Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Ogromne zmiany dla kierowców. Ministerstwo przygotowuje już ułatwienia

Mateusz Mazur
Mateusz Mazur
Ogromne zmiany dla kierowców. To już pewne! Prawo jazdy zostawimy w domu. Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje ułatwienia
Ogromne zmiany dla kierowców. To już pewne! Prawo jazdy zostawimy w domu. Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje ułatwienia Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Ogromna zmiana dla kierowców. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że już niedługo kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą prawa jazdy. W razie kontroli wszystkie nasze dane będą się znajdowały w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało na swojej stronie internetowej, że toczą się już prace parlamentarne nad projektem ustawy, który bardzo ułatwi życie wielu kierowcom. Najważniejszą zmianą będzie brak konieczności posiadania przy sobie prawa jazdy, gdy prowadzimy pojazd.

- Kierujący pojazdami posiadający polskie prawo jazdy będą zwolnieni z obowiązku posiadania przy sobie i okazywania dokumentu podczas kontroli drogowej na terytorium Polski. Dane i uprawnienia kierowcy będą podczas kontroli drogowej sprawdzane w centralnej ewidencji kierowców - informuje resort infrastruktury.

Czytaj także

Kierujący pojazdami posiadający polskie prawo jazdy będą zwolnieni z obowiązku posiadania przy sobie i okazywania dokumentu podczas kontroli drogowej na terytorium Polski. Dane i uprawnienia kierowcy będą podczas kontroli drogowej sprawdzane w centralnej ewidencji kierowców - informuje Ministerstwo Infrastruktury.

To kolejne ułatwienie dla kierowców. Przypomnijmy, że już od pewnego czasu nie trzeba posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz ważnej polisy OC.

Tego kierowca NIE MOŻE robić w samochodzie. Grozi za to mand...

Na tym jednak nie koniec zmian. Resort informuje, że zniesiona zostanie konieczność wymiany dowodu rejestracyjnego, gdy zapełnione zostaną w nim wszystkie pieczątki, które są przeznaczone do wpisania kolejnego terminu badania technicznego pojazdu. Kolejnym ułatwieniem będzie zniesienie obowiązku wydawania karty pojazdu oraz nalepki kontrolnej i jej wtórnika.

- Dzięki temu właściciele pojazdów oszczędzą, np. podczas rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy w sumie 94,5 zł (karta pojazdu - 75 zł i nalepka kontrolna – 18,5 zł i łącznie 1 zł opłaty ewidencyjnej) - wylicza MI.

UŁATWIENIA I ZMIANY DLA KIEROWCÓW

  • Zwolnienie z posiadania przy sobie prawa jazdy
  • Zniesiona konieczność wymiany dowodu rejestracyjnego
  • Zniesienie wydawania karty pojazdy i nalepki kontrolnej

Na razie nie wiadomo od kiedy dokładnie zaczną obowiązywać te zmiany. Jak czytamy w komunikacie, informację o zwolnieniu z obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy Minister Cyfryzacji ogłosi z trzymiesięcznym wyprzedzeniem w komunikacie opublikowanym m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej.

Większe mandaty dla polskich kierowców

Wideo

Materiał oryginalny: Ogromne zmiany dla kierowców. Ministerstwo przygotowuje już ułatwienia - Gazeta Pomorska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie