Nietypowy projekt muzyczny bydgoszczanina "LO-FI LO-VE" -...

  Nietypowy projekt muzyczny bydgoszczanina "LO-FI LO-VE" - czyli nasze życie kulturalne

  Michał Milde

  Express Bydgoski

  Aktualizacja:

  Express Bydgoski

  Nietypowy projekt muzyczny bydgoszczanina "LO-FI LO-VE" - czyli nasze życie kulturalne
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Muzyka, to bardzo szeroki temat i mówimy, że o gustach nie dyskutuje się. Są jednak gatunki muzyczne, która warto znać, posłuchać, często nie wiemy, co tak na prawdę tracimy
  Zacznijmy może od autora. Tomasz Pauszek to pochodzący z Bydgoszczy kompozytor, producent, dyrygent, multiinstrumentalista oraz wykonawca szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Wcześniej znany był ze swoich jednoosobowych projektów ODYSSEY i RND, a także jako jeden z członków grupy WAXFOOD.

  Zaczynał jako producent muzyczny w 1999 roku natomiast debiut płytowy miał w 2001 roku z płytą SYNTHARSIS.

  Do tej pory jest autorem ośmiu autorskich płyt oscylujących brzmieniowo woków klasycznej elektroniki, zahaczając nierzadko o eksperymenty dźwiękowe.

  Pauszek tworzy także muzykę ilustracyjną i produkcyjną dla bibliotek muzycznych na całym świecie.

  Jego najnowsza płyta i jednocześnie pierwsza sygnowana jego nazwiskiem nosi tytuł „LO-FI LO-VE” i miała premierę 15 grudnia 2017 roku.

  Autor o albumie mówi tak:


  „Ogólnie idea albumu osnuta jest wokół muzyki z pogranicza chilloutowo-ilustracyjnej. Jest to opowieść o miłości do brzmień lo-fi, do wszelkiego rodzaju trzasków winyla, brudów, szumów, brumów, starych instrumentów, syntezatorów, mellotronów i tego typu brzmień.

  nadesłane


  Te wszystkie szumy, trzaski i brudy zostały na płycie użyte w sposób umyślny ale też niebezpośredni, tzn. zostały włączone do muzyki na zasadzie rytmicznej i harmonicznej, jako uzupełnienie muzyki. Czasami są to rytmy utkane z trzasków winyla, innym razem brumy wspierające partię perkusji, partie smyczków przepuszczone przez pogniecioną taśmę magnetofonową, czy szum nadający motorykę i klimat.

  Zobacz galerię

  Czasem też, występuje nieco nierówno zagrany rytm, tak jak w utworze z Władysławem Komendarkiem, jest to zabieg celowy, wprowadzony przez niego, nawiązujący do nagrań w latach 50-tych i 60-tych XX wieku, gdzie nie zawsze wszystkie partie ze sobą idealnie współgrały.

  Te wszystkie „zanieczyszczenia” mają oddać ducha starych utworów i nostalgii.
  Do stworzenia tego albumu zaprosiłem także wielu znakomitych gości, którzy swoim talentem i doświadczeniem wspomogli moją wizję. Są to w kolejności pojawiania się na płycie:

  Thibault Cohade, Gushito, Pawbeats, Meeting By Chance (czyli Marcin Cichy z duetu Skalpel), Dagiel, Konrad Kucz, Arkadiusz Reikowski, Władysław Komendarek, Grzegorz Bojanek, ISAN.


  Album ukaże się jako wydawnictwo dwupłytowe (2CD i 2LP) nakładem wydawnictwa Audio Anatomy. Album można kupić tutaj

  Może dla Was będzie to również nowa przygoda z muzyką, poszerzać horyzonty w tym zakresie zawsze jest miło i jako meloman serdecznie polecam. A już tym bardziej, że jest to nasza Polska muzyka, którą warto docenić.

  Polecamy Państwa uwadze:


  Jak wybrać maskę antysmogową?


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo