Odeszli w styczniu. Jak radzą sobie byli piłkarze Wisły Kraków?
2/8
Chorwat wrócił do swojej ojczyzny, ale nie do tego klubu, z...

Tibor Halilović (HNK Rijeka)

Chorwat wrócił do swojej ojczyzny, ale nie do tego klubu, z którego przyszedł do Wisły. W lidze zdominowanej przez Dinamo Zagrzeb Nenada Bjelicy pomocnik zdążył rozegrać dziesięć spotkań. Przeciwko NK Osijek zdobył bramkę, a z NK Istra zapisał asystę. Jego zespół wprawdzie jest wiceliderem, ale nie ma już praktycznie żadnych szans na zdobycie tytułu. Do lidera traci 17 punktów (a bezpośredni mecz przegrał 1:3).

Halilović dopiero od niedawna gra po 90 minut. Wystarczy mu jednak jeden mecz, by dorównać liczbie występów z jesieni w Wiśle. Na jego pozycję klub z Krakowa ściągnął Vukana Savicevicia. Czarnogórzec w pięciu występach zdobył bramkę (mecz z Koroną Kielce).

Debiutancka bramka Tibora Halilovicia od 1:33:

3/8
Odszedł do lepszej ligi - greckiej. Nie ma jednak takiego...

Dawid Kort (PAE Atromitos)

Odszedł do lepszej ligi - greckiej. Nie ma jednak takiego wejścia jak Karol Świderski do PAOK-u Saloniki. W przeciwieństwie do młodszego kolegi nie zdobył jeszcze bramki ani nie zapisał asysty. Więcej, w nowym zespole, który zajmuje wysokie czwarte miejsce, nie wywalczył sobie pierwszego składu. Na jego tegoroczny dorobek składa się dotąd 21 minut (!) w lidze oraz 163 w krajowym pucharze.

Na mecz z Olympiakosem Pireus "Korcik" nie załapał się do meczowej osiemnastki. A poprzednie spotkanie z AEK-iem obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Od jego ostatniego występu minął więc już przeszło miesiąc.

Obecnie w Wiśle na pozycji Korta występuje m.in. Krzysztof Drzazga, którego zawrócono z wypożyczenia do Puszczy Niepołomicy. Nominalny napastnik strzelił już trzy gole. Na swoim koncie posiada też dwie asysty.

4/8
To jeden z czterech eks-wiślaków, który pozostał w Lotto...

Zoran Arsenić (Jagiellonia Białystok)

To jeden z czterech eks-wiślaków, który pozostał w Lotto Ekstraklasie. Początek w nowym miejscu zaliczył nawet obiecujący. W każdym z trzech meczów zaliczył po 90 minut, a drużyna ugrała w nich łącznie 7 punktów. Kłopoty zaczęły się jednak w marcu i ciągną się za nim do dzisiaj. Przeciwko Pogoni Szczecin w ogóle nie został włączony do kadry, a gitowy mecz z Legią Warszawa obejrzał z ławki (za niego zagrał Andrej Kadlec).

W Wiśle nie odczuwają specjalnie jego nieobecności. Na środek obrony został w końcu przesunięty Maciej Sadlok. A na prawym boku jakość daje pozyskany z... Jagiellonii Łukasz Burliga.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

W jakim składzie Arka zagra z Wisłą? Dylematy trenera Łobodzińskiego

Star Starachowice pokonał Alit Ożarów i awansował do półfinału Pucharu Polski [FOTO]