Od zakończenia II wojny światowej po dzień dzisiejszy. MPUK od 75 lat wspiera warszawiaków w trudnym czasie pożegnania z najbliższymi

Materiał informacyjny
Śmierć osoby bliskiej to niezwykle trudny czas - pełen zadumy, smutku, a nawet rozpaczy. Ciężko sobie poradzić z takimi emocjami, a mimo tego trzeba zająć się organizacją pogrzebu. Liczne formalności związane z pochówkiem mogą być ponad siły rodziny pogrążonej w smutku, dlatego warto skorzystać z pomocy Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. - doświadczonego i rzetelnego zakładu pogrzebowego, który nieprzerwanie od 75 lat pomaga warszawiakom w trudnym czasie pożegnania z najbliższymi.

MPUK świadkiem rozwoju Warszawy

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. jest najstarszym i jednym z największych zakładów pogrzebowych w Warszawie. Spółka pod nazwą Miejski Zakład Pogrzebowy została powołana do życia w 1945 roku, tuż po zakończeniu II wojny światowej, aby uporządkować kwestie pogrzebów i grobów w Warszawie w tym trudnym dla Polski okresie. Zakład z należytą starannością dbał o pochówki żołnierzy oraz ludności cywilnej. MPUK nie tylko było z powstańcami warszawskimi w tych najgorszych chwilach 75 lat temu, ale pozostaje z nimi do dziś. Firma współpracuje bowiem ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej.

- Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych zapewnia nam eliminację kłopotów, jakie ma rodzina w momencie, kiedy my odchodzimy na wieczną wartę. Przeważnie jest tak, że bliscy tracą głowę i nie wiedzą do kogo się udać i jakie formalności załatwić, a oferta MPUK zapewnia załatwienie wszystkich spraw związanych z pochówkiem - powiedział prof. dr hab. Leszek Żukowski ps. „Antek”, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Tradycja połączona z nowoczesnością

MPUK to wręcz synonim wieloletniego doświadczenia połączonego z nowoczesnym spojrzeniem na branżę funeralną. Firma idealnie zaadaptowała się do zmieniającej się na przestrzeni lat Warszawy i do najbardziej wymagających klientów. Nie tylko przeprowadza wszystkie czynności związane z pochówkiem - od pomocy w dopełnieniu formalności związanych z zakupem miejsca na cmentarzu, poprzez przygotowanie zmarłej osoby do ostatniej drogi, aż po zadbanie o przebieg ceremonii pogrzebowej - ale także wprowadza coraz więcej oryginalnych i nowatorskich produktów oraz usług np. „diament pamięci” czy „pogrzeby live” z kamerą streamingową, co szczególnie ma znaczenie w czasach pandemii.

- Staramy się oferować klientom takie usługi, które coraz częściej pojawiają się z ich strony jako potrzeba. Jako przykład mogę podać ,,diament pamięci’’, czyli klejnot stworzony ze szczątków osoby zmarłej z wykorzystaniem jej kosmyka włosów lub prochów, który już na stałe pozostaje najczęściej wśród członków rodziny - wytłumaczył Andrzej Relidzyński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

MPUK dysponuje także flotą nowoczesnych i eleganckich karawanów, największą w Warszawie. Są to zarówno pojazdy standardowe takie jak Ford Custom, jak i auta luksusowe.

- Do aut luksusowych, jakie znajdują się w naszej ofercie, należy między innymi nasza wizytówka, Jaguar The Queen Elizabeth II. Jest to jedyny tego typu luksusowy karawan w Warszawie, a prawdopodobnie również w Polsce, wykonany specjalnie na zamówienie naszej spółki - powiedział prezes MPUK.

Ostatnie pożegnanie mieszkańców stolicy oraz wielu wybitnych Polaków

Od początku firma wspierała nie tylko warszawiaków poległych w powstaniu 1 sierpnia 1944 roku. Organizowała także ceremonie pogrzebowe dla kilku pokoleń mieszkańców stolicy i innych mazowieckich miejscowości oraz z biegiem czasu miała zaszczyt zadbać o pochówek wielu wybitnych, zasłużonych osób m.in. Czesława Niemena, Kazimierza Górskiego, Jacka Kuronia, Tadeusza Mazowieckiego czy Ireny Szewińskiej.
Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych również uczestniczyło w 2010 roku w organizacji pożegnania ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Byliśmy firmą, która wchodząc w skład sztabu kryzysowego miasta stołecznego Warszawy, koordynowała pochówki wszystkich tragicznie zmarłych w tej katastrofie. Realizowaliśmy też budowę pomnika ofiar na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach - wyjaśnił Relidzyński.

Blisko i tanio

MPUK jest jedną z najczęściej polecanych firm funeralnych na terenie stolicy nie tylko ze względu na ogromne doświadczenie i kompetencje, ale też bardzo konkurencyjną ofertę cenową na rynku warszawskim. Jak podkreśla prezes MPUK, firma ,,jest w stanie przygotować piękną oprawę pogrzebu nawet wówczas, gdy przeznaczony na nią budżet jest ograniczony”. Punkty Usług Pogrzebowych spółki znajdują się w wielu dzielnicach miasta m.in. w Śródmieściu, na Mokotowie, Pradze, Woli czy Bielanach, dzięki czemu łatwo wybrać najbardziej dogodną lokalizację. Z pracownikami spółki łatwo też skontaktować się za pośrednictwem internetu czy telefonu przez całą dobę we wszystkie dni w roku.

Wideo

Dodaj ogłoszenie