Nowa płyta Majewskiego. Lepiej

  Nowa płyta Majewskiego. Lepiej

  MP

  Polska

  Polska

  Nowa płyta Majewskiego. Lepiej
  Marek Majewski - autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk - wydał swoją nową płytę. Produkcja na pozór żartobliwa, niestroniąca jednak od poważnych tematów, zawiera wiele ciekawych kompozycji w których autor, w swoim stylu, komentuje i opisuje rzeczywistość.
  Nowa płyta Majewskiego. Lepiej
  W kompozycjach na płycie o tytule „Lepiej” artysta bawi się stylizacjami muzycznymi. Mamy więc utwory utrzymane w stylu lat 60-tych, w stylistyce greckiej, bawarskiej, żydowskiej, angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej czy amerykańskiej.

  Płyta zawiera 16 utworów ułożonych tak, że muzyczna podróż zaczyna się od lekkich, na pozór żartobliwych piosenek o tematyce damsko-męskiej i stopniowo zmierza ku tematom poważniejszym, bo autor, jakkolwiek przedstawia się jako już były satyryk polityczny, zachował jednak ostrość spojrzenia i nerw komentatora rzeczywistości.

  Płyta została nagrana w Studio Nowacki z towarzyszeniem znakomitych zaprzyjaźnionych muzyków – Roberta Kuśnierskiego) akordeon, piano, śpiew), Marcina Fidosa (kontrabas, śpiew) i samego Aleksandra Nowackiego. Patronat nad wydaniem płyty objęła Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo