Oceniamy Legię za mecz ze Spartakiem. Bałkańska tragedia w dwóch aktach, dobrze jedynie zmiennicy [OCENY]

Piotr Bernaciak
Bartek Syta
Eliminacje Ligi Mistrzów. Legia Warszawa wygrała ze Spartakiem Trnawa 1:0, ale nie zdołała odrobić straty z pierwszego meczu u siebie. Legioniści będą kontynuować zmagania w Lidze Europy, zobacz nasze oceny dla piłkarzy prowadzonych przez Deana Klafuricia!

Arkadiusz Malarz6 – na początku spotkania popisał się przytomną interwencją, broniąc mocny strzał z ostrego kąta, potem nie miał zbyt wiele do roboty. Starał się jak najszybciej rozpoczynać kontrataki zespołu po niecelnych dośrodkowaniach piłkarzy Spartaka.

Mateusz Wieteska – 4 – który to już mecz z rzędu, kiedy wychowanek Legii jest bardzo niepewny w swoich poczynaniach, miał problemy z przyjęciem prostych podań. Mimo że dziś jego błędy nie przyniosły zespołowi bezpośredniej szkody, to wciąż jest to bardzo niebezpieczne dla drużyny.

Inaki Astiz7 – duży plus za gola na 1:0 po dograniu Carlitosa z prawej strony boiska, hiszpański obrońca zachował się jak rasowy napastnik. Naprawiał błędy Wieteski, angażował się w ofensywę, w takiej formie kibice Legii chcieliby go oglądać.

Michał Pazdan3 – czy naprawdę takie "skrócenie" urlopu i powrót do gry pod koniec lipca tak zaszkodził reprezentantowi Polski? Przecież jeszcze przed dwoma miesiącami był on opoką defensywy mistrzów Polski, dziś był jednym z najsłabszych zawodników na murawie. Ma szczęście, że wybryk jednego z kolegów zostanie zapamiętany na dłużej...

Krzysztof Mączyński6 – w jego grze podobać mogła się pewna nieustępliwość, której zdecydowanie brakowało reszcie zespołu od pierwszych minut rewanżowego spotkania. Pomocnik garnął się do ataku bardziej niż zazwyczaj, wyraźnie chciał powtórzyć swój wyczyn z ligowego meczu w Kielcach, gdzie wpisał się na listę strzelców.

Marko Vesović1 – absolutnie beznadziejny występ. Dwa głupie faule (szczególnie ten drugi, gdy jeden błąd Czarnogórzec "naprawił" kolejnym, poważniejszym) dały drużynie gospodarzy chwilę na odetchnięcie, a Legii zabrały wiele siły na dalszą część spotkania.

Adam Hlousek5 – od jakiegoś czasu czeski obrońca gra dobrze, pasuje mu rola wahadłowego, który podłącza się do ofensywy i szuka własnych okazji w polu karnym rywala. Dziś całkiem nieźle wywiązywał się z zadań defensywnych i bardzo starał się, by dodać coś od siebie z przodu.

Miroslav Radović1 – katastrofalna pierwsza połowa w wykonaniu Serba, jego najgorszy występ w tym sezonie, a może nawet i nie tylko. Zmiana w przerwie była jedynym możliwym rozwiązaniem, jeśli Legia chciała myśleć o dobrym wyniku na Słowacji.

Domagoj Antolić2 – grał zachowawczo, najczęściej podawał piłkę od razu do najbliżej ustawionego kolegi z zespołu. Szkoda, bo momentami wydawało się, że Legii brakowało kolejnego zawodnika powodującego zamieszanie w szeregach obrony rywala. Druga żółta kartka była efektem jego błędu.

Jose Kante3 – starał się, robił wszystko by strzelić gola, ale cóż z tego, gdy kompletnie szwankowała skuteczność. Gdyby wykorzystał choć jedną ze swoich licznych okazji, mecz mógłby potoczyć się inaczej.

Michał Kucharczyk6 – niezmordowany, bez przerwy przepychał się na połowie Spartaka, próbował wymuszać faule, robił co w jego mocy, ale zwyczajnie nie wystarczyło to na dobrze dysponowaną obronę rywala. Łatwo było zauważyć, że to właśnie takiego zaangażowania zabrakło przed tygodniem.

Rezerwowi:

Cafu6 – trudno powiedzieć, dlaczego to on, a nie ten, którego zmienił, zasiadł na ławce rezerwowych. Po przerwie wszedł na murawę i po prostu zrobił różnicę. Podania Legii stały się znacznie dokładniejsze i groźniejsze.

Carlitos6 – hiszpański król strzelców grał dziś w pomocy i zdecydowanie odmienił grę mistrzów Polski, to właśnie jego i Cafu zabrakło od początku spotkania na boisku. Gdyby zagrał zamiast Antolicia, dziś wynik dwumeczu mógłby być inny.

Kasper Hamalainen wszedł na boisko zbyt późno, by móc rzetelnie ocenić jego występ.