1/12
Reprezentacja Polski dziesięć razy grała oficjalne mecze z...

Od Pohla po Hajtę, czyli wszyscy polscy strzelcy z Hiszpanią

Reprezentacja Polski dziesięć razy grała oficjalne mecze z Hiszpanią w swojej historii i wygrała tylko raz, a we wszystkich tych starciach ustrzeliła zaledwie 10 goli. Przedstawiamy wszystkich strzelców bramek przeciwko La Roja i liczymy, że to grono powiększy się już w sobotę.

2/12
Pierwsze starcie Polski z Hiszpanią w historii rozpoczęło...

Ernest Pohl

Pierwsze starcie Polski z Hiszpanią w historii rozpoczęło się lepiej dla Biało-Czerwonych. 28 czerwca 1959 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie obie drużyny zmierzyły się w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy, a w 34. minucie do bramki trafił Ernest Pohl.

3/12
Wspomniane wcześniej spotkanie w Chorzowie nie ułożyło się...

Lucjan Brychczy

Wspomniane wcześniej spotkanie w Chorzowie nie ułożyło się najlepiej dla Orłów. Na bramkę Pohla w pierwszej połowie odpowiedzieli Luis Suárez i Alfredo Di Stéfano, a ci sami zawodnicy dołożyli po golu też po przerwie. Polsce zostało trafienie Lucjana Brychczego w 62. minucie na otarcie łez.

4/12
Po dwóch porażkach z Hiszpanią w 1959 roku (druga 0:3) na...

Andrzej Iwan

Po dwóch porażkach z Hiszpanią w 1959 roku (druga 0:3) na kolejne starcie trzeba było czekać 21 lat (w tym czasie dwa nieoficjalne mecze). W 1980 roku na Estadio de Sarrià w Barcelonie odbył się historyczny mecz dla Orłów, bo po raz pierwszy i jak się okazało ostatni, wygrali z La Roja. Bohaterem towarzyskiego starcia został strzelec dwóch goli Andrzej Iwan.