1/6
Legia Warszawa odniosła pierwsze zwycięstwo na własnym...

Oceny piłkarzy Legii Warszawa w meczu z Zagłębiem Lubin

Legia Warszawa odniosła pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie w PKO Ekstraklasie w tym sezonie. Drużyna Czesława Michniewicza wygrała 2:1 po golach Tomasa Pekharta, który został bohaterem spotkania. Jak spisali się jego koledzy? Zobacz ich oceny, oglądając galerię.

2/6
Artur Boruc - 5 (skala 1-6)...

Bramkarz

Artur Boruc - 5 (skala 1-6)
Miał mało pracy. Strzały z akcji obronił, karnego nie wyczuł.

3/6
Josip Juranović - 3...

Obrońcy

Josip Juranović - 3
Sprawiał wrażenie jakby nie wiedział, jak ma grać w obronie. W ataku tak samo dynamiczny, jak chaotyczny.

Igor Lewczuk - 4
Dobrze się ustawiał i zatrzymywał akcje gości.

Artur Jędrzejczyk - 4
Zawsze na posterunku i czujny w odbiorze.

Filip Mladenović - 3
Jak zwykle dołączał do akcji ofensywnych. Jednak mniej dośrodkował, a więcej strzelał. Problem w tym, że niecelnie lub na drodze stawali rywale.

4/6
Paweł Wszołek - 3...

Pomocnicy

Paweł Wszołek - 3
Miał asystę przy golu Pekharta. Poza tym częściej nie potrafił wykończyć swoich akcji dokładnym podaniem.

Walerian Gwilia - 2
Mecz bez błysku, w jednostajnym tempie. Z drugiej strony można o nim powiedzieć, że wprowadzał spokój w linii pomocy, ale akurat w tym spotkaniu przydałoby się więcej energii.

Bartosz Slisz - 3
Skutecznie zabezpieczał tyły i zwykle kasował kontry gości. Jednak nie wyhamował przy pogoni za rywalem i sfaulował go w polu karnym, z którego Zagłębie doprowadziło do remisu 1:1.

Michał Karbownik - 4
Ustawiony jako środkowy pomocnik. Próbował grać kombinacyjnie, kilkoma prostopadłymi podaniami przyspieszał powolną grę zespołu.

Luquinhas - 3
Asystował przy drugim golu Pekharta, czym zaakcentował lepszą grę w drugiej połowie. Przed przerwą mało produktywny.