Najważniejsze przemówienia podczas 28. urodzin Radia Maryja

MN
Najważniejsze przemówienia podczas 28. urodzin Radia Maryja Jacek Smarz
W czasie mszy świętej z okazji 28. urodzin Radia Maryja zostały odczytane listy nieobecnych, były przemówienia.

- Głos Radia Maryja jest wciąż bardzo potrzebny. Niesie pokrzepienie, katolickie nauczanie o Bogu i człowieku, ale też odważnie mówi o ważnych sprawach całej naszej wspólnoty narodowej – napisał prezydent RP Andrzej Duda, którego list odczytał minister Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

28. urodziny Radia Maryja w Toruniu. O. Tadeusz Rydzyk święt...

- Dziękujemy Panu Bogu za ten wielki dar, jakim jest Radio Maryja oraz pozostałe przedsięwzięcia podejmowane pod auspicjami czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. Jej istotę stanowi pełna całkowitego oddania służba Panu Bogu i Ojczyźnie. Ponieważ wiemy, że Radio Maryja jest dziełem Opatrzności, i że Opatrzność działa poprzez ludzi, dziękujemy Panu Bogu za ten dar, jakim jest osoba ojca Tadeusza Rydzyka. Bez niego, bez jego śmiałej wyobraźni, klarownej myśli, hartu ducha i nieugiętej woli, ten wnoszący się ku niebu jak gotyckie katedry gmach nie zostałby wzniesiony. Dziękujemy też Panu Bogu, że obdarzył nas takimi odbiorcami tych inicjatyw. Bóg zapłać, za waszą wierność Panu Bogu i Ojczyźnie. Korzystając z okazji chciałbym osobno podziękować za okazane w wyborach parlamentarnych wsparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, dla obozu Zjednoczonej Prawicy. Dzięki państwa głosom mamy większość bezwzględną w Sejmie i możemy kontynuować polską politykę niepodległościową, politykę wzmacniania naszej politycznej, gospodarczej, kulturowej i duchowej suwerenności, politykę podtrzymywania tego wszystkiego, co składa się na fundament naszej chrześcijańskiej cywilizacji. Jest to droga trudna, na której roi się od kłód rzucanych nam pod nogi przez naszych wewnętrznych i zewnętrznych przeciwników, dlatego po tej drodze musimy iść roztropnie, stąpać uważnie, ale jednocześnie cały czas konsekwentnie przeć do przodu. Czeka nas jeszcze wiosenny bój wyborczy, do którego musimy przystąpić maksymalnie zmobilizowani, bo od jego wyniku zależeć będzie bardzo wiele – napisał z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego list odczytał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej i wiceprezes PiS.

CZYTAJ TAKŻE: 28. urodziny Radia Maryja w Toruniu. W sobotę będziemy jeździć trochę inaczej. Radio Maryja świętuje [program i utrudnienia]

- Pamiętamy czas, kiedy powstawało radio. To było wkrótce po upadku komunizmu w Polsce, w trudnym czasie, kiedy ten katolicki głos w każdym domu był niezwykle oczekiwany i potrzebny. Pamiętamy, jak broniło się na medialnym rynku, mimo kłód rzucanych pod nogi, jak walczyło o koncesje, ile trzeba było trudu, walki, manifestacji. Dumny jestem, że nasze środowisko polityczne stanęło wtedy po stronie Radia Maryja i udało się wygrać bitwę – zaznaczył z kolei wicepremier Jacek Sasin.

28. Rocznica Powstania Radia Maryja: Słowo prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Zobacz przemówienie!

Wideo

Materiał oryginalny: Najważniejsze przemówienia podczas 28. urodzin Radia Maryja - Nowości Dziennik Toruński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tev

Radio Kture ma ryja

G
Gość

Komu RADIO MARYJA zabrało pieniądze? Proszę podać nazwisko zabierajacego i ofiary.... A swoją drogą gdzie tolerancja dla słuchaczy Radia....Obyście w godzinę odejścia nie prosili o katolicki pogrzeb-jak Jaruzelski.

G
Gość
8 grudnia, 10:09, Gość:

shrek w tej bajce jest niestety czerwony,a dał się wkręcić w obłudę(albo sam chciał).farsa i kpina trwa w najlepsze,a nazwanie tego tworu groteską jest najniższym wymiarem kary...IDŹCIE I KRADNIJCIE W SPOKOJU BRACIA I SIOSTRY!!!

A tow. S. Piotrowicza,K. [wulgaryzm] Pawłowicz,Banasia nie zaprosili?

G
Gość

Wie ktoś może, ten toruński piernik to prezydent miasta, czy ukryty zakonnik?

M
MokrE

w Toruniu , Metropolita Częstochowski, ks. arcbp Wacław DEPO o. Tadeusz Rydzyk

totalnie zdemaskowali, celnie wypunktowali i ośmieszyli tęczowy marksizm i wielgusowy gender dla kolejnego pokolenia młodych-naiwnych .

Brawo Kapłani !

G
Gość

Boze widzisz i nie grzmisz !!!!!

G
Gość

Polscy politycy byliby dobrymi klaunami w cyrku !!A i dupska umia lizac jak malo kto inny !Rydzykowski wyglada jak Caligula !

G
Gość

Takich blaznow i pajacow politykow nie ma w calej europie , ba pewnie i na calym swiecie !! Jak te pajace sie nie wstydza temu klaunowi wchodzic w dupe i to bez smarowania !!

G
Gość

Cezar Rydzykowski nalozyl na siebie jakas peleryne i wyglada w niej jak Pajac- Kaligulla !!Boze widzisz i nie grzmisz !!!!!!

G
Gość

shrek w tej bajce jest niestety czerwony,a dał się wkręcić w obłudę(albo sam chciał).farsa i kpina trwa w najlepsze,a nazwanie tego tworu groteską jest najniższym wymiarem kary...IDŹCIE I KRADNIJCIE W SPOKOJU BRACIA I SIOSTRY!!!

G
Gość

Bóg to płacze jak na to patrzy. To jest hańba, wstyd i obłuda. A jak już prezydent i poplecznicy dziękują za radio ma ryja, które nic dobrego dla ludzi nie robi, tylko zabiera im pieniądze to oznaczać może jedynie koniec świata.

Dodaj ogłoszenie