętego Maksymiliana Marii Kolbego odbywających się na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau I w sąsiedztwie bloku 11. To w nim, w celi głodowej 14 sierpnia 1941 roku zastrzykiem fenolu został zabity polski franciszkanin.

Uroczystościom przewodniczy metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, a wśród koncelebransów są także m.in. biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej bp Piotr Greger i bp Kazimierz Górny, były proboszcz parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Nabożeństwo rozpoczęło się z opóźnieniem, co wynikało z faktu, że wszyscy uczestnicy uroczystości przy wejściu na teren Muzeum musieli być poddani kontroli bezpieczeństwa (takiej jak na lotniskach).

Uczestników było dużo więcej niż w poprzednich latach, bowiem do pielgrzymki, która tradycyjnie jak co roku idzie ulicami miasta z kościoła św. Maksymiliana Kolbego na os. Chemików do Muzeum Auschwitz dołączyli uczestnicy Marszu Życia Polonii i Polaków, którzy przyjechali z całej Polski i zagranicy. Tradycyjnie również druga pielgrzymka w tym czasie wyszła z kościoła franciszkanów w Harmężach.

Oświęcim. Arcybiskup Jędraszewski odprawi mszę w Auschwitz. ...

Obchody 78. rocznicy męczeństwa św. Maksymiliana w strugach ...

Czytaj także

WIDEO: Jakie hasła zabezpieczają nas w sieci?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Wideo

Materiał oryginalny: Oświęcim. Na terenie Muzeum Auschwitz trwają uroczystości 78. rocznicy męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Marii Kolbego [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-14T13:56:30 02:00, POLAK:

TNV i GWicki załamane - nie było żadnych faszystów ani kibiców z racami . Przepraszamy.

2019-08-14T15:11:37 02:00, Gość:

:-)

Jeszcze nie koniec, jutro ciąg dalszy

b
bratPID

Marsz Polonii i Polaków --pomysł Witolda Gadowskiego! szacun

https://www.youtube.com/watch?v=1YTA_RGtZEE

G
Gość
2019-08-14T13:56:30 02:00, POLAK:

TNV i GWicki załamane - nie było żadnych faszystów ani kibiców z racami . Przepraszamy.

:-)

P
POLAK

TNV i GWicki załamane - nie było żadnych faszystów ani kibiców z racami . Przepraszamy.

Dodaj ogłoszenie