"Newsweek": Andrzej Duda latał na koszt Sejmu do Poznania,...

  "Newsweek": Andrzej Duda latał na koszt Sejmu do Poznania, by wykładać na prywatnej uczelni

  Krzysztof Marczyk (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  W poniedziałkowym wydaniu "Newsweek" ujawnia niewygodne fakty z czasów, gdy prezydent Andrzej Duda sprawował funkcję posła. Jak czytamy, miał on na koszt Sejmu podróżować do Poznania, gdzie prowadził wykłady na prywatnej uczelni, zarabiając na tym niemałe pieniądze.
  Andrzej Duda w latach 2012-2014 regularnie latał do Wielkopolski, a koszty podróży i noclegi w hotelach pokrywał Sejm - twierdzi "Newsweek&

  Andrzej Duda w latach 2012-2014 regularnie latał do Wielkopolski, a koszty podróży i noclegi w hotelach pokrywał Sejm - twierdzi "Newsweek" ©Fot. Andrzej Szopa

  Andrzej Duda pochodzi z Krakowa, więc jak sugerują dziennikarze "Newsweeka", jest mało prawdopodobne, by w Poznaniu działał w sprawach poselskich, o czym zapewniał w deklaracjach. Nie miał też tam biura. A jednak w latach 2012-2014 regularnie latał do Wielkopolski, a koszty podróży i noclegi w hotelach pokrywał Sejm. Kwota o jakiej mowa to 11 tysięcy złotych. Właśnie w tamtym okresie dziś prezydent, wtedy poseł, łączył obowiązki parlamentarne z wykładami na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Jak podaje "Newsweek", jako wykładowca w Nowym Tomyślu, Duda zarobił prawie 300 tysięcy złotych.

  Duda w ciągu dwóch lat odbył 17 podróży samolotem na linii Warszawa-Poznań na koszt podatnika, choć prawdopodobnie latał tam w prywatnych sprawach.
  Sejm 6 razy płacił też za noclegi prezydenta. W deklaracjach poseł zapewniał, że w Wielkopolsce bywał w związku z pełnieniem mandatu posła, ale nic na to nie wskazuje. To oznaczałoby, że Duda poświadczał nieprawdę. "Newsweek" powołuje się na rozmowę z posłem Tadeuszem Dziubą, jednym z ważniejszych członków wielkopolskiego PiS, który przyznał, że prezydent pojawiał się w jego regionie z racji wykładów, jakie prowadził w szkole.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo