Nieudany występ Krzysztofa Piątka. Słaby mecz Polaka i porażka Herthy

fb
j
PIŁKA NOŻNA. W sobotnie popołudnie Krzysztof Piątek po raz pierwszy zaczął mecz Bundesligi w pierwszym składzie. Polak nie będzie go jednak miło wspominał. Jego Hertha Berlin przegrała u siebie z Mainz 1:3, a on sam nie spisał się najlepiej.

Do tej pory Piątek rozegrał dwa mecze w barwach nowego klubu i oba były przeciwko Schalke 04. W Pucharze Niemiec Polak przebywał na boisku przez aż 120 minut i nawet wpisał się na listę strzelców, a w lidze wszedł na 27 minut z ławki.

W sobotę Piątek po raz pierwszy zaczął mecz niemieckiej Bundesligi w pierwszym składzie, ale zawiódł kibiców przeciwko Mainz. Polak miał łącznie tylko cztery kontakty z piłką w polu karnym rywali i oprócz dwóch strzałów (po jednym celnym i niecelnym) nic nie zrobił. Hertha próbowała odrabiać straty, ale ostatecznie przegrała 1:3.