Nie żyje ks. dr Adam Dzióba - proboszcz w Krasnem. Dwa dni temu potwierdzono u niego koronawirusa

Katarzyna Mularz
Katarzyna Mularz
RobertCheaib / pixabay.com
Na stronie parafii w Krasnem pojawiła się informacja o tym, że zmarł ks. dr Adam Dzióba - proboszcz. Dwa dni temu informowaliśmy o tym, że u duchownego potwierdzono obecność koronawirusa.

- Zmarł ksiądz proboszcz dr Adam Dzióba. Prosimy o modlitwę w jego intencji - poinformowano na stronie parafii w podrzeszowskim Krrasnem.

Przyczyna śmierci księdza nie jest podana. Wiadomo, że duchowny miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Potwierdził to w czwartek w rozmowie z "Nowinami" Jaromir Ślączka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

- Badamy w tej chwili ten przypadek. Ustalamy, z iloma osobami proboszcz mógł mieć kontakt - mówił wtedy. - Na pewno wszystkie osoby z kontaktu zostaną wzięte w kwarantannę.

Czytaj także

Jak udało nam się ustalić, proboszcz z Krasnego trafił do szpitala w Dębicy 8 września, a 10 został przewieziony do szpitala w Łańcucie.

- W parafii jest jeszcze dwóch wikariuszy, którzy zostali objęci kwarantanną - mówił dyrektor Ślączka.

Z informacji sanepidu wynika, że ksiądz był w miejscowej szkole 2 września i miał dwie godziny zajęć.

CZYTAJ WIĘCEJ: U proboszcza w Krasnem wyszedł pozytywny wynik na Covid-19. Sanepid ustala z iloma osobami ksiądz miał kontakt

Kościół w Krasnem został zdezynfekowany

Ks. dr Adam Dzióba urodził się w 1966 r. Pochodził z Lipnicy. W 1985 r. zdał maturę w kolbuszowskim LO. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1991 r. W latach 1991 - 1994 był wikariuszem w parafii pw. św. Rocha w Słocinie. Jako doktor nauk teologicznych specjalizował się w teologii pastoralnej. W latach 1997 – 2008 był katechetą w Załężu. Przez wiele lat pełnił funkcję Duszpasterza Rodzin Diecezji Rzeszowskiej. Proboszczem w Krasnem był od 2010 roku.
Jak, jeszcze przed śmiercią proboszcza, informowano na stronie parafii Krasne - w związku z kwarantanną księży, msze święte odprawiane są na plebanii bez udziału wiernych. W niedzielę msze święte będą odprawiane w kościele, według normalnego porządku, przez księży spoza parafii. Kościół został zdezynfekowany.

MASKI FFP2 ORAZ KN95 Z FILTREM, PRZYŁBICE, ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI, OKULARY I INNE PRODUKTY PROFILAKTYCZNE PRZECIWKO WIRUSOM I BAKTERIOM >> Sprawdź w naszym sklepie <<

Nieruchomości najlepszą lokatą kapitału w dobie kryzysu?

Wideo

Materiał oryginalny: Nie żyje ks. dr Adam Dzióba - proboszcz w Krasnem. Dwa dni temu potwierdzono u niego koronawirusa - Nowiny