Obywatele Ukrainy mogą składać wnioski o 500+ w Pekao S.A. Bank wdrożył dogodne rozwiązania

Materiał informacyjny Banku PEKAO S.A.
Udostępnij:
Bank Pekao S.A. od początku wybuchu wojny na terenie Ukrainy, prowadzi liczne działania mające na celu niesienie wsparcia dla naszych wschodnich sąsiadów, którzy zdecydowali się na znalezienie schronienia w Polsce. Kolejnym krokiem w kierunku umożliwienia obywatelom Ukrainy łatwiejszego funkcjonowania w naszym kraju, jest uruchomienie możliwości składania przez nich wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+ za pomocą bankowości internetowej Pekao24 oraz w bankowej aplikacji PeoPay.

W Banku Pekao obywatele Ukrainy mogą już składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+ za pomocą serwisu internetowego Pekao24 oraz przez aplikację PeoPay. Jest to kolejny krok Pekao w kierunku umożliwienia naszym wschodnim sąsiadom wygodniejszego funkcjonowania w Polsce.

Powyższa możliwość jest dostępna zarówno dla obywateli Ukrainy i ich małżonków, którzy przybyli do naszego kraju po 23 lutego, w związku z obawą przed rosyjskim agresorem, jak i tych, którzy już wcześniej mieszkali w Polsce. Warto podkreślić, że z udogodnienia mogą skorzystać jedynie te osoby, których dzieci przyjechały z Ukrainy do Polski po 23 lutego.

Ponadto, wnioskodawcy muszą posiadać konto w Banku Pekao oraz polski numer identyfikacyjny PESEL.

500+ dla obywateli Ukrainy

W obliczu wojny, która toczy się w Ukrainie chcemy pomagać jej obywatelom w każdym możliwym wymiarze. Dlatego teraz wspólnie z ZUS uruchamiamy możliwość aplikowania o świadczenie 500+ przy pomocy bankowej aplikacji PeoPay i bankowości internetowej Pekao24. Jest to rozwiązanie, które ułatwi mieszkańcom Ukrainy realizowanie spraw administracyjnych w naszym kraju – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

Złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze dla obywateli Ukrainy w ramach programu Rodzina 500+ w bankowości internetowej Pekao24 jest proste. Osoby, które spełniają wspomniane kryteria, mogą to zrobić według poniższej instrukcji:

  1. W bankowości internetowej Pekao24 należy przejść do zakładki: Oferty i Wnioski. Następnie wejść do menu "Usługi" i kliknąć "Złóż wniosek" na kafelku "Wniosek Rodzina 500+
  2. Następnie należy zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat świadczenia oraz zaakceptować regulamin usługi
  3. Kolejny krok to wypełnienie wymaganych pól oraz wybranie okresu świadczeniowego, na jaki składany jest wniosek
  4. Następnie należy zweryfikować swoje dane adresowe oraz wybrać rachunek do wypłaty świadczenia
  5. Po wyborze rachunku, przyszedł czas na uzupełnienie danych dziecka
  6. Później konieczne będzie zapoznanie się z treścią Pouczenia oraz zaakceptowanie oświadczenia
  7. Kolejny krok to ponowne sprawdzenie wszystkich danych
  8. Na koniec, po złożeniu wniosku, można go już pobrać w formie PDF

Pekao przypomina, że wszystkie niezbędne informacje dotyczące składnia wniosków o dofinansowanie 500+ i kont Przekorzystnego oraz Pomocnego, są dostępne na stronie banku w języku ukraińskim. W tej wersji językowej dostępne są także aplikacja mobilna PeoPay, bankowość internetowa Pekao24 oraz obsługa na infolinii banku pod numerem +48 22 591 22 20.

Bank Pekao S.A. wspiera obywateli Ukrainy

Możliwość składania wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+ za pomocą serwisu internetowego Pekao24 oraz przez aplikację PeoPay, to nie pierwsze działanie Pekao, niosące wsparcie dla obywateli Ukrainy. Bank angażuje się w pomoc dla uchodźców od samego początku wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą.

Obywatele Ukrainy mogą korzystać z zaoferowanych licznych udogodnień, otwierając w Banku Pekao jedno z dwóch kont: Przekorzystne lub Pomocne. Pierwsze z nich to uniwersalny rachunek, posiadający wiele funkcji, odpowiadających na najważniejsze potrzeby użytkowników. Bank uprościł maksymalnie procedurę jego otwarcia dla obywateli Ukrainy – wystarczy jeden dokument identyfikujący np. paszport. Druga opcja dedykowana jest dla osób, które nie posiadają dokumentów potrzebnych do założenia konta Przekorzystnego, czyli paszportu międzynarodowego czy dowodu osobistego ID Cards.

Warto podkreślić, że obie możliwości pozwalają na wygodną, prostą w obsłudze, realizację potrzeb finansowych. Obywatele Ukrainy decydując się na wybór któregoś z powyższych kont, będą mogli otrzymywać na nie wpływy z otrzymanych świadczeń pomocowych, a także dokonywać za ich pomocą bieżących płatności kartami lub transakcji w systemie bankowości elektronicznej.

Pekao nie pobiera opłat za prowadzenie wspomnianych kont. Bank zniósł dla obywateli Ukrainy zarówno opłatę za obsługę karty do konta, jak i wypłacanie za jej pomocą gotówki w bankomatach w Polsce i za granicą. Warto dodać, że posiadacze konta Przekorzystnego mają także dodatkową możliwość posiadania subkonta w 4 różnych walutach (USD, EUR, CHF, GBP) i wymiany walut po korzystnych kursach. Bank Pekao nie pobiera również prowizji/marży za wymianę walut przy transakcjach kartą do konta za granicą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej PolskaTimes
Dodaj ogłoszenie