Nigeria walczy z Boko Haram. W tym celu władze zakazały......

  Nigeria walczy z Boko Haram. W tym celu władze zakazały... jazdy konnej

  Wojciech Rogacin / AIP

  Polska

  Polska

  Władze Nigerii zakazały jazdy konnej w kraju. Ma to pomóc w walce z bojówkami terrorystów z organizacji Boko Haram - pisze "The Times".
  Brytyjska gazeta informuje, że zakaz jazdy konnej spotkał się z aprobatą przywódców społeczności lokalnych i religijnych pomimo faktu, iż konie są często wykorzystywane do przemieszczania się przez ludność. Dzięki zakazowi łatwiej bowiem będzie wojsku namierzyć terrorystów, którzy często konno, uzbrojeni w karabiny najeżdżają wioski i miejscowości na północy kraju dokonując w nich rzezi.

  Rząd Nigerii wydał bardziej zdecydowaną walkę przeciwko Boko Haram po tym, jak prezydentem kraju został wybrany w marcu Muhammadu Buchari.
  Ten były wojskowy rozpoczął proces reformy armii i poprawy dyscypliny w wojsku. Rozkazał wojsku podjęcie bardziej zdecydowanych działań zbrojnych przeciwko terrorystom. Dzięki temu w ciągu kilku miesięcy udało się odbić z rąk Boko Haram część terytoriów na północy kraju. Uwolniono również blisko 200 zakładników, z których większość stanowiły kobiety i dzieci. Jak dodaje "The Times", wydano walkę również spekulantom, którzy zajmują się dostawami towarów, paliwa, a nawet viagry dla terrorystów.

  W odpowiedzi Boko Haram nasiliło swoje akcje terrorystyczne. W wyniku ich zamachów i ataków w ciągu ostatniego pół roku zginęło ponad tysiąc osób - informuje "The Times".

  Terroryści z Boko Haram, którzy od 2009 roku prowadzą swoje krwawe akcje na północy Nigerii walcząc przeciwko zachodnim wartościom, w 2014 roku porwali blisko 300 dziewcząt z internatu szkolnego w mieście Chibok. Od tamtej pory nieznane jest miejsce przetrzymywania dziewcząt ani ich los. Zaledwie około 50 z nich udało się uciec z rąk terrorystów i wrócić do rodzin.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo