Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do...

  Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania [SPIS TREŚCI 3.08 POLSKA TIMES]

  Red

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Najnowsze wydanie dziennika "Polska" już w kioskach! Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania:
  Najnowsze wydanie "Polski": Zobacz, co przygotowaliśmy do czytania [SPIS TREŚCI 3.08 POLSKA TIMES]
  Gra o tron, czyli pojedynki Ziobry z Morawieckim
  Trwająca w Zjednoczonej Prawicy próba sił nie pozostawia wątpliwości, o co chodzi w kolejnych starciach między premierem a ministrem sprawiedliwości. Czy Ziobro straci ministerstwo, czy Morawiecki przestanie być premierem? A może ważniejsze jest, który z nich wygra w walce o przywództwo na prawicy.

  Rekord zakażeń w weekend. Niewykluczone obostrzenia
  1863 nowe przypadki koronawiursa odnotowało w sumie od piątku do niedzieli Ministerstwo Zdrowia.
  Rekord padł w sobotę, gdy potwierdzono aż 658 zachorowań. W najbliższych dniach spodziewane są dalsze wzrosty, ponieważ mają być testowani pracownicy kilku dużych zakładów pracy i kopalń. Rząd zapewnia, że nie będzie kolejnego zamrożenia gospodarki, nie wyklucza jednak wprowadzania obostrzeń na terenie powiatów, gdzie jest najwięcej zakażeń.

  Rośnie napięcie na Białorusi
  Białoruś się budzi? Demonstracje w Mińsku i innych miastach. Długie kolejki przed ambasadą w Warszawie do spisu wyborców.

  Protesty oddalone. Sąd Najwyższy uznaje wybory
  Sąd Najwyższy pozostawił bez dalszego biegu protest wyborczy pełnomocnika komitetu wyborczego Rafała Trzaskowskiego.

  Żołnierze chaosu. Najemnicy z rosyjskiej Grupy Wagnera
  Na Białorusi, gdzie 9 sierpnia odbędą się wybory prezydenckie, pojawili się członkowie paramilitarnej organizacji rosyjskiej znanej pod nazwą Grupa Wagnera. Jak pod koniec tygodnia utrzymywały białoruskie media, część z nich została aresztowana, a za resztą w liczbie około 170 osób wszczęto poszukiwania… To najnowsze doniesienia o tajemniczej jednostce rosyjskich najemników, którą uważa się za prywatne wojsko Putina czy inaczej psy wojny Rosji, a od której Kreml oficjalnie się odcina. Natomiast nieoficjalnie korzysta z jej wsparcia w wielu zapalnych regionach świata.

  Koronawirus nie ma wakacji. Przed nami druga fala
  Poprzedni tydzień przyniósł serię rekordów w liczbie zdiagnozowanych przypadków koronawirusa w Polsce. Wszyscy już obawiają się drugiej fali pandemii, ale tak naprawdę w naszym kraju trwa jeszcze pierwsza fala, która nie chce się niestety skończyć.

  Autobus, auto i samolot w czasie pandemii
  - W transporcie rana otwarta przez kryzys będzie głęboka - mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający Flixbusa w Polsce, na Ukrainie i krajach bałtyckich. Pandemia, dodaje, odciśnie się i na lotnictwie, i na branży autokarowej. Normalność wróci najszybciej w przyszłym roku.

  Przeżycia z pandemii zostaną z nami bardzo długo
  Pandemia ma wpływ na wszystkich członków rodziny, a szczególny - na dzieci. Rozmowa z Małgorzatą Podsiadło-Dyczko, psychologiem i seksuologiem, psychologiem szpitalnym w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.

  Stuletni most wśród lasów. Misja prawie niemożliwa?
  Jest taki most kolejowy w dolnośląskich Pilchowicach, który przez ponad 100 lat skrywał się wśród lasów, rozpostarty kilkadziesiąt metrów nad sztucznym jeziorem wypełnionym wodami niebezpiecznego Bobru. Dzisiaj jest znany od Krakowa po Gdańsk. Jego historia trafiła i na biurko polskiego premiera, i stała się kłopotem dla hollywoodzkich producentów filmu z Tomem Cruisem.

  Pigułka gwałtu. „Byłam prezentem na urodziny”
  W połowie lipca w Bydgoszczy młoda kobieta została brutalnie zgwałcona przez czterech mężczyzn. Śledczy podają, że wcześniej podano jej pigułkę gwałtu. W tym dramacie ważne jest to, że podejrzanych zatrzymano i aresztowano. Ilu innych uniknęło kary?

  Zatrudnię do sprzątania. Również mężczyznę
  Okna i lustra pucuje dla relaksu. Najbardziej odstresowuje go jednak szorowanie zapiekłego brudu na kuchence i zapomnianego kamienia w muszli klozetowej. Nie przegapi okruszków za mikrofalówką ani ziemi z kwiatka rozsypanej na parapecie. Mężczyzna idealny? Niekoniecznie. Prasować nie znosi. Za wszystko inne inkasuje odpowiednie kwoty.

  Walka o życie polskiego marynarza. Czy rodzinie uda się wydostać go z Chin?
  O tej podróży Wojtek, 31-letni marynarz z Łodzi, marzył od dawna. Chciał zobaczyć chiński Nowy Rok. Choć właśnie wrócił z kolejnego rejsu, przepakował tylko walizki i ruszył w następną podróż. Na lotnisku obiecał żegnającej go rodzinie, że niedługo wróci. Nikt nie przewidział tego, co się wydarzy... Dziś trwa dramatyczny wyścig z czasem o życie Wojtka. Rodzina potrzebuje pieniędzy na leczenie w chińskim szpitalu i przetransportowanie przebywającego w śpiączce marynarza do Polski. Koszt to co najmniej 131 tys. euro.

  Nubia i kolczatka. Jak tresowana była słynna puma?
  Nubia wciąż mieszka w chorzowskim zoo, a jej właściciel jest u niej codziennie. W internecie burza: zwierzę w kolczatce cierpiało. Właściciel: to zwykły hejt.

  Ryszard Olesiński: Koramiała swój własny, osobny świat
  Ryszard Olesiński to słynny gitarzysta zespołu Maanam, który grał w nim z przerwami od 1979 do 2003 roku. Rozmawiamy z nim przy okazji drugiej rocznicy śmierci wokalistki grupy - Kory.

  Powstaje film o Gierku
  W poniedziałek w Ustroniu zaczęły się zdjęcia do filmu fabularnego „Gierek”, opowiadającego o latach wzlotu i upadku Edwarda Gierka, I sekretarza KC PZPR. Filmowcy pojawią się jeszcze w Dąbrowie Górniczej, Katowicach i Zawierciu. Główne role grają Michał Koterski i Małgorzata Kożuchowska.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo