Narodowe czytanie o cyklistach

  Narodowe czytanie o cyklistach

  Tomasz Jaroński, komentator Eurosportu

  Polska

  Polska

  Tomasz Jaroński, komentator Eurosportu

  Tomasz Jaroński, komentator Eurosportu

  Brytyjska ekipa Sky zwleka z oficjalną informacją o transferze Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia. Niby wszyscy wiedzą, że klamka zapadła, jednak kawa na ławę nie została postawiona. Pewnie stanie się tak w okolicach wrześniowych mistrzostw świata w Richmond, bo wypada, żeby aktualny mistrz świata przyjechał na zawody jako reprezentant oczywiście Polski, ale także ekipy Etixx, z którą był związany przez ostatnie lata. Brak jasnej decyzji wywołuje jednak plotki.
  Tomasz Jaroński, komentator Eurosportu

  Tomasz Jaroński, komentator Eurosportu

  Uznany portal kolarski kilka dni temu zaćwierkał, że nie jest wykluczone przejście Michałów do polskiej drużyny CCC. Informację natychmiast zdementowano, pojawiły się nawet przeprosiny za wprowadzenie w błąd czytelników. Stare przysłowie mówi jednak, a są one mądrością narodów, jak uważał Antoni Słomiński, że w każdej plotce tkwi ziarnko prawdy. Poszukajmy więc go, bo przypuszczam, że kibice znad Wisły marzyliby o polskiej ekipie z Kwiatkowskim i Majką jadącej, niech będzie w pomarańczowych koszulkach, w Tour de France.
  Piotr Wadecki, menedżer CCC, odpowiedział dyplomatycznie: "Nie potwierdzam i nie zaprzeczam", co rzecz jasna wskazuje, że ziarenko nie jest takie małe. Oczywiście za chwilę dodał, że to piękna melodia przyszłości, ale jest coś na rzeczy. Kwiatkowski z Niebiańskimi podpisze (podpisał?) pewnie kontrakt najmarniej na dwa lata (2016-2017), a walczący o podium we Vuelcie Rafał Majka jest związany z Olegiem Tińkowem także na kolejne dwa sezony. Dariusz Miłek, właściciel całego CCC i grupy kolarskiej, od kilku lat krok po kroku rozwija nie tylko firmę, ale także drużynę. Baza już jest. Nie mam na myśli tylko superautobusu, ale na przykład system informatyczny czy program startów w wielkich wyścigach (Giro d'Italia), i to z sukcesami. Oczywiście wiadomo, że chodzi przede wszystkim o pieniądze. Ekipa na poziomie WT to budżet kilkunastu milionów euro. Michał i Rafał muszą mieć zagwarantowane warunki takie jak w najlepszych drużynach. Muszą też chcieć. Świat kolarski idzie do przodu. Ekipy z najwyższej półki to nie tylko Francuzi i Włosi.

  A skoro mamy akcję narodowego czytania, to może podrzucę na zaś cytat z Henryka Sienkiewicza (z 1896 r.): "… obowiązkiem naszych cyklistów jest starać się nie tylko o to, by dorównać Anglikom, Francuzom lub Niemcom, ale by ich z kretesem pobić." Amen.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo