Nietrafiona jedenastka Łukasza Zwolińskiego. Tylko remis Goricy

AIP
Andrzej Szkocki/Polska Press
Po raz pierwszy w tym roku Łukasz Zwoliński nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. W konsekwencji jego HNK Gorica jedynie zremisowała z walczącym o utrzymanie Interem Zapresić.

Już nie z Polski, a z Chorwacji Michał Masłowski obserwował poczynania swoich klubowych kolegów. Pomocnik, który latem zerwał więzadła krzyżowe jest coraz bliżej powrotu na boisko. W tym tygodniu dołączył do treningów z zespołem, w najbliższym czasie podstawowy piłkarz HNK Goricy w poprzednim sezonie może pojawić się w meczowej osiemnastce.

Nie udało mu się jeszcze przeciwko Interowi Zapresić. Walcząca o europejskie puchary Gorica musiała być faworytem starcia z rywalem z dołu tabeli. Przed tą kolejką miał on zaledwie punkt przewagi nad Istrą 1961, której po zakończeniu sezonu grozi walka w barażach. Teraz mają dwa oczka więcej, bowiem Istra z NK Osijek zmierzy się dopiero w niedzielę, a Interowi udało się urwać oczko kompletnemu beniaminkowi 1. HNL.

Niespodzianka o tyle większa, że praktycznie przez całe spotkanie grał w dziesiątkę. Już w 20. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Andrej Simunec. Wówczas Inter, po świetnym początku (bramki w 4. i 6. minucie) prowadził już 2:1, ale Gorica miała jeszcze mnóstwo czasu, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Najlepszą okazję miał ku temu Łukasz Zwoliński, który na początku drugiej połowy podszedł do rzutu karnego. W przeciwieństwie do poprzednich spotkań, tym razem nie zdołał jednak wykorzystać rzutu karnego. Nie zdobył też bramki z gry i końcowy rezultat na 2:2 w ostatnich minutach ustalił dopiero Joey Suk.

Mimo niewykorzystanego stałego fragmentu gry, Polak nie powinien stracić miejsca w składzie. Jest najlepszym strzelcem Goricy, wciąż walczy też o koronę króla strzelców. Podczas swoich 20 występów zanotował dziewięć trafień i jedną asystę.