Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Olga Tokarczuk wspiera uratowane tygrysy w poznańskim zoo. Noblistka przekazała swoją książkę z autografem, na wsparcie budowy azylu

MRT
Dyrekcja poznańskiego zoo otrzymała szczególny prezent od polskiej noblistki - Olgi Tokarczuk. Łukasz Gdak
Noblistka, Olga Tokarczuk przekazała dyrekcji poznańskiego zoo jedną ze swoich książek - "Dom dzienny, dom nocny" - ze szczególną dedykacją dla poznańskich tygrysów. Powieść została wystawiona na licytację, która potrwa do 18 stycznia, a pieniądze z licytacji mają wesprzeć budowę azylu dla dzikich zwierząt.

Dyrekcja poznańskiego zoo otrzymała szczególny prezent od polskiej noblistki - Olgi Tokarczuk. Powieść "Dom dzienny, dom nocny" ze szczególną dedykacją dla poznańskich tygrysów ma zostać zlicytowana 18 stycznia. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na budowę azylu dla dzikich zwierząt.

Polecamy: Tygrysy uratowane przez zoo w Poznaniu: Są cenniejsze od złota i kokainy. "Nielegalny handel egzotycznymi zwierzętami musi się skończyć"O budowę azylu poznańskie zoo zabiega już od kilku lat. Sprowadzenie do Poznania tygrysów z polsko-białoruskiej granicy spowodowało, że ten temat powrócił jak bumerang, a budowa takiego obiektu staje się realna. W grudniu marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak zapowiedział, że chce przekazać grunt na poznańskiej Woli pod budowę obiektu.

Czytaj: Koniarze bronią Hipodromu Wola przed budową azylu dla zwierząt. Borys Szyc i Katarzyna Dowbor tłumaczą, że jeździectwo to nie tylko rozrywka

Licytacja książki Tokarczuk zakończy się 18 stycznia. Z kolei tydzień później, w niedzielę 26 stycznia odbędzie się spotkanie z mieszkańcami dotyczące zagrożeń dla światowego dziedzictwa przyrodniczego połączone z apelem o zjednoczenie wysiłków w celu jego ochrony.

Sprawdź też:

- W zoo będziemy mówić o Australii, zagrożeniach dla światowego dziedzictwa przyrodniczego, potrzebie powstania azylu dla zwierząt egzotycznych oraz o metodach przeciwdziałania zagrożeniom, które niszczą Ziemię i bioróżnorodność - informują pracownicy zoo.

W programie prelekcja dyrektorki zoo, wycieczka i opowieść o zwierzętach azylowanych, a także apel do parlamentu RP o wprowadzenie zmian w prawie dotyczącym zwierząt.

Zobacz też:

Tygrysy z poznańskiego zoo w Hiszpanii. Kolejny dzień wypocz...

Sprawdź też:

Oto najnowsze informacje o frekwencji

Wideo

Materiał oryginalny: Olga Tokarczuk wspiera uratowane tygrysy w poznańskim zoo. Noblistka przekazała swoją książkę z autografem, na wsparcie budowy azylu - Głos Wielkopolski

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie