Niemcy: Freital nie chce imigrantów. "To nie rasizm....

  Niemcy: Freital nie chce imigrantów. "To nie rasizm. Zrobiliśmy już dość dla obcych" [REPORTAŻ]

  SA/"The Times"

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Protesty we Freital
  1/13
  przejdź do galerii

  Protesty we Freital ©Jens Meyer

  Nigdzie nie widać swastyk, ale stare demony wciąż zamieszkują niemieckie miasta. Niechęć wobec azylantów rośnie, a politycy dalej starają się znaleźć zakwaterowanie dla rekordowej liczby przyjeżdżających – donosi „The Times”. ZOBACZ ZDJĘCIA.
  Uchodźcy z Syrii także w Polsce

  Źródło: AIP/x-news


  ***

  Co najmniej 450. tys. ludzi ubiega się w tym roku o status uchodźcy w Niemczech, najbogatszym kraju Europy. Władze oczekują, że wysiedleńców przyjmą nie tylko największe miasta, ale i małe wspólnoty. Największą liczbę przyjezdnych imigrantów zanotowano w zeszłym miesiącu – 79. tys. głównie z Syrii, Iraku, Afryki i Bałkanów.

  Entuzjazmu części polityków nie popiera większość obywateli. W pierwszej połowie tego roku zanotowano 202 ataków na obozy uchodźców. To więcej niż w całym ubiegłym roku. Skala napływu imigrantów, z którą muszą mierzyć się Niemcy jest znacząca: w pierwszej dekadzie roku kraj dostał 40 procent wszystkich nowych wniosków o azyl w całej Unii Europejskiej, czyli dziesięć razy więcej niż otrzymała Wielka Brytania.

  Freital, miasto we wschodnich Niemczech, w kraju związkowym Saksonia, niedaleko Drezna liczy 4 tys. mieszkańców. W jednym z dawnych hoteli stworzono azyl dla 300 uchodźców. Miejsce to wyznacza pierwszą linię niemieckiego oporu wobec nowej fali cudzoziemców. Co prawda na ulicach jest spokojnie i nie widać rasistowskich graffiti, ale pretensje obywateli można wyczuć na odległość.

  - Tutaj w Freital mieszka wielu nazistów - twierdzi 32 – letni budowlaniec Rene Otto. Mężczyzna dołączył do prowadzonych od tygodnia protestów na zewnątrz hotelu. - Wielu uważa, że Niemcy powinny dbać o swoich ludzi w pierwszej kolejności. Prawda jest jednak taka, że dbaliśmy o inne kraje przez całe dziesięciolecia, ponieważ byliśmy do tego zobligowani – mówił Otto.

  Otto był jednym z kilku mieszkańców chętnych do wypowiadania się w sposób, który byłby nie do pomyślenia dla poprzedniego pokolenia Niemców. To generacja, która czując się związana powojennym tabu starała się być przesadnie wręcz miła dla obcokrajowców. - Dla mnie to nie jest rasizm, to jest opinia publiczna – przekonywał dalej Otto - Uważam, że zrobiliśmy już wystarczająco. Musimy w pewnym momencie położyć temu kres. To jest właśnie ten moment – dodał mężczyzna.

  Z tym stanowiskiem zgadza się również jeden z emerytów: Nikt nie chce tutaj tych idiotów. Dziewięćdziesiąt procent ludności nie chce ich tutaj - mówił. 60-letnia kobieta spacerując ze swoim psem w pobliżu hotelu - azylu dodała: - Nie mam nic przeciwko cudzoziemcom, ale tylko popatrzcie, co oni robią. Hałasują, awanturują się, wszczynają bijatyki, krzyczą, modlą się. A kiedy zbliżają się do ciebie, zawsze muszą cię zaczepić – skarżyła się kobieta.

  58–letniego Andreasa M., udało się sfotografować w zeszłym tygodniu, kiedy witał ubiegających się o azyl w faszystowskim pozdrowieniu. Mężczyzna ten może być teraz oskarżony o wykonanie zakazanego gestu. Również w ubiegłym tygodniu nieznani sprawcy wysadzili w powietrze samochód należący do polityka lewicowej partii postrzeganej jako pro- imigrancka.


  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (17)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  imigranci

  GHGHGH (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  EU to smietnik.
  Niemcy doprowadzili do drugiej wojny światowej a teraz trzecią zrobili poprzez przyjmowanie imigrantów z trzeciego świata (jak można brać ludzi ze strefy wojny, wraz z imigrantami...rozwiń całość

  EU to smietnik.
  Niemcy doprowadzili do drugiej wojny światowej a teraz trzecią zrobili poprzez przyjmowanie imigrantów z trzeciego świata (jak można brać ludzi ze strefy wojny, wraz z imigrantami napłynęło mnóstwo terrorystów). Ci imigranci zrobią trzeci Świat w Europie.
  NIESTETY JEŚLI EUROPA CHCE PRZETRWAĆ TO TERAZ MUSI PRZEJŚĆ NA DRASTYCZE ŚRODKI.
  zAKAZ AZYLU DO ODWOLANIE.
  ODWIEŹDŹ WSZYSTKICH NIELEGALNIE PRZEKRACZAJĄCYCH GRANICE Z POWROTEM DO SWOICH KRAJÓW
  ZDELEGALIZOWAC ISLAM W EUzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  uchodzcy

  patriota (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  Nie chcemy w Polsce tej czarnej muzułmanskiej chołoty jesli nastepny rzad nic z tym nie zrobi wezmiemy sprawy w swoje rece musimy sie bronić skoro nas wlasny rzad chce nas oddac w rece islamskich...rozwiń całość

  Nie chcemy w Polsce tej czarnej muzułmanskiej chołoty jesli nastepny rzad nic z tym nie zrobi wezmiemy sprawy w swoje rece musimy sie bronić skoro nas wlasny rzad chce nas oddac w rece islamskich terorystów nasze rodziny musza sie czuc bezpiecznie we łasnym Kraju tutaj to my jesteśmy gospodarzami i wara wam od naszego Kraju wy islamskie scierwazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  morze POlACY ?

  TAKRZE WRUCOM DO ZIELONY WYSPY PEŁ0 777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  GRECJI BIS BANKSTERA TUSSAKA.?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ales jest

  upierdliwy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  s tom twojom pisowniom , morze ci jeszcze z glowy nie wywietrzalo ? Rok szkolny sie zaczal , do nauki sie zabierz malolacie. A morzes PO uszy zakochany wrocil i nuka ci nie idzie do glowki ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zarazazalewa europe

  zen (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  Powstrzymac te hordy dzikusow europa to nie smietnik

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dość tej politpoprawnej idologii.

  Krakowian (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 1

  Póki co żadni zmitologizowani "faszyści" i wszelkiej maści smarkacze hajlujący przy pięciu piwach nie stanowią realnego poważnego zagrożenia dla Europy. Natomiast muzułmańscy ekstremiści owszem....rozwiń całość

  Póki co żadni zmitologizowani "faszyści" i wszelkiej maści smarkacze hajlujący przy pięciu piwach nie stanowią realnego poważnego zagrożenia dla Europy. Natomiast muzułmańscy ekstremiści owszem. Aktów przemocy z ich strony jest coraz więcej, od "zwykłych" pobić do zamachów bombowych. I proszę mi nie wmawiać, że każdy emigrant zarobkowy to "uchodźca".zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "niemieckie obozy dla uchodżców?"

  strach się bać (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  znowu się zaczyna, a jeszcze nierozliczeni bandyci z II wojny, żyją rozlokowani jako szanowani obywatele po małych miasteczkach.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niemcy najbogatsze państwo w Europie?

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Ja wiem, że najbogatsze państwa w Europie to Norwegia i Luksemburg

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Masowy i odpłatny przemyt ludzi, to w istocie nic innego, jak zaplanowana inwazja na Europę!

  Farmer John (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11

  Dlatego zadaniem polityków jest wprowadzenie w Europie od nowa ścisłej kontroli granic. Notabene, Rosja zajmuje 2/3 globu. I dlaczego tego strumienia uciekinierów nie ma właśnie w tym kierunku....rozwiń całość

  Dlatego zadaniem polityków jest wprowadzenie w Europie od nowa ścisłej kontroli granic. Notabene, Rosja zajmuje 2/3 globu. I dlaczego tego strumienia uciekinierów nie ma właśnie w tym kierunku. Jeśli ktoś jest tym prześladowanym, to każda wyspa powinna być i celem uchodźców.

  Oto skróty co niektórych publikacyj z sieci, i celem równowagi tematyki:

  (...) ”Co piąty mieszkaniec Niemiec ma korzenie imigranckie” ... Według Federalnego Urzędu Statystycznego, w ub. roku żyło w Niemczech 16,4 mln cudzoziemców – tak dużo jak nigdy dotąd. Stanowią oni 20,3 procent ogólnej liczby mieszkańców RFN, która wynosi obecnie ok. 81 mln. 56 procent imigrantów posiada niemieckie obywatelstwo ... Dyplom wyższej uczelni miała prawie co druga osoba w grupie wiekowej od 25 do 35 lat, która przybyła do RFN po 2011 roku ... Wśród rdzennych Niemców osoby z wyższym wykształceniem stanowią 24 procent społeczeństwa. W latach 2011-2014 zdecydowanie wzrosła liczba imigrantów z Unii Europejskiej – o 18 procent (620 tys.). Większość z nich przybyła ze wschodu i południa Europy – z Polski, Rumunii, Włoch, Bułgarii i z Węgier (...)
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zbliża się czas

  Pan i Władca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 1

  Problem dotyczy nie tylko Niemiec, ale całej Europy. Proponuję, aby entuzjaści i miłośnicy imigrantów adoptowali ich, ( masowo ) i utrzymywali ze swoich dochodów, a nie publicznych. Już niedługo...rozwiń całość

  Problem dotyczy nie tylko Niemiec, ale całej Europy. Proponuję, aby entuzjaści i miłośnicy imigrantów adoptowali ich, ( masowo ) i utrzymywali ze swoich dochodów, a nie publicznych. Już niedługo będziemy mogli użyć demokratycznych instrumentów aby mieli dużo wolnego czasu, by się nimi zajmować w zaciszu swoich domów i mieszkań.....................zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ciekawy artykuł

  xyz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Cała prawda: www.euroislam.pl/index.php/2015/08/czy-muzulmanie-moga-sie-zintegrowac-w-spoleczenstwach-zachodu/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  się mylę?

  spokojny

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 12

  Ach te niemieckie problemy.
  Całe szczęście, że uchodźcy i azylanci są z radosnym uśmiechem witani we Francji, Anglii czy USA.
  A zwłaszcza w Polsce gdzie jesteśmy przecież znani z naszej...rozwiń całość

  Ach te niemieckie problemy.
  Całe szczęście, że uchodźcy i azylanci są z radosnym uśmiechem witani we Francji, Anglii czy USA.
  A zwłaszcza w Polsce gdzie jesteśmy przecież znani z naszej gościnności i bez problemu możemy przejąć te sto czy dwieście tysięcy azylantów z Niemiec.
  A może się mylę?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bierz ich pod swoj

  dach (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  za chwile to ty bedziesz gosciem , a to ze sa tam witani z usmiechem tos sie naczytal chyba zydowskiej gazety dla Polakow jak ja zwie pewien znany redaktor.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  goscinnosc

  nie jest rownoznaczna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  z utrzymaniem goscia , bo wtedy gosciem nie jest a wyzeraczem. Ci ktorzy nawarzyli tego piwa powinni go teraz wypic , niemieccy piwosze tez. Gdybys spokojny troche wiecej zaglebil w tematyke ,...rozwiń całość

  z utrzymaniem goscia , bo wtedy gosciem nie jest a wyzeraczem. Ci ktorzy nawarzyli tego piwa powinni go teraz wypic , niemieccy piwosze tez. Gdybys spokojny troche wiecej zaglebil w tematyke , mniej bys sie mylil. masz przeciez ku temu dostepne srodki , nie tylko DP i GW.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  spokojnie

  na razie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 1

  spalili w tych "schroniskach" żywcem tylko kilkudziesięciu, za rok, dwa lub pięć spalą kilka tysięcy to reszta sama ucieknie :)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zebyb tylko nas

  te zbiry (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  nie zaczely zywcem palic , a stac sie tak moze bo wszystkie te mniejszosci u lewactwa sa bardziej chronione niz normalna wiekszosc.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do

  nas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  bo u nas jeszcze zywcem nie pala.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo