ONICO Warszawa pokonało Trefla Gdańsk w Łodzi i jest na dobrej drodze do półfinału PlusLigi [WYNIK, RELACJA, ZDJĘCIA]

red/bill
Mecz ONICO z Treflem trwał zaledwie jedną godzinę i 13 minut.
Mecz ONICO z Treflem trwał zaledwie jedną godzinę i 13 minut. sylwia dabrowa / polska press
Bartosz Kurek zdobył najwięcej, bo 18 punktów i został najlepszym graczem meczu, w którym ONICO Warszawa wygrało z Treflem Gdańsk 3:0. W ten sposób stołeczny klub umocnił się na drugim miejscu PlusLigi. Do końca fazy zasadniczej pozostały trzy kolejki.

Najniższym miejscem, jakie ONICO Warszawa zajmowało w tym sezonie, było czwarte. Na trzy kolejki do końca fazy zasadniczej PlusLigi pewne jest, że na nie już nie wróci. Co najwyżej może wyprzedzić je Jastrzębski Węgiel, który przegrał w sobotę z Asseco Resovią w Rzeszowie 0:3 i traci do ekipy Stephane'a Antigi cztery punkty.

Za to stołeczny zespół spisał się znakomicie. W hali w Łodzi (na Torwarze w weekend odbywały się targi mieszkaniowe, które zostały wcześniej zaplanowane niż mecz) nie dali szans Treflowi Gdańsk, który dobrze radzi sobie w Lidze Mistrzów, ale przeciętnie w polskiej lidze.

- Hala okazała się bardzo przyjemna, nie czuliśmy żadnego dyskomfortu. Nie wydaje mi się też, żeby wpłynęła na formę zawodników - ocenił w rozmowie z klubowymi mediami przyjmujący ONICO Bartosz Kwolek. Środkowy Graham Vigrass dodał: - To nie Trefl zagrał źle, tylko my zaprezentowaliśmy się naprawdę świetnie. Może rywale nie wyglądali tak, jak podczas ostatnich spotkań Ligi Mistrzów, ale to my zmuszaliśmy ich do błędów i narzuciliśmy swoje warunki gry.

Rywalizacja trwała zaledwie godzinę i 13 minut, ONICO wygrało sety do 19, 17 i 18. - Czy wyniki setów odzwierciedlały to, co działo się na boisku? Nieskromnie powiem, że tak. Dominowaliśmy w tym meczu, na początku każdego seta tworzyliśmy sobie przewagę, którą stale powiększaliśmy - podsumował Kwolek, który zdobył 14 punktów.

Lepszy od niego pod tym względem był tylko Bartosz Kurek, który zgromadził 18 punktów i szósty raz w sezonie został uznany najlepszym graczem meczu.

Do końca fazy zasadniczej ONICO zagra w Olsztynie i Indykpolem AZS (w piątek) i na Torwarze z Jastrzębskim (17 marca) oraz Chemikiem Bydgoszcz (20 marca). Jeśli utrzyma drugie miejsce, play-offy rozpocznie od półfinału.

- PlusLiga jest bardzo ciekawa, pełna atrakcyjnych widowisk i niespodziewanych rezultatów. Mam nadzieję, że my do samego końca sezonu zasadniczego będziemy jednak grali na swoimi, wysokim poziomie i przedłużymy to również w fazie play-off - stwierdził Kurek.