Open’er Festival. Ile wydasz na dobrą zabawę?

Artykuł sponsorowany
Kiedy mowa o festiwalach muzycznych w Polsce, od razu przychodzi na myśl Open’er. Ta kilkudniowa impreza odbywa się w Gdyni cyklicznie już od 2002 roku i przyciąga miłośników muzyki z całego świata. Open’er 2016 odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca. Zastanawiałeś się, ile będzie cię kosztowała dobra zabawa? Pewnie nie, postanowiliśmy więc zrobić to za ciebie.

Open’er – ceny biletów i karnetów

Jak w przypadku większości imprez, tak i w przypadku festiwalu Open’er, karnety kilkudniowe są w przeliczeniu na jeden dzień tańsze niż jednodniowe wejściówki. Jakie są ceny wstępu na festiwal Open’er 2016? Za karnet 4-dniowy zapłacimy w zależności od sieci sprzedaży od 549 PLN. Karnet 4 dniowy z możliwością noclegu na polu namiotowym kosztuje 629 PLN. Cena karnetu weekendowego to 369 PLN, natomiast ten sam karnet z opłatą za pole namiotowe kosztuje 429 PLN. Za bilet jednodniowy zapłacimy 239 PLN. Są to aktualne ceny biletów. Będzie można je nabyć także w czerwcu, tuż przed festiwalem, ale wówczas będą one droższe. Open’er przewiduje też ofertę biletową dla najmłodszych. Koszt biletu dla dziecka od 3 do 12 roku życia wynosi 50% ceny standardowej. Natomiast wstęp na festiwal Open’er dla twojego dziecka do lat trzech jest bezpłatny.

Jak dojechać na Open’er, czyli koszty podróży

Zanim jednak zaczniesz cieszyć się niezwykłą atmosferą festiwalu, najpierw musisz tam dojechać. Cena dojazdu zależy oczywiście od tego, gdzie rozpoczynasz podróż. Jeśli wyruszasz z Warszawy lub okolic i decydujesz się na podróż pociągiem, bilet w jedną stronę nie powinien kosztować cię nie więcej niż 60 – 100 PLN w zależności od klasy i połączenia. Inną możliwością jest podróż autokarem. Cena biletów na tej trasie jest nieco niższa niż podróż pociągiem i w zależności od przewoźnika, godziny i terminu rezerwacji i zaczyna się już od 40 PLN. Możesz też wybrać się autostopem. Taka podróż nic nie kosztuje i sama w sobie jest ciekawym przeżyciem. Jeśli lubisz podróżować z innymi ludźmi, ale nie przepadasz za autostopem, możesz zdecydować się na skorzystanie z portali oferujących skontaktowanie się z kierowcami, jadącymi w wybranym kierunku. Koszty takiej podróży są przeważnie niskie. Na trasie Warszawa – Gdynia zaczynają się od 30 PLN.

opener_infografika

Open’er: nocleg dla lubiących wygodę

Nie każdy lubi spać na polu namiotowym. Nawet niektórzy zapaleni podróżnicy wolą mieć na czas festiwalu przysłowiowy dach nad głową. Ile zapłacisz za wynajęcie pokoju w Gdyni? Wszystko zależy od tego, kiedy będziesz dokonywać rezerwacji oraz jaki preferujesz standard. Zasada jest prosta: im wcześniej zatroszczysz się o miejsce noclegowe tym lepiej dla twojego portfela. Za noclegi w prywatnych kwaterach zapłacimy już od 40 złotych za osobę. Jeśli preferujesz hotele, musisz przygotować się na większy wydatek. W hotelu trzygwiazdkowym za pojedynczą noc zapłacimy od 500 PLN. Cena obejmuje śniadanie. W przypadku, gdy chcesz wybrać hotel, musisz się pospieszyć i zarezerwować pokój jak najszybciej. W dni Open’er Festival w Gdyni, wolne pokoje znikają bardzo szybko.

Ile kosztuje jedzenie na Open’er

Na terenie Open’er Festival zawsze dostępne są food trucki. Możesz w nich zjeść frytki, różne rodzaje burgerów i zapiekanek. Pamiętaj, że na Open’er nie możesz wnosić żywności. Jeśli przed wejściem na teren festiwalu będziesz chciał zjeść coś w mieście, możesz skorzystać z szerokiej oferty lokali gastronomicznych, jakie oferuje Gdynia. Za kebab zapłacisz od 15 do 20 PLN. Zupę zjesz już za 10 PLN. Ceny tańszych dań obiadowych wahają się od 20 do 30 PLN. Jeśli planujesz wybrać się na dwudaniowy obiad do restauracji, przygotuj od 50 PLN wzwyż.

Ile wydasz na gadżety z festiwalu Open’er?

Czym byłby festiwal bez koszulek, smyczy i innych gadżetów z logo imprezy? Na wszystkich tych, którzy sądzą, że tego typu wydatki są absolutnie zbędne, przypada co najmniej kilku fanów pamiątkowych drobiazgów. Festiwalowe gadżety są wspaniałą pamiątką i z pewnością będą przypominać ci dni szalonej zabawy na Open’er Festival jeszcze długo po powrocie. Za festiwalową koszulkę zapłacisz około 30 PLN. Plakat kosztuje 8 PLN. Za bluzę, w zależności od fasonu zapłacisz od około 30 do około 40 PLN. Koszt festiwalowej torby to od kilkunastu do 20 PLN. Pamiątkowy festiwalowy zegarek możesz nabyć w sklepie internetowym za cenę od 40 PLN do 50 PLN.

Podane w artykule ceny mają charakter orientacyjny
Artykuł powstał we współpracy z

vivus.pl – serwisem oferującym pożyczki online

.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl