Okradziono butik Liz Malraux, projektantki z Kaszub. Straty...

  Okradziono butik Liz Malraux, projektantki z Kaszub. Straty to 600 tys. euro [ZDJĘCIA]

  Edyta Okoniewska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Okradziono butik Liz Malraux, projektantki z Kaszub. Straty to 600 tys. euro [ZDJĘCIA]
  1/20

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©mat.prasowe

  To była misternie zaplanowana akcja. W ciągu zaledwie kilkunastu minut zamaskowani sprawcy ukradli najnowszą kolekcję ubrań Elżbiety Mallert, projektantki pochodzącej z Chróstów Wysińskich w gm. Liniewo. Właścicielka straty oszacowała na 600 tys. euro!
  Okradziony butik mieścił się w strzeżonym centrum handlowym w Hamburgu.
  - Byłam akurat w Polsce, kiedy policja poinformowała mnie o kradzieży - mówi Elżbieta Mallert, projektująca pod nazwiskiem Liz Malraux. - W pierwszej chwili pomyślałam, że to dziwne, iż policja zajmuje się kradzieżą jednego czy dwóch ubrań. Podeszłam do komputera i włączyłam monitoring ze sklepu. To był szok. Zobaczyłam puste półki.

  Sprawców nie interesowały pieniądze czy drogi sprzęt elektroniczny. Zabrali tylko kolekcję ubrań. Zostawili przecenione rzeczy. - To największa katastrofa w mojej karierze - mówi projektantka. - Centrum, w którym mieścił się mój butik, reklamowało się jako strzeżone przez całą dobę, przez sześciu ochroniarzy. Tymczasem złodzieje podjechali ciężarówką, pokonali szlaban, potłukli szyby w drzwiach i weszli do środka. To musiało trwać.

  Elżbieta Mallert jako mała dziewczynka wyjechała z rodzicami do Niemiec. Od zawsze marzyła o projektowaniu ubrań. Kiedy marzenia udało się zrealizować, powróciła do Chróstów Wysińskich i stworzyła modowe imperium. Tu projektuje i szyje ekskluzywne ubrania pod nazwiskiem Liz Malraux. Ma klientki niemal na całym świecie.

  Kradzież została nagrana przez kamery w sklepie. Miała ona miejsce pomiędzy godziną 24 a 0:30. Pracownicy ochrony zauważyli szkody dopiero o godz. 5 nad ranem.

  - Policja twierdzi, że kradzież została wykonana na zamówienie, jednak mój towar jest w Europie nie do sprzedania - mówi Elżbieta Mallert. - Każda sztuka jest unikatem. Każda część mojej kolekcji ma na stałe wyhaftowane godło lub mój podpis. Dlatego złodzieje musieliby usunąć część ubrania, aby je sprzedać. Mam tysiąc klientek w całej Europie, a moja kolekcja jest bardzo charakterystyczna, dlatego nie sądzę, aby to obyło się bez echa - zaznacza.

  Zdaniem Elżbiety Mallert, ubrania musiały trafić gdzieś naprawdę daleko, być może nawet do Afryki czy Azji. Tymczasem w sierpniu projektantkę czekają pokazy. Dlatego na Kaszubach praca wre.
  - Szwaczki pracują po godzinach, przez sześć dni w tygodniu - mówi Elżbieta Mallert. - Robimy, co możemy. W całej tej sytuacji pocieszająca jest postawa moich klientek, które na każdym kroku okazują wsparcie i motywują mnie do dalszego tworzenia.

  Projektantka wyznaczyła nagrodę - 10 tys. euro dla osoby, która wskaże złodziei.

  e.losinska@prasa.gda.pl

  Cały artykuł na ten temat przeczytasz w papierowym, sobotnio-niedzielnym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" z 11-12.07.2015 r. albo kupując e-wydanie gazety

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wioska

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Straszne te ciuchy, jedynie gdzie zbyt by na nie byl to chyba wschod, rosja i te sprawy. a tak i ubezpieczenei dostanie i darmowa reklame...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gang Olsena

  Bumatarara (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Historia jak z Gangu Olsena, styl ubrań w tym duchu , tylko nie wiem czemu zamiast fotografii z miejsca kradzieży stulecia zamieszczono ( za free?) materiał reklamujący " kolekcję " ofiary.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POzbyla sie

  cep (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  starych niemodnych ciuchow i bedze zadala od ubezpieczyciela kasy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sknera

  ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Jak na tak eskluzywny butik i ceny skradzionych rzeczy, skąpa ta nagroda!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  moda

  gdańszczanka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Szkoda że w sklepach niema takiego wzornictwa tylko szarości i beże trzeba sie nagimnastykować by coś dobrać a tu kolory i wzory miło patrzeć choć nie dla zwykłych zjadaczy chleba .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  projektanci

  miki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Piękne ,lecz dla elity może ktoś będzie kopiował mniej eksluzywne materiały i trafią do sieciówek.Albo pirannie się wykoszą bo ostatnio to już drugi projektant na tapecie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Xxx

  Max (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  Pewnie nie schodziły a ubezpieczenie było.? To szybka kaska


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  znaffca

  armtech@o2.pl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  PEWNIE wiesz coś na ten temat.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo