Niedziele handlowe 2020. Czy niedziela 1 marca to niedziela handlowa. Promocje w sobotę - Lidl. Niedziele handlowe - lista: 28.02.2020 r.

Zbigniew Biskupski AIP
Oprócz standardowych promocji w Lidlu, Biedronce i innych sklepach pojawiają się specjalne oferty sobotnie. Tak będzie też na pewno w sobotę 15 lutego. Lucyna Nenow / Polska Press
Niedziele handlowe 2020. W ostatnią niedzielę pierwszego miesiąca 2020 roku, a więc 26 stycznia pożegnaliśmy niedziele handlowe na długo. Na kolejną trzeba czekać do kwietnia. Pozostaje więc robić duże zakupy albo po pracy w tygodniu albo poświęcić na nie sporo czasu w sobotę. W niedzielę oczywiście nadal mogą prowadzić handel małe sklepy osiedlowe, zakupy można też zrobić na stacji benzynowej. Ale ceny są tam ze zrozumiałych względów wyższe a wybór towarów mniejszy niż np. w popularnych dyskontach takich jak Biedronka czy Lidl. Kiedy będą w 2020 roku niedziele handlowe? Podajemy konkretne daty.

Niestety, w niedzielę 1 marca nic z tego. Ani w pierwszą, ani w ostatnią niedziele marca nie ma mowy o zakupach w centrum handlowym, galerii czy jakimkolwiek sklepie innym niż prowadzony wyłącznie przez właściciel lub, w którym sprzedawcą jest członek jego rodziny.
Zostaje sobota handlowa, 29 lutego, ale sobota z zakupami to dla wieku nerwy w kolejkach i przy kasach...
Sobota to dzień na zrobienie dużych zakupów. czasu mamy więcej niż w dni robocze. Okazuje się jednak, że także na kolejki przy kasach. Wszystko to jednak zrekompensować nam mają super promocje. Jak w ostatnią sobotę lutego, która na szczęście wciąż jest sobotą handlową?

Tania sobota w Lidlu

Tydzień temu była szynka wieprzowa w przecenie, w tę sobotę schab wieprzowy bez kości w plastrach - opakowanie 70 dkg za jedyne 9,99 zł, a więc aż 42 proc. taniej od ceny standardowej.
Dla miłośników witamin - truskawki tylko 4,99 zł za opakowanie 0,5 kg a więc o 50 proc. mniej niż wynosi cena stała. Opakowanie próżniowe, ale chyba aż do dnia kobiet nie wytrzymają, by być dodatkiem do świątecznego szampana. Można jednak sprawdzić czy są smaczne, by mieć gwarancję, że gdy się je zaserwuje 8 marca, nie będzie kompromitacji.
Trzecim wabikiem na klientów mających ich zachęcić do dużych zakupów w Lidlu w tę sobotę jest niegazowana Cisowianka. Kupno sześciopaka 1,5 litrowych cisowianek daje nam upust w cenie do 1,09 zł za pojedynczą sztukę a więc taniej o 31 proc. od stałej ceny.

Biedronka i niższe ceny

Przebojem sobotnich zakupów w Biedronce mają być z kolei brokuły - świeże, tańsze aż o 40 proc. niż zwykle. Za półkilogramowe opakowanie zapłacimy więc tylko 2,99 zł. Do tego duża czekolada Milka, w zależności od rodzaju 25-30 dkg po 7,49 zł. jest jednak warunek, by z tak niskiej ceny skorzystać trzeba kupić aż trzy.
Z kolei w ofercie typu kup trzy zapłać za dwie oferowana jest herbata owocowa Remsey w piramidkach. Opakowanie 20 torebek w tej promocji wypada po 2,63 zł - o ile kupimy trzy.
Jeśli chodzi o mięsa, to w specjalnej ofercie piątek i sobota, ale tylko dla klientów z kartą Biedronki jest pierś kurczaka w opakowaniach kilogramowych - cena dla tej grupy klientów to tylko 9,99 zł za kilogram.

Mila za 49 złotych

Sieć sklepów popularnych szczególnie w miejscowościach, w których nie ma Lidla czy Biedronki tradycyjnie na piątek i sobotę przygotowała ofertę specjalną dla klientów robiących zakupy za minimum 49 złotych. Tym razem jest to czteropak piwa Warka kosztujący 5,99 zł a więc o połowę tańszy bo stała cena takiego produktu wynosi 11,99 zł.
Najwięcej atrakcji cenowych jest oczywiście dla klientów z Delikartą. Dla przykładu: kiełbasa toruńska po 15,90 zł za kilogram, podczas gdy dla pozostałych klientów cena wynosi 16,90 zł za kilogram. Salceson królewski - 22,90 zł za kilogram dla wszystkich klientów, a dla posiadaczy Delikarty - po 19,90 zł za kilogram.

Soboty handlowe – na razie, nikt jeszcze nie wpadł, że w Polsce co do zasady soboty są wolne więc dlaczego handlowcy mają nie mieć wolnego jak w niedzielę – mogą wyprowadzić z równowagi, bo właściwie nie ma takiej pory by duże zakupy w dużych sklepach zrobić nie tracąc nerwów w kolejce do kasy lub przy pustej półce, z której zdążyły zniknąć/nie zdołała obsługa uzupełnić akurat te produkty, na których zależy nam szczególnie. Nawet bowiem jeśli wybierzemy się po zakupy skoro świt, albo tuż przed zamknięciem, to i tak nie unikniemy nerwów. W pierwszym przypadku zazwyczaj czynna będzie jedna-dwie kasy z kilkunastu, a wieczorem i dwie kasy i puste półki…
Co zrobić w tej sytuacji? Zasadniczo są dwa rozwiązania: przestawić się na duże zakupy robione w dni robocze albo robić duże zakupy przez internet.
Pierwsze rozwiązanie z zasady wydaje się oczywiste, ale może być trudne w realizacji. Jeśli mamy i tak już napięty harmonogram zajęć, w tym pracę, która wymaga od nas aktywności w godzinach teoretycznie wolnych, znalezienie kilku godzin na duże zakupy może być trudne. Oczywiście najprościej byłoby wybrać dzień i godziny „na sztywno” i się ich trzymać. Improwizacja u osób zapracowanych rzadko bowiem sprawdza się w praktyce.
Z kolei zakupy przez internet to rozwiązanie dużo bardziej elastyczne, ale dostępne tylko tam gdzie takie sklepy działają, Dużo gorzej w mniejszych miejscowościach – nawet jeśli kurier dostarcza, to koszty dostawy mogą stawiać pod znakiem zapytania ekonomiczną sensowność takiego rozwiązania.

A w niedzielę?
W 45. niedziel, w które w 2020 r. obowiązuje zakaz handlu w niedziele zostają zakupy w sklepie osiedlowym lub na stacji benzynowej. W jednym i drugim miejscu można zrobić nawet duże zakupy, ale ceny tam są jednak dużo wyższe niż w Lidlu czy w Biedronce.

Także w niedzielę 1 marca 2020 roku właśnie w tych miejscach należy szukać możliwości zrobienia zakupów. Dochodzą do tego nawet duże sklepy Żabki, które dodatkowo świadczą usługi pocztowe, co pozwala im skorzystać z luki w przepisach o zakazie handlu w niedzielę, dopuszczającej do handlu także w niedziele objęte zakazem handlu takie sklepy. Ponieważ mogą w niedzielę pracować w nich nie tylko właściciele i członkowie ich najbliższych rodzin – jak to dotyczy wszystkich standardowych sklepów uprawnionych do handlu także w niedziele zakazem handlu objęte – asortyment dostępnych tu produktów może być nieporównywalnie większy niż w sklepie osiedlowym. Podobnie jest z cenami – mogą być niższe niż w sklepie osiedlowym, a to za sprawą tego, że Żabki należą do wspólnej sieci i prowadzą wspólną politykę zakupowa, uzyskując lepsze ceny hurtowe od pojedynczych kupców.

Zakaz handlu w niedziele 2020. Co dalej?

Wciąż otwartymi pozostają trzy pytania:

  1. Czy nauczymy się robić zakupy u kupców w miejsce sieciowych?
  2. Czy w niedzielę przestaniemy w ogóle myśleć o zakupach?
  3. Czy rząd PiS się złamie i zliberalizuje przepisy, przywracając handel w niedziele

Zakaz handlu w niedziele 2020. Czas dla sklepów osiedlowych

Sklepy prowadzone w niedzielę wyłącznie przez właściciela plus ewentualnie członków najbliższej rodziny przejdą teraz prawdziwy test prawdy. Gdy niedziel handlowych jest tyle co nic, albo nabierzemy nawyku kupowania w małych sklepikach albo ostatecznie o nich zapomnimy. U kupców musi być drożej, bo i oni płacą wysokie ceny hurtowe zaopatrując się w towar. A muszą zarobić na utrzymanie sklepu i swoje. Gdy dodadzą do cen po jakich zakupili towary, te z pewnością nie mogą konkurować nawet z Carrefourem, o Biedronce czy Lidlu nie wspominając.

Ale przewagą kupca jest znajomość swoich klientów niemal face to face. Łatwo ustali jakich towarów poszukują. Zamiast dowolnego masła może sprowadzić masło z Kosowa Lackiego czy biały ser z Gołuchowa. W hurtowniach kosztują one niemal tyle samo, a dla konkretnego klienta mają wartość nieporównywalnie większą niż dowolne inne. Jako konsumenci stajemy się wybredni i gotowi płacić za to co lubimy więcej. Co ważne – stać nas coraz bardziej na to.
To jest szansa dla małych kupców: sprowadzać produkty pod znanych sobie klientów.

Od 15 lutego na platformie Twój e-PIT w internecie udostępnione są rozliczenia PIT za 2019 rok. Jednak nie dla wszystkich podatników. Kogo fiskus rozliczy automatycznie za 2019 r. a kto musi sam złożyć PIT. Dlaczego warto szybko wejść na Twój e-PIT i zaakceptować swoje zeznanie. Jak to zrobić? Dlaczego nie należy otwierać e-maili od urzędu skarbowego wzywających do poprawienia PIT lub dopłaty podatku? Kliknij w ten tekst a dowiesz się wszystkiego.

Zakaz handlu w niedziele 2020. Niedziela to niedziela

Przez ostatnie niespełna dwa lata rządzący zrobili wiele by zohydzić nam zakupy w niedziele, a nawet w sobotę (kosmiczne kolejki do kas). Z sobót jednak raczej nie zrezygnujemy. Kiedyś wszak zakupy trzeba zrobić, a tydzień handlowy skurczył się do absurdalnych rozmiarów.
Natomiast poza galeriami handlowymi w większych sklepach w 2019 roku można było zaobserwować trend zmniejszającej się liczby kupujących. Wiele osób zwyczajnie nie chciało się bawić w rosyjską ruletkę – niedziela handlowa niehandlowa – i albo przeniosło rutynę robienia zakupów na dni powszednie, albo zastosowało wariant zakupów w sklepach internetowych – tam gdzie to jest technicznie możliwe (bo nie np. we wsi pod Małkinią).
Galerie handlowe natomiast zaczęły zmieniać swoje funkcje, a ściślej – przesuwać akcenty z funkcji „handlowa” na „galeria”. Poza kinami coraz więcej fitness, klubów dla dzieci itp. – nie objętych zakazem handlu w niedzielę – sprawia, że do takiej galerii można w niedzielę wybrać się w ciemno, dla rozrywki. A jeśli będą otwarte także sklepy, to przy okazji zrobi się zakupy.

Zakaz handlu w niedziele 2020. Rząd PiS się ugnie?

Zapomnij. Jego żelazny elektorat lubi stać w kolejkach i gotów dla tych, w których wierzy bezgranicznie (o czym świadczy zero reakcji nawet na ewidentne skandale typu prezes NIK) zrobić znacznie więcej. A tylko jego wola, choć stanowią raptem 30 proc. społeczeństwa się liczy.
Obserwując przez ostatnie cztery lata działania rządu można odnieść wrażenie, że – poza bezdyskusyjnymi transferami finansowymi co racjonalnie krytykować można jedynie za brak ukierunkowania wyłącznie na potrzebujących zamiast dla wszystkich – robi on wszystko, by życie obywatelom utrudnić w myśl idei – trzeba pokazać kto tu rządzi. Tak, bo rządzą opłacani z publicznych pieniędzy urzędnicy, całkowicie bezkarni po rozmontowaniu mechanizmów demokratycznej kontroli, a nie ci, którzy im płacą (podatnicy).
Choćby nie wiem jakie były wyniki sondaży, przynajmniej przez najbliższe trzy lata o liberalizacji przepisów zakazujących handlu w niedzielę nie ma więc nawet co marzyć.

Od 15 lutego na platformie Twój e-PIT w internecie udostępnione są rozliczenia PIT za 2019 rok. Jednak nie dla wszystkich podatników. Kogo fiskus rozliczy automatycznie za 2019 r. a kto musi sam złożyć PIT. Dlaczego warto szybko wejść na Twój e-PIT i zaakceptować swoje zeznanie - pierwszego dnia zrobiło to już ponad 100 tys. osób. Jak to zrobić? Dlaczego Ministerstwo Finansów ostrzega, by nie otwierać e-maili od urzędu skarbowego wzywających do poprawienia PIT lub dopłaty podatku? Kliknij w ten tekst a dowiesz się wszystkiego.

Niedziele handlowe 2020. Większość przywykła

Jak wynika z badania przeprowadzonego na potrzeby raportu ,,Polaków portfel własny - kochamy okazje” Santander Consumer Banku – banku od kredytów, wprowadzony w 2018 roku zakaz handlu w niedzielę nie budzi już w naszym społeczeństwie dużych emocji.
Chociaż od wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę nie minęły jeszcze dwa lata, większość Polaków przyzwyczaiła się już do tego, że dostęp do sklepów jest w te dni znacznie ograniczony. Co ciekawe, jak wskazuje badanie Santander Consumer Banku – banku od kredytów, większości wcale to nie przeszkadza. Aż 69,1 proc. respondentów deklaruje, że zakaz handlu w niedziele nie stanowi utrudnienia dla ich codziennego życia.
Blisko 2/3 ankietowanych przyzwyczaiła się do zakazu handlu w niedzielę i po prostu planuje zakupy na inne dni tygodnia. Ponadto prawie połowa Polaków nie widzi potrzeby powrotu do handlu w ten dzień. W przypadku konieczności zrobienia zakupów w niedzielę klienci korzystają ze sprzedaży online (niemal 25 proc.) albo udają się do sklepów, których nie dotyczy zakaz (34,2 proc.). Te strategie najczęściej stosują Polacy z miast do 50 tys. mieszkańców (44,5. proc.) oraz ci, których dochód nie przekracza 1000 zł (52,7 proc. wskazań).

Podatek cukrowy. Podreperuje budżet czy zdrowie Polaków?

Wideo

Materiał oryginalny: Niedziele handlowe 2020. Czy niedziela 1 marca to niedziela handlowa. Promocje w sobotę - Lidl. Niedziele handlowe - lista: 28.02.2020 r. - Strefa Biznesu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 103

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Małgorzata

Bez przerwy to samo umowa zlecenia, umowa o dzieło i kontrakt to murzyn na plantacji bawełny nie liczy się do niczego nie ma żadnych praw. Napiszcie kiedy koniec tych umów będzie się ciekawiej czytało a nie w koło to samo.

G
Gość

Praca Zdalna dla Każdego - Nowy biznes online, Zarobki ponad 20.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: http://systemzarabiania.pl

Od razu po zapisaniu otrzymasz system do zarabiania, który pozwoli Ci jeszcze dziś zarobić pierwsze pieniądze!

X
Xyz

Zamknąć wszystko żeby było sprawiedliwie. Restauracje, kina, stacje benzynowe, dworce, lotniska, kominikacja miejska też niech nie jeździ, straż pożarna, policja, szpitale i wszystkie inne służby pracujące i pilnujące ciągłości dostaw. Tam też pracują obywatele naszego wspaniałego kraju i mi też należy się wolna niedziela.

G
Gość

ssijcie grubego ku tasa

K
Kasia

To niech tak jest kto chce w niedziele to niech otworzy sklep bez kar żadnych a jak ktoś nie chce to nie otwiera logika i bezsens ta polska upada na dno

G
Gość
18 lutego, 15:17, Gość:

Tylko słychać w galeriach jak dziecko płacze ale mamusia nie słyszy bo musi się lansować a tatuś żreć

Oddaj więc dziecku jego "pincet", które na niego pobierasz a dziecko też zrobi sobie zakupy i nie będzie płakać.

G
Gość
19 lutego, 12:30, Gość:

W wielu krajach niedziela jest wolna i jest ok.Ludzie ciezko pracowali od poniedzialku do soboty a niedziela byla dniem dla rodziny,byla dniem odpiczynku.W niedziele w sklepach powinni pracowac te osoby ktore domagają sie pracujących niedziel.

Jedź do tych krajów.

G
Gość
16 lutego, 17:11, Gość:

Super pomysł z tymi niedzielami bez handlu. Przyszedł czas na rodzinę. Nie otwierajmy sklepów w niedzielę !!!!!!

17 lutego, 15:13, Gość:

A co od poniedziałku do soboty na rodzinę nie ma czasu?

21 lutego, 08:51, Gość:

Od poniedziałku do soboty pracujemy

Poniedziałek po niedzieli - wolny.

Wtorek dzień targowy - wolny.

Środa przygotowanie do pracy w czwartek.

Czwartek - pracujemy.

Piątek przygotowanie do weekendu - wolny

Sobota i niedziela - tradycyjnie weekend - wolne.

Pozostaje więc pytanie: jak długo mamy tak zapi....lać ?

G
Gość
19 lutego, 12:30, Gość:

W wielu krajach niedziela jest wolna i jest ok.Ludzie ciezko pracowali od poniedzialku do soboty a niedziela byla dniem dla rodziny,byla dniem odpiczynku.W niedziele w sklepach powinni pracowac te osoby ktore domagają sie pracujących niedziel.

20 lutego, 08:29, Gość:

Nie mają pojęcia jak to jest pracować w niedziele w handlu nigdy by nie pracowali

Trzeba było się zapisać do partii.

G
Gość
16 lutego, 17:11, Gość:

Super pomysł z tymi niedzielami bez handlu. Przyszedł czas na rodzinę. Nie otwierajmy sklepów w niedzielę !!!!!!

17 lutego, 15:13, Gość:

A co od poniedziałku do soboty na rodzinę nie ma czasu?

Od poniedziałku do soboty pracujemy

K
Kasjer

Zakaz handlu w niedzielę to doskonała rzecz. W końcu mam święty spokój , nie patrzę na karyny z gówniakami , na nawalonych jełopów , nie wykłócam się o 5 groszy ze starymi babami. Święty spokój

G
Gość
14 lutego, 21:33, Jot;:

"Wciąż otwartymi pozostają trzy pytania:

Czy nauczymy się robić zakupy u kupców w miejsce sieciowych?

Czy w niedzielę przestaniemy w ogóle myśleć o zakupach?

Czy rząd PiS się złamie i zliberalizuje przepisy, przywracając handel w niedziele "

Proponuje dołożenie czwartego pytania otwartego:

Czy naród w końcu zmądrzeje i zmieni rząd na inny?

Proponuję piąte pytanie czy ktoś umarł z głodu z powodu zamkniętych niedziel a może chodzi nago ?

G
Gość
17 lutego, 15:12, Gość:

okropne pisiory

Okropne PO

G
Gość
19 lutego, 12:30, Gość:

W wielu krajach niedziela jest wolna i jest ok.Ludzie ciezko pracowali od poniedzialku do soboty a niedziela byla dniem dla rodziny,byla dniem odpiczynku.W niedziele w sklepach powinni pracowac te osoby ktore domagają sie pracujących niedziel.

Nie mają pojęcia jak to jest pracować w niedziele w handlu nigdy by nie pracowali

G
Gość

ja ciągnąłem budowlankę, dochody na poziomie 4-5tys po odliczeniu podatków i kosztów, znajomy z bloku pokazał mi jak zarabiać na bitcoinie w prosty sposób siedzac w domu przed lapropem lub telefonem..teraz wyciągam legalnie przeszło 12.000zł miesięcznie jestem zdrowszy i zero nerwowo z klientami.. jak ktoś chce zarabiać jak jak polecam strone: systemzarabiania.pl

Dodaj ogłoszenie