Nowoczesna traci klub parlamentarny. Posłowie dołączyli do KO-PO NAZWISKA Kto przeszedł z Nowoczesnej do wspólnego klubu z Platformą?

  • Polska

Leszek Rudziński

Siedmioro posłów Nowoczesnej, w tym jej wiceprzewodnicząca partii Kamila Gasiuk-Pihowicz, opuściło szeregi klubu poselskiego partii i przeszło do nowo utworzonego klubu Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej. - Pod koniec tygodnia będzie nas jeszcze więcej – oznajmiła Gasiuk-Pihowicz na wspólnej konferencji prasowej z liderem PO Grzegorzem Schetyną.

Źródło: TVN 24

– W tym momencie pozostajemy wierni przede wszystkim szyldowi Koalicji Obywatelskiej. Rzeczywiście zbudowanie klubu Koalicji Obywatelskiej oznacza wygaszenie członkostwa w klubie poselskim Nowoczesna – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz w Sejmie. Dodała, że liczy, iż pod koniec tygodnia do nowego klubu przyłączy się jeszcze więcej parlamentarzystów Nowoczesnej.

Z kolei Grzegorz Schetyna przekonywał, że celem powstania nowego klubu nie jest osłabienie Nowoczesnej jako partii. Podziękował także Kamili Gasiuk-Pihowicz za przystąpienie do klubu koalicyjnego. - Chcemy pokazać, że najważniejsze jest stworzenie wspólnego koła. Tylko będąc razem możemy budować szersza koalicję obywatelską. Mam nadzieję, że dołączy do nas przewodnicząca Katarzyna Lubnauer – mówił lider PO.

Kto przeszedł z Nowoczesnej do klubu KO-PO? Nazwiska posłów:

  • Kamila Gasiuk-Pihowicz
  • Michał Jaros
  • Paweł Kobyliński
  • Marek Sowa
  • Krzysztof Truskolaski
  • Elżbieta Stępień
  • Kornelia Wróblewska
  • Piotr Misiło (został wyrzucony z Nowoczesnej w ubiegłym tygodniu, był ostatnio posłem niezrzeszonym)

POLECAMY:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

02.01.2019, 19:01

Bezpanskie Psy.

06.12.2018, 21:51

To cale tatalajstwo z ta slepa karlowata szczekaczka pichowicz, to totalne bagno. Nie powinni jej pozwolic na przechodzenie do PO, najpierw pozbawic calkowicie majatku jaki posiada, postawic przed sadem za obraze z mownicy sejmowej innych poslow, i do kryminalu z ta karlowata lampucera, za morde sie odpowiada, dzis pokazali bolkowi, ze nie warto chlapac jezorem.

06.12.2018, 15:24

Ostatnio słuchałem debaty TVP Info, do tej pory dochodzę do siebie.
Ludzie z Nowoczesnej to jak biel przy błocie.

06.12.2018, 12:44

to wasza nadzieja
uratują frustratów
hahahahhaahhaha

06.12.2018, 12:44

Partia WYCIULANYCH

06.12.2018, 12:37

zdrada, zawiadomienia do prokuratury ! gdzie bredzisław z pod budki ? gdzie podawanie lustra ? łachy jedne, teraz to cicho siedzicie ?

06.12.2018, 12:29

jw

06.12.2018, 11:35

Paweł Kobyliński najpierw związany był z gliwicką PO, przed samymi wyborami parlamentarnymi związał się z Kukizem z którego listy dostał się do Sejmu. Był pierwszym posłem w kadencji który zmienił klub parlamentarny (wystąpił z Kukiz i wstąpił do Nowoczesnej). Teraz znowu zmienia Klub. Widzę że się rozmienił na drobne. Nie lepiej było dalej sprzedawać zabawki....

06.12.2018, 11:01

Pogoniły koguta-jebakę ale same nie ogarniały polityki i pospadały z grzędy.

06.12.2018, 10:59

durnie ! za dużo TVNu

06.12.2018, 10:42

Jestem zawiedziony postawą p oslów a szczególnie posłanki mającej podwójne nazwisko.No cóż czują pismo nosem że jak się nie przykleją do platformy to polegną.

06.12.2018, 10:19

"Chamy i Żydy" zakładają nowa "partię".

06.12.2018, 09:50

podobno w burdelu
poprzedzonym kropką
kretyn się zamienił
na krzesło z idiotką

będą reformować -
przeciekają wzmianki
panienki zostaną,
wymienią firanki

przystojnego osła
na tępą brzydulę
z błaznów wybierana
jest błaznem, nie królem

06.12.2018, 09:34

że przeszedł sobie po wyborach do innej partii... Hipokryzja i oportunizm, to jedyna ale fanatycznie wyznawana religia tych wieśniaków, których lud co 4 lata wybiera na swoich reprezentantów. Tasują się jak chcą i kiedy chcą, a swoich wyborców mają w d...ie. Tusk został premierem ale stwierdził że gdzie indziej mu lepiej płacą - jeżeli tak można zrobić, to wszystko można. Brak szacunku dla Polski i wyborców wśród parlamentarzystów jest porażający.

06.12.2018, 09:30

jak dwa plus dwa.

06.12.2018, 09:25

i w ten sposób uzbierać jak najwięcej mandatów. Nie udało się w 2015, ale Uny nadal liczą na to samo: "odsunąć PiS od władzy" i "żeby było, jak było".

06.12.2018, 08:39

Bez konkretnego lidera, poważanego i poważnego, nie pozbędziemy się pisiorów.

06.12.2018, 08:35

Okazuje się jednak ,że koryto .Ale się rozczarowałem ...Pihowicz lepiej dobieraj słowa

06.12.2018, 08:23

Nic co jest w stanie zaskoczyć.

06.12.2018, 08:17

Za zmianę barwy partii w czasie kadencji, poseł i europoseł powinien być srogo ukarany.

06.12.2018, 08:01

o własnie to to. Maruś to był taki krecik wpuszczony do Nowoczesnej dla poznania przeciwnika, uwiódł myszkę-krzykaczkę i ekipę przeniósł do Grzesia porcelanowoszczękiego :D

06.12.2018, 07:20

Bo to zy..... Kom...... Jak całe to bagno PO - i TVN .zielona wyspa !!!!!

06.12.2018, 02:02

mysza ładna, ale ciągle boje się, że zacznie krzyczeć albo płakać. Fiona postawna, zdecydowana, taka w domu to skarb po prostu. Rysiek z tą Szleswig kto wie, na pewno się teraz bawią w tym salonie wódki produkują dowcipy. Czekamy z nadzieja na kolejne rewelacje.

05.12.2018, 23:32

z PO do Nowoczesnej i spowrotem do PO I to wszystko dla dobra Ojczyzny!

05.12.2018, 20:00

wrócili z misji dywersyjnej do bazy.