Oskarżona łodzianka chciała zabić nożem swego 6-letniego...

  Oskarżona łodzianka chciała zabić nożem swego 6-letniego syna

  Wiesław Pierzchała

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Oskarżona łodzianka chciała zabić nożem swego 6-letniego syna

  ©Grzegorz Gałasiński

  Prokuratura oskarżyła 28-letnią Ewę W. o to, że chciała zabić swego 6-letniego syna Michała, któremu przystawiła nóż do szyi. Do tragedii nie doszło, ponieważ została w porę obezwładniona. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Łodzi. Kobiecie grozi dożywocie.
  Oskarżona łodzianka chciała zabić nożem swego 6-letniego syna

  ©Grzegorz Gałasiński

  Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w nocy z 14 na 15 sierpnia 2017 roku w mieszkaniu przy ul. Wojska Polskiego w Łodzi.
  Świadkiem usiłowania zabójstwa była gospodyni mieszkania, Agata K., która zeznała w śledztwie, że w pewnym momencie Ewa W. zaczęła płakać przy stole, oznajmiła, że się zabije i wyszła z pokoju. Wkrótce gospodyni znalazła ją w pokoju z dziećmi: Michałem i Anną - córką gospodyni. Agata K.
  weszła tam i zamarła: oskarżona stała nad łóżkiem i trzymała nóż tuż przy szyi swojego syna. Groziła, że zabije Michała i siebie. Gospodyni podeszła do niej od tyłu i chwyciła za rękę z nożem, który upadł na podłogę.

  Według śledczych, Ewa K. była pobudzona i agresywna. Szarpała się i krzyczała. Nie chciała słuchać przybyłych policjantów, którzy musieli skuć ją kajdankami. Tymczasem jej syn bardzo przeżył cały incydent. Był bardzo wystraszony. Tulił się do Piotra J., konkubenta gospodyni, a potem, gdy w mieszkaniu pojawili się ratownicy z pogotowia, oznajmił, że ma na imię Michał i że mama chciała go zabić. Jego słowa potwierdziła córka gospodyni.

  Podczas śledztwa Ewa W. nie przyznała się do winy. Oznajmiła, że owej feralnej nocy była pijana i że została pomówiono przez Agatę K.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo