Ostra gra w sparingu Rakowa Częstochowa. Zoria Ługańsk pokonana, debiut Deiana Sorescu

Ostra gra w sparingu Rakowa. Zoria pokonana, debiut Sorescu
Ostra gra w sparingu Rakowa. Zoria pokonana, debiut Sorescu Raków Częstochowa
Raków Częstochowa rozegrał ostatni sparing w Turcji. Wygrał 3:2 z czwartą drużyną ligi ukraińskiej, Zorią Ługańsk.

Piłkarze na pewno odczują trudy tego sparingu. Miejscowy sędzia przyzwolił bowiem na ostrą grę. W Rakowie ucierpieli choćby Fran Tudor, Vladislavs Gutkovskis, Mateusz Wdowiak czy Andrzej Niewulis.

Nieoficjalny debiut w Rakowie odhaczył Rumun Deian Sorescu, który wszedł na drugą połowę. Jeszcze dzisiaj jego rodak Bogdan Racovitan ma złożyć podpis pod umową z Rakowem. Zostanie wykupiony z FC Botosani za maksymalnie 700 tys. euro.

Pierwszą bramkę zdobyła Zoria, wykorzystując nieporozumienie w szeregach obrony Rakowa. Wicemistrz Polski odpowiedział jeszcze przed przerwą. Wrzutkę Marcina Cebuli z rzutu rożnego zwieńczył głową Zoran Arsenić.

W drugiej połowie Raków objął prowadzenie, kiedy Gutovskis odebrał piłkę, a potem po rękach bramkarza wpakował ją do siatki. Gdy wydawało się, że taki wynik pozostanie do ostatniego gwizdka, w doliczonym czasie padły jeszcze dwie bramki - po jednej dla obu drużyn. Najpierw do wyrównania doprowadziła Zoria - za sprawą Serhija Bułecy, który ładnym strzałem zwieńczył kontrę. Potem po wolnym wynik na 3:2 ustalił głową Sebastian Musiolik.

W piątek Raków wraca do kraju. Umowną wiosnę zacznie 6 lutego od domowego spotkania z Wisłą Kraków.

Raków Częstochowa - Zoria Ługańsk 3:2 (1:1)
Bramki: Arsenić 41', Gutkovskis 61', Musiolik 92' - Bułeca 35', 90'
Żółte kartki: Gutkovskis, Musiolik

Raków Częstochowa: Trelowski - Tudor (62' Kun, 71' Krzyżak), Arsenić, Niewulis (46' Petrasek)- Papanikoloau, Lederman (65' Czyż), Długosz (46' Sturgeon), Kun (46' Sorescu)- Cebula (46' Sapała), Wdowiak (76' Musiolik), Gutkovskis (62' Arak).

Ekstraklasa transfery. Po niezwykle intensywnej jesieni, kluby występujące w PKO Ekstraklasie miały półtora miesiąca, by przygotować się do kolejnej, decydującej rundy sezonu 2021/22. Zespoły z czołówki będą chciały umocnić swoją pozycję, a rozczarowujące poszukać nabytków, które natychmiast poprawią poziom sportowy. Oto wszystkie zimowe transfery w PKO Ekstraklasie, które już doszły do skutku. Stan na 12 lutego. Sprawdź teraz!Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego slajdu >>

Ekstraklasa transfery. Wszystkie zimowe transfery w klubach ...