Najpierw były małpie gwizdy, on odpowiedział strzałem w okienko. Cały Mario Balotelli (WIDEO)

AIPZaktualizowano
Balotelli chciał przedwcześnie zejść z boiska
Balotelli chciał przedwcześnie zejść z boiska ANSA/Associated Press/East News
We Włoszech problemy na tle rasowym zdarzają się dosyć często. Znowu przekonał się o tym napastnik Brescii Mario Balotelli. Gdy usłyszał gwizdy i małpie odgłosy, przerwał akcję i kopnął piłkę w kierunku trybun. Był wściekły i chciał opuścić boisko. Kilkanaście minut później strzelił gola kolejki w Serie A.

Do tych przykrych scen doszło w 53. minucie. W meczu Hellas Verona - Brescia Calcio łatwego życia nie miał gwiazdor przyjezdnych - Mario Balotelli. Włoski napastnik znalazł się w narożniku boiska, zastawiał piłkę, ale nagle przerwał grę. Wziął piłkę w ręce i pełen wściekłości wykopał ją w kierunku nieprzychylnych mu trybun. Nieprzychylnych to mało powiedziane, Balotelli twierdzi, że był obrażany na tle rasowym.

Po tym zdarzeniu zrobiło się duże zamieszanie, a mecz 11. kolejki Serie A został przerwany. Były gracz m.in. Interu i Milanu chciał zejść z murawy. Na początku powstrzymać próbowali go tylko koledzy z Brescii, potem dołączyli nawet gracze z Verony. Czarnoskóry piłkarz doczekał się na murawie pięknych gestów - uściskow i poklepywania po plecach. Balotelli został. Nie sprawił, że Brescia zdobyła punkty w Veronie, ale dał kolegom nadzieje. I to jakim strzałem. Balotelli trafił z dystansu w samo okienko bramki Marco Silvestriego. Gospodarze wygrali 2:1, dzięki trafieniom Salcedo i Pessiny. Trzynaście minut w barwach ekipy Hellas zagrał Mariusz Stępiński.