Niezwykłe ustalenia. Te osoby są bardziej narażone na atak zwierząt

OPRAC.:
Damian Kelman
Damian Kelman
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Nie trzeba być utytułowanym naukowcem, by odkryć coś, co zszokuje ludzkość. Dowiodła temu ośmiolatka z Australii, która ustaliła, jakie ofiary najczęściej upatrują sobie sroki. Jej szkolny projekt stał się wiralem.

Spis treści

Niezwykłe badanie ośmiolatki

Emma Glenfield jest uczennicą trzeciej klasy szkoły podstawowej w Australii. Zachwycona przyrodą i ciekawa świata, przedstawiła sama sobie pytanie o sroki, by nieoczekiwanie dokonać niezwykłego odkrycia.

Regularnie obserwowała przyszkolną srokę, którą nazwała "Panem Swoopsalotem". Ptak gnębił uczniów, nauczycieli i rodziców, a dziewczynka zaczęła się zastanawiać, dlaczego atakuje z góry, kogo upatruje sobie na cel i gdzie celuje.

Temat spodobał się jej nauczycielowi, który postanowił stworzyć projekt matematyczny.

Światowa sonda

Emma przeprowadziła badania w terenie. Rozpoczęła od szkoły, do której uczęszczała, nagrywając wszystkie ataki sroki. Analiza dała klarowny obraz. "Pan Swoopsalot" najczęściej atakował wysokich mężczyzn o cienkich lub przerzedzonych włosach.

Następnym krokiem było przygotowanie ankiety. Przy wsparciu mamy przygotowała ją w internetowej domenie, by następnie zamieścić kod QR na ulotkach, które rozdała w parku i w szkole.

Pytania były bardzo proste. Dziewczynka chciała się dowiedzieć od respondentów ile mają lat, ile wzrostu mierzą, ile ważą, ale też jaką mają fryzurę i czy odnieśli kiedykolwiek uszczerbek po ataku ptaków.

Ankieta szybko rozprzestrzeniła się po sieci, co dało jej aż 30 tysięcy odpowiedzi z całego świata.

Kogo atakują sroki?

Z uwagi na ograniczone możliwości i nieumiejętność korzystania z programów komputerowych, ośmiolatka swoje wyniki przedstawiła przy pomocy klocków.

Wyniki potwierdziły jej przypuszczenia. Okazało się, że najczęściej atakowani przez sroki są mężczyźni z mniejszą ilością włosów.

Eksperci w odpowiedzi na jej badania przyznali, że nikt nigdy nie próbował badać takiej zależności, a nawet jeśli są prowadzone przeróżne badania ornitologiczne, nigdy nie ściągają takiego zainteresowania i kwestionariuszy, co Emma. Dzięki temu, jej wyniki należy uznać za wiarygodne.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl