Niemcy. Anneli-Marie R zginęła, bo porywacze... nie mieli...

  Niemcy. Anneli-Marie R zginęła, bo porywacze... nie mieli masek [VIDEO]

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Niemcy. Anneli-Marie R zginęła, bo porywacze... nie mieli masek [VIDEO]

  ©DE RTL TV/x-news

  Po niemal tygodniu poszukiwań znaleziono ciało niemieckiej 17-latki, za której uwolnienie porywacze żądali miliona euro. Sprawcy zabili dziewczynę w obawie przed identyfikacją
  Niemcy. Anneli-Marie R zginęła, bo porywacze... nie mieli masek [VIDEO]

  ©DE RTL TV/x-news

  Anneli-Marie R., córka bogatego niemieckiego przedsiębiorcy z Miśni, zaginęła 13 sierpnia wieczorem podczas spaceru z psem. Wkrótce okazało się, że nastolatka została uprowadzona: przed godziną 20 do jej rodziców z komórki Anneli-Marie zadzwonili porywacze z żądaniem okupu. Domagali się ponad miliona euro okupu. Ojciec nastolatki przyznał, że rozmawiając ze sprawcami, słyszał rozpaczliwy krzyk córki. Gdy porywacz się rozłączył, mężczyzna wybiegł szukać córki, ale w odległości około kilometra od ich rodzinnego domu odnalazł tylko rower i psa.
  O żądaniach porywaczy niezwłocznie poinformował policję: natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policja z Saksonii rozpoczęła szeroko zakrojone poszukiwania, w które zaangażowano 1200 funkcjonariuszy, psy tropiące, rzucono do akcji tez śmigłowce. Dzień później kidnaperzy zadzwonili ponownie, rodzice Anneli zapewniali ich, że dostaną pieniądze. Zrozpaczeni poinformowali też o sprawie media: "Porywacze powinni wiedzieć, że zrobimy wszystko, by móc uściskać naszą córkę. Czekamy na Ciebie" - napisali w specjalnym oświadczeniu, które obiegło kraj w weekend. Dziewczyna wtedy już jednak nie żyła.


  DE RTL TV/x-news


  - Mamy do przekazania państwu smutną wiadomość: Anneli-Marie niestety nie żyje - poinformował we wtorek szef drezdeńskiej policji Dieter Kroll. Ciało nastolatki zostało odnalezione w opuszczonym gospodarstwie w gminie Klipphausen, niespełna 40 km od jej rodzinnej Miśni. Właścicielką posesji jest kuzynka jednego z mężczyzn podejrzanego o porwanie.
  Niemieckie media informowały dzień wcześniej, że policja zatrzymała dwóch podejrzanych o porwanie, zgwałcenie i zabicie dziewczyny. Namierzono ich dzięki śledzeniu wykonywanych przez nich połączeń, a także po przeanalizowaniu DNA zostawionego na rowerze dziewczyny naskórka. Okazało się, że należy od do mężczyzny, który widniał w bazie niemieckich służb - w przeszłości był podejrzewany o przestępstwa seksualne. Pierwszy z ujętych mężczyzn to pochodzący z Drezna Stefan B, 61-letni i handlarz metalami szlachetnymi. W trakcie śledztwa przyznał, że miał świadomość, jak zamożnym człowiekiem jest ojciec Anneli, a motywem porwania były pieniądze z okupu, które chciał przeznaczyć na spłatę ogromnych długów. Drugi z zatrzymanych to Torsten B, bezrobotny 39-latek pochodzący z Bawarii, ale mieszkający z żoną i dwójką dzieci niedaleko Anneli. W trakcie przesłuchania jeden z nich ujawnił śledczym informacje, które pomogły im w odnalezieniu ciała. Znajdowało się ono w stanie uniemożliwiającym natychmiastową identyfikację, ale przeprowadzone analizy biologiczne potwierdziły, że to zwłoki porwanej Anneli.

  Policja ujawniła, że przestępcom udało się dokonać porwania, bo doskonale wiedzieli, kim jest dziewczyna i znali jej zwyczaje - wszystko dzięki temu, że śledzili jej profil społecznościowy. Feralnego dnia wiedzieli, kiedy wychodzi na spacer, zaczaili się na nią i siłą wciągnęli do samochodu. To, że dziewczyna została zamordowana mimo gotowości rodziców do zapłaty okupu, świadczy o tym, że Anneli mogła znać z widzenia jednego ze swoich oprawców. - To był dla niej wyrok śmierci. Sprawcy bali się, że zostaną zidentyfikowani, jeśli dziewczyna przeżyje. Nie chcąc tak ryzykować, zdecydowali się ją zabić - tłumaczył kryminolog Lorenz Boellinger.

  - Nasze nadzieje i modlitwy nie zostały spełnione - mówił o tragicznym finale tej sprawy szef drezdeńskiej policji Dieter Kroll. Policja przypomina, żeby przy korzystaniu z sieci i portali społecznościowych zachować ostrożność.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo