Nowy znak drogowy już na polskich drogach. Unikniesz mandatu, jeśli będziesz go rozpoznawał

jsZaktualizowano 
Nowy znak drogowy na polskich drogach już w sierpniu. Unikniesz mandatu, jeśli będziesz się do niego stosował. Jak wygląda nowy znak? arkadiusz wojtasiewicz
Nowy znak drogowy na polskich drogach. Kierowcy dowiedzą się, gdzie przeprowadzany jest odcinkowy pomiar prędkości. Unikniesz mandatu, jeśli będziesz znał ten znak! Nowe oznaczenie ma być zdecydowanie bardziej precyzyjne, kierowcy, zaznajomieni z nowym symbolem, będą mogli szybciej zareagować. Nowe znaki drogowe zostaną wprowadzone już w sierpniu.

Nowy znak drogowy na polskich drogach – zastąpi on dotychczasowo stosowane znak

Mowa o znaku D-51, czyli niebieskiej tablicy informującej o kontroli radarowej oraz o białej tabliczce z informacją o długości odcinka, na którym dokonywany jest pomiar.

Zmiany znaków odbędą się w sierpniu. Kierowcy zgłaszali, że dotychczas używane oznakowanie w sposób niezbyt jasny informowały o tym, kiedy pomiar się zaczyna i kończy.

Jazda w upały. Jak ochronić siebie i samochód przed wysoką t...

Nowy znak drogowy – jak będzie wyglądał?

Na polskich drogach pojawią się 2 znaki:

  • znak D-51a będzie oznaczał początek „automatycznej kontroli średniej prędkości”;
  • znak D-51b to „koniec automatycznej kontroli średniej prędkości”.
Nowy znak drogowy już na polskich drogach. Unikniesz mandatu, jeśli będziesz go rozpoznawał
gov.pl

Na nowym znaku informacja o prędkości dozwolonej na danym odcinku będzie umieszczona w lewym dolnym rogu.

Dodanie informacji o dozwolonej prędkości wyeliminuje przypadki, gdy kierowcy zwalniają zbyt mocno. Kierujący – nie wiedząc, ile mogą jechać na danym odcinku, wolą „dmuchać na zimne”. Teraz się to zmieni.

Jak informuje „Rzeczpospolita” aktualnie w Polsce obowiązuje 20 odcinkowych pomiarów prędkości. Liczba ta będzie jednak sukcesywnie pomniejszana. Pomiar średniej prędkości na odcinkach dróg ruszył w Polsce w listopadzie 2015 r.

Wideo

Materiał oryginalny: Nowy znak drogowy już na polskich drogach. Unikniesz mandatu, jeśli będziesz go rozpoznawał - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 95

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

takie rzeczy na trasie ogarniam z Yanosikiem

.
2019-08-15T09:57:13 02:00, Leszek H. Ffo.:

Teraz także przestępcy wszelkiej maści czekają niecierpliwie na wprowadzenie znaków: gdzie, na jakich obszarach i kiedy jest prowadzony nadzór policyjny.

Tylko szybko je wprowadzać, bo w proteście ci lubiący kraść albo napadać lub inaczej krzywdzić wyjdą demonstracjami ulicznymi!!!

Pierdolisz przygłupie

L
Leszek H. Ffo.

Teraz także przestępcy wszelkiej maści czekają niecierpliwie na wprowadzenie znaków: gdzie, na jakich obszarach i kiedy jest prowadzony nadzór policyjny.

Tylko szybko je wprowadzać, bo w proteście ci lubiący kraść albo napadać lub inaczej krzywdzić wyjdą demonstracjami ulicznymi!!!

G
Gość
2019-08-11T12:32:31 02:00, HadesssLoakoon:

Kolejny przepis mający generować wśród kierowców paranoję...

Masz paranoję?

Lecz się psycholu!

.
2019-08-09T10:58:34 02:00, Orangutan:

Tytul sugeruje ze moge jechac z dowolna predkoscia, ale jesli rozpoznaje znak to i tak nie dostane mandatu. Nic nie ma o stosowaniu sie do znaku. A czy inne przewinienia znajomosc tego znaku tez skasuje?

2019-08-09T11:48:25 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

2019-08-11T10:39:44 02:00, zezem:

Niezupełnie, ponieważ to jest znak informacyjny, nie nakazu. Warto wiedzieć jak wyglądają poszczególne grupy znaków

Pierdolisz przygłupie.

Znaki informacyjne również obowiązują.

.
2019-08-09T10:26:29 02:00, Debiecpl:

Takie pomiary zostały już zaskarzone w Niemczech i prawdopodobnie nagrywanie także niewinnych jest nielegalne a dane są złe przechowywane i zabezpieczone. Szkoda pieniędzy. Po wyroku w Niemczech zapewne rusza procesy w Polsce

2019-08-09T11:49:13 02:00, Tia:

Debil.

W Polsce obowiązują polskie przepisy.

2019-08-13T14:13:41 02:00, Gość:

My jesteśmy zieloną wyspą

Pierdolisz przygłupie

G
Gość
2019-08-09T10:26:29 02:00, Debiecpl:

Takie pomiary zostały już zaskarzone w Niemczech i prawdopodobnie nagrywanie także niewinnych jest nielegalne a dane są złe przechowywane i zabezpieczone. Szkoda pieniędzy. Po wyroku w Niemczech zapewne rusza procesy w Polsce

2019-08-09T11:49:13 02:00, Tia:

Debil.

W Polsce obowiązują polskie przepisy.

My jesteśmy zieloną wyspą

G
Głupol
2019-08-09T08:01:15 02:00, Gość:

Jak będziesz przestrzegał przepisow ruchu drogowego , to napewno nie zapłacisz , gwarantuję !

2019-08-13T07:36:17 02:00, Gość:

Tak jest kolego.(niech glupole przestrzegają przepisów to i mandacikow nie będzie):)

Stać mnje na mandaciki

G
Gość
2019-08-09T08:01:15 02:00, Gość:

Jak będziesz przestrzegał przepisow ruchu drogowego , to napewno nie zapłacisz , gwarantuję !

Tak jest kolego.(niech glupole przestrzegają przepisów to i mandacikow nie będzie):)

H
HadesssLoakoon

Kolejny przepis mający generować wśród kierowców paranoję...

z
zezem
2019-08-09T10:58:34 02:00, Orangutan:

Tytul sugeruje ze moge jechac z dowolna predkoscia, ale jesli rozpoznaje znak to i tak nie dostane mandatu. Nic nie ma o stosowaniu sie do znaku. A czy inne przewinienia znajomosc tego znaku tez skasuje?

2019-08-09T11:48:25 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

Niezupełnie, ponieważ to jest znak informacyjny, nie nakazu. Warto wiedzieć jak wyglądają poszczególne grupy znaków

T
Trollo

Srałem tam!

Na znak!

T
Tia
2019-08-09T10:26:29 02:00, Debiecpl:

Takie pomiary zostały już zaskarzone w Niemczech i prawdopodobnie nagrywanie także niewinnych jest nielegalne a dane są złe przechowywane i zabezpieczone. Szkoda pieniędzy. Po wyroku w Niemczech zapewne rusza procesy w Polsce

Debil.

W Polsce obowiązują polskie przepisy.

O
Orangutan

Tytul sugeruje ze moge jechac z dowolna predkoscia, ale jesli rozpoznaje znak to i tak nie dostane mandatu. Nic nie ma o stosowaniu sie do znaku. A czy inne przewinienia znajomosc tego znaku tez skasuje?

D
Dd
2019-08-08T10:11:17 02:00, katol:

Rydzyk na Premiera. Ma łeb do interesów..