Ostatnie orędzie prezydenta Komorowskiego. "Starałem się iść...

  Ostatnie orędzie prezydenta Komorowskiego. "Starałem się iść drogą dialogu i kompromisu" [VIDEO]

  Krzysztof Marczyk (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ostatnie orędzie prezydenta Komorowskiego. "Starałem się iść drogą dialogu i kompromisu" [VIDEO]

  ©Fot. TVN24/x-news

  Prezydent Bronisław Komorowski wygłosił we wtorek wieczorem ostatnie orędzie do Polaków. Podkreślił, że przez całą kadencję starał się iść drogą dialogu i kompromisu. Mówił też, że Polska potrzebuje stabilności i przewidywalności, co było głównymi hasłami Komorowskiego podczas kampanii prezydenckiej.
  Ostatnie orędzie prezydenta Komorowskiego. "Starałem się iść drogą dialogu i kompromisu" [VIDEO]

  ©Fot. TVN24/x-news

  – Starałem się iść drogą dialogu i kompromisu. Wszystkim, którzy chcieli iść tą drogą za całego serca dziękuję – rozpoczął prezydent. - Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na mnie pięć lat temu i w ostatnich wyborach - dodał. Podczas nieudanej kampanii głównymi hasłami Bronisława Komorowskiego była "stabilna i bezpieczna Polska". W orędziu prezydent przekonywał, że właśnie tego potrzebuje nasz kraj - przewidywalności i stabilności.


  POWSTAJE INSTYTUT BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO. LUDZIE PREZYDENTA WRACAJĄ NA UCZELNIE


  Ostatnie orędzie Komorowskiego | Politycy podsumowują prezydenturę  Źródło: TVN24/x-news


  Prezydent wspomniał początki swej kadencji, które nie były łatwe. – Po katastrofie smoleńskiej emocje sięgały zenitu. Pomimo tego udało się szybko ustabilizować państwo – ocenił Komorowski.

  Wśród ważnych dokonań wymienił powołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Zaznaczył też duże znaczenie modernizacji armii i wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Stwierdził, że osiągnięciem polskiej gospodarki był wzrost, choć "zachód" pochłonięty był w kryzysie. – Przez pięć lat miałem ogromną satysfakcję reprezentować Polskę na świecie. Było wiele okazji do bycia dumnym z Polski. Świat postrzega nas jako kraj sukcesów – przekonywał.

  POD WYGASŁYM ŻYRANDOLEM, CZYLI CO DALEJ Z KOMOROWSKIM. SCENARIUSZE DLA USTĘPUJĄCEGO PREZYDENTA


  Ostatnią ustawą, którą podpisał ustępujący prezydent, była regulacja powołująca do życia Radę Dialogu Społecznego, w miejsce Komisji Trójstronnej. – Cieszę się, że moja służba na stanowisku prezydenta mogła zakończyć się podpisaniem ustawy o dialogu społecznym. Fundamentem wolnej polski jest bowiem dialog pomiędzy obywatelami, instytucjami i władzą. Bez dialogu trudno jest o porozumienie i kompromis. Bez zdolności do zawierania kompromisu nie ma demokracji – tłumaczył Komorowski.

  Na koniec orędzia ustępujący prezydent zachęcił Polaków, by wzięli udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych, a wcześniej w referendum.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo