Nie wiem, co dzieje się z "Kwiato"

  Nie wiem, co dzieje się z "Kwiato"

  Tomasz Jaroński

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Tomasz Jaroński

  Tomasz Jaroński

  Mam wrażenie, że wszyscy poczyniliśmy ogromny krok naprzód w rozumieniu kolarstwa zawodowego. Ta konotacja dotyczy oczywiście bieżącego Tour de France. Kolarstwo ma to do siebie, że nie da się wygrywać wszystkiego, nikt w peletonie od czasów Eddy'ego Merckxa nie jest Kanibalem, który wygrywa od lutego do października.
  Tomasz Jaroński

  Tomasz Jaroński

  Oczekiwania kibiców w Polsce były wielkie. W naszej czwórce był przecież ubiegłoroczny mistrz świata oraz zwycięzca dwóch etapów i klasyfikacji górskiej Wielkiej Pętli. Na razie jednak po stronie mamy dwa wyróżnienia dla najbardziej walecznych kolarzy. O ile dla Bartka Huzarskiego i jego ekipy Bora to prestiż, to dla koszulki mistrza świata raczej pewien despekt. Klasyfikacja ta jest bowiem zarezerwowana dla kolarzy w rodzaju "dzielni Francuzi".


  Słowa te piszę po pierwszym tygodniu Tour de France. Z ręką na sercu nie wiem, co się dzieje z Michałem Kwiatkowskim. Nikt nie wie, oprócz zainteresowanego. Bartek Rainka z mojej redakcji był na wyścigu i z Michałem rozmawiał dwa razy po kilka minut, w tym raz... przez telefon.

  A to miał być tydzień Michała. Zresztą wyniki przed dniem przerwy na to wskazują. W czołówce, oprócz kandydatów do zwycięstwa w całym wyścigu, mamy typowych "klasykowców": Greg van Avermaet, Peter Sagan, Tony Gallopin, Geraint Thomas, Zděnek Štybar. To towarzystwo takie Michałowe. We wtorek zaczną się Pireneje i wiatry wywieją wymienionych zawodników z czołówki.

  "Kwiato" mówi, że nie jest w formie, choć cały czas, patrząc na jego jazdę, nasuwa mi się nieodparty wniosek, że to coś w rodzaju demonstracji. Krzysztof Wyrzykowski, który śledził jazdę kilkunastu co najmniej mistrzów świata, twierdzi, że kolarzowi w tęczowej koszulce tak jeździć nie wypada. To trzeźwe spojrzenie, z którym się zgadzam, ale serce szuka jednak innego dna. Czy słusznie? Czas pokaże - nie mam innej odpowiedzi.

  Tak sądzi Darek Baranowski, który twierdzi, że dni Michała nadejdą pomiędzy Pirenejami a Alpami. Tak więc nie pozostaje nic innego, tylko czekać. A co z tym krokiem, od którego zacząłem felieton? Otóż zauważyłem, że liczba hejtów na temat Kwiatkowskiego na rozmaitych forach jest znikoma. Czyli wiemy, o co chodzi. I dobrze. Patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem. I już.

  ***

  Jaroński i Wyrzykowski: Michał Kwiatkowski nas zawodzi, ale pchamy go dalej  Źródło: AIP/x-news

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo