Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Olandia Etno Festiwal 2019: W tym roku imprezę zdominuje muzyka dwudziestolecia międzywojennego. W programie koncerty i potańcówki

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
Gwiazdą festiwalu będzie Warszawska Orkiestra Sentymentalna, która zdobyła popularność za sprawą rewiowych wykonań tanecznych utworów z dawnych lat.
Gwiazdą festiwalu będzie Warszawska Orkiestra Sentymentalna, która zdobyła popularność za sprawą rewiowych wykonań tanecznych utworów z dawnych lat. materiały prasowe
Program tegorocznej, ósmej już edycji Olandia Etno Festiwal jest najlepszy ze wszystkich dotychczasowych. W programie sierpniowej imprezy w wielkopolskim Prusimiu znajduje się mnóstwo atrakcji – koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, warsztaty taneczne, giełda płyt, stoiska z międzywojennym jedzeniem i wiele, wiele więcej!

Nie ma wątpliwości, że Olandia Etno Festiwal to jedna z najciekawszych imprez kulturalnych w naszym regionie. W przystępny, a przede wszystkim ciekawy sposób prezentuje dorobek kulturalny grup etnicznych z całego świata, jednak nigdy nie zapominając o naszych korzeniach. Jak podkreśla wielu uczestników poprzednich edycji, Olandia to festiwal, na który po prostu chce się wracać.

– Pierwsza edycja dotyczyła kultury ukraińskiej. Następnymi tematami była kultura czeska, holenderska, litewska, bałkańska oraz amerykańska, a w zeszłym roku Powstanie Wielkopolskie. Tym razem proponujemy wycieczkę do XX-lecia międzywojennego: czasów Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga oraz innych gwiazd kina i teatru – zachęcają przedstawiciele festiwalu z Fundacji Olandia.

Gwiazdą festiwalu będzie Warszawska Orkiestra Sentymentalna, która zdobyła popularność za sprawą rewiowych wykonań tanecznych utworów z dawnych lat. Nie zabraknie też retro-potańcówki oraz warsztatów tańców swingowych (boogie woogie, balboa, lindy hop, collegiate shag, authentic jazz), na które zaproszą członkowie popularnej, poznańskiej grupy Swing Craze.

Obowiązkowym punktem każdej edycji Olandia Etno Festiwal jest Konkurs o Złoty Wiatrak, w którym tym razem zmierzą się dwa oryginalne zespoły: Summana – wykonująca afrykańskie rytmy, słowiańskie zaśpiewy i cygańskie melodie, a także Przedwojenne Piosenki – wirtuozi szlagierów z lat dwudziestych, nie tylko polskich, ale również cygańskich czy węgierskich.

Warto dodać, że koncertom i potańcówkom będą towarzyszyć wydarzenia poboczne – giełda płyt Muzyki Na Okrągło, stoiska z kuchnią międzywojenną oraz zabawy dla dzieci.

Olandia Etno Festiwal 2019
  • 24 sierpnia w godz. 15-23
  • Kraina Wypoczynku i Konferencji Olandia w Prusimiu (ul. Prusim 5)
  • Wstęp jest bezpłatny
  • Szczegółowe informacje na temat programu imprezy znajdują się na stronie fundacjaolandia.org

Zobacz też:

SCHRONul. Kościuszki 68Dla kogo? Dla tych, którym nie wystarcza oferta Projektu LAB. Choć kluby mają podobną linię programową, w Schronie posłuchamy jeszcze bardziej eksperymentalnych dźwięków muzyki elektronicznej. W Schronie chowają się głównie słuchacze, którzy znudzili się popularnymi twórcami z kręgów techno i innych klubowych gatunków. Bardzo często nazwy występujących w nim projektów są wielką zagadką nawet dla stałych klubowiczów… Zaskoczenie – to słowo-klucz, które towarzyszy filozofii Schronu, należącego obecnie do ścisłej czołówki prawdziwie undergroundowych klubów z tej części Polski.

TOP 10 klubów w Poznaniu. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na ...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski