Nowi członkowie kapituły konkursu Teraz Polska

Michał Szczygielski
Podczas spotkania wigilijnego Klubu Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska” nastąpiło oficjalne wręczenie aktów powołujących nowych członków do Kapituły Konkursu. W wydarzeniu udział wzięli dotychczasowi przedstawiciele Kapituły Konkursu, na czele z przewodniczącym, prof. Michałem Kleiberem, laureaci Konkursu oraz licznie przybyli przyjaciele Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego: przedsiębiorcy, artyści, uczeni, dziennikarze, liderzy opinii, samorządowcy, działacze społeczni.

Podczas uroczystej części oficjalnej prezes Krzysztof Przybył wręczył akt powołania nowym członkom Kapituły Konkursu "Teraz Polska", wybranym na kadencję 2019 – 2022: prof. Henrykowi Skarżyńskiemu, prof. Piotrowi Wachowiakowi i Witoldowi Kołodziejskiemu.
Profesor Henryk Skarżyński to światowej sławy otochirurg i specjalista z otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii. Pierwszy w Polsce wszczepił implanty: ślimakowe (1992), do pnia mózgu (1998), ucha środkowego (2003). Pierwszy w świecie wszczepił implant ślimakowy pacjentowi z częściową głuchotą: osobie dorosłej (2002), dziecku (2004). Był szefem zespołu, który pierwszy w świecie dokonał bilateralnego wszczepienia implantów do pnia mózgu (2008). Autor wielu pionierskich rozwiązań chirurgicznych, naukowych i organizacyjnych. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, polskich i zagranicznych, m.in. pierwszym w historii Polakiem członkiem korespondentem American Otological Society i laureatem licznych nagród: prezydenta, premiera, ministra zdrowia, nauki i spraw zagranicznych. Odznaczony Krzyżem Komandorskim, Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, odznaczony państwowymi orderami przez króla Belgii, prezydenta Gruzji i prezydenta Ukrainy. Uhonorowany tytułem „Wybitny Polak” przez Fundację Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Doktor honoris causa dwóch polskich uczelni i profesor honorowy uniwersytetu amerykańskiego.
Dr hab. Piotr Wachowiak – doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, prof. SGH. Ukończył studia na Wydziale Handlu Wewnętrznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH) na kierunku organizacja i zarządzanie. W latach 90. pracował w Urzędzie Gminy Warszawa Centrum jako zastępca dyrektora zarządu Dzielnicy Żoliborz oraz jako dyrektor Wydziału Budynków Komunalnych. W latach 2001-2009 był dyrektorem administracyjnym i kanclerzem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a od 2012 do 2016 roku prodziekanem Kolegium Zarządzania i Finansów. Obecnie jest prorektorem Szkoły Głównej Handlowej. Przewodniczy Radzie ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP oraz Kapitule Polskiej Wystawy Gospodarczej.
Witold Kołodziejski – filozof, dziennikarz, samorządowiec, ekspert medialny. Od 1993 r. redaktor, wydawca i producent programów w TVP. W latach 2002-2006 radny i przewodniczący Rady Warszawy. W styczniu 2006 roku powołany przez Senat RP w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Od 2007 r. do 2010 r. pełnił funkcję przewodniczącego KRRiT. Wiceburmistrz Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy w latach 2010-2014. Od 2010 roku radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wkład w cyfryzację naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Od 2015 roku pełnił funkcję wiceministra cyfryzacji. 22 lipca 2016 r. został powołany przez Sejm w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na sześcioletnią kadencję. Podczas pierwszego posiedzenia KRRiT 19 września 2016 roku został wybrany na przewodniczącego KRRiT.
Za część artystyczną wydarzenia odpowiadał zespół Promni z SGGW w Warszawie, zaś za realizację Krakowski Teatr Komedia, laureat Godła „Teraz Polska”.

Najnowsze oferty na Black Friday

Materiały promocyjne partnera

Pandemia nastraszyła Polaków, zaczęli się kupować ubezpieczenia

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.